Skocz do zawartości

rogatywki


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Czy możecie wklejac zdjecia Polskich rogatywek?Przed wojennych jak i z lat 40/50.Chodzi mi oczywiscie o rogatywki garnizomowe.Co macie w swoich kolekcjach a takze zbiory muzealne.Z góry dziękuje,pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 months later...
Weacam do tematu.To nie takie oczywiste!!!Codzi mi o pokazanie róznic w rogatywkach.A było ich wiele-kont nachylenia,wysokośc otoku,długość daszków.Przecież każdy Pułk chciał mieć bardziej fasoniaste:)Nazwiska sławnych czapników w miastach gdzie stacjonowało wojsko.Fajnie by było jeśli ktoś by takze mógł pokazać zdjecia orginalnych zachowanych mundurów oficerskich z okresu II RP.Licze na odpowiedzi.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie wszystkie rogatywki sprzed 39 miały bicia na daszku lub okuciu. Te sygnowane np. Białousow lub BM na okuciu są moim zdaniem rzadsze (...) Gwiazdki, w większości były wyszywane na otoku /na podkładce lub bez/, ale rzeczywiście sporadycznie widuje się czapki z gwiazdką metalową /mosiądz.

Mówię tu oczywiście o rogatywkach niekombinowanych, z pewnych źródeł etc.! Żadne składaki z allegro jakich wiele...

Pozdrawiam, Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej niemożliwe,ponieważ mam zdjęcia pradziadka ze strzelnicy na Majdanku podczas zawodów w strzelaniu (kbk wz.29)z 37-go r. i zdecydowanie jest w tej samej rogatywce.Poza tym guziki do paska podpinającego są przedwojenne.A właśnie dziwna jest sprawa z tym Orłem.Mam znkiome dane z lat 30-tych i okresu wojny.Tylko Trochę zdjęć ,m.in.z zawodów konnych w Hrubieszowie r.36 i jeszcze inne.Trochę pamiątek i niesprawdzonych historii.Po wojnie nikomu nic nie mówił,sami wiecie dlaczego.W wolnych chwilach staram się odszukiwać fakty.
Postaram się niedługo o kolejne fotki.

Houk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kolejna z moich czapek.

Kapitan, sądownictwo, 1945-1949r., uszyta o ile pamiętam w Bydgoszczy. Oprócz orzełka (kopia z lat 80-90- na szczęście ładna) całość z jednego egzemplarza.

Miszka, czekam na fotki Twojej sztuki.

Pozdrawiam, Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Podepne sie pod poscik :) osttanio na gieldzie widzialem sam daszek do rogatywki byl w bardzo odbrym stanie byl okuty metalowa blaszka w kolorze złotym co to mugl byc za daszek stan jego naprawde super a cena 20 zl ale nie wiedzialem co to i nie kupilem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Daszek z żółtym okuciem /jak mniemam mosiężnym/:

-rogatywka powojenna 45-49r. - z mosiądzu zlazła srebrna oksyda;

-czapki paramilitarne z lat 30. XX wieku

-rogatywka wz.19

-pickelhauba

:-)

Pozdrawiam, Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie