Skocz do zawartości

KOSZALIN vol. IX


wojna1939

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 224
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
:) Nie wszystko nadaje się do publikowania na ogólnodostępnym forum. Niektóre dane trzeba sprawdzić w kilku źródłach :) Ale sprawa jest dość poważna i nawet ciężko mi uwierzyć że jest wszystko prawdą :)
Jak się wszystko potwierdzi to będziemy mieli małą sensację lokalną :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

Jarosławie ja jestem jeszcze nie zaopatrzony w sprzęt. Napadnij Lugera, a najlepiej der K.

akwabud: swego czasu byłem z chłopakami w środku - relacja na forum. Napisz maila o co chodzi... dzięki za info o bunkrze za Mielnem... Jak znajdę chwilę to prześlę Ci fotki z wejścia w podziemia.

Tymczasem - M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, w wątku poplątały się dwie historie ze sobą :). Najbardziej zainteresowani wiedzą jakie. Ja chwilowo zajmuję się inną sprawą do której potrzebuje wszelkich relacji z wizyt w podziemiach pod strażą. Sprawa o tyle jest pilna, gdyż podobno obiekt zmienił już właściciela, a nie jest wpisany w rejestr zabytków więc może być w dość szybkim czasie rozebramy :( Cóż, ekonomia wygrywa z historią i kulturą. Co do lokalizacji 3 obiektów w pasie nadmorskim to już je koledzy wstępnie tu potwierdzili. Co zaś się tyczy kolejnego zainteresowanym, których znam i mam do nich zaufanie że nie zdemolują pół wydmy :) wszelkie dalsze dane przekazałem. I kolejne namiary, które mam nadzieję odszukać też przekażę :) Powodzenia w myszkowaniu". Proszę tylko o więcej fotek z akcji poszukiwawczych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Oczywiście ( jak aura pozwali ) wyruszam w teren łikendową porą. W razie czego dan odpowiednie sygnały. Jeśli chodzi o tereny zapomniane przez konserwatora zabytków , to moje przyjaźnie z chłopakami od od św. Florka chyba są aktualne.
Pozdrawiam !
R.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
Wojna 1939 podpowiesz mi cos na temat poszukiwan z wykrywaczem? Jak? Gdzie? Jak mowilem jestem poczatkujacy a jestem tak mocno zawladnienty pasja szukania kolekcjonowania.wiele zeczy odkupilem ale czemu nie mial bym czegos znalesc? Pomoz Pozdrawiam SKUZI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

byłoby dobrze gdybyś uwidocznił maila,

poza tym jak sam wiesz (na własnym przykładzie) wyjście w teren to nie wszystko. Trzeba poszperać nieco w pamięci ludzkiej, słuchać, patrzeć, zbierać informacje, wstępnie weryfikować je z mapą, przeglądać stare mapy. można też liczyć tylko na szczęście i iść w teren na chybił trafił". Nie licz na to, że ktoś (kto również szuka) powie Ci gdzie masz kopać. Są to strzeżone informacje (czasami nawet wewnątrz grupy hi hi)... co poniekąd jest zrozumiałe i nie ma się czemu dziwić.

Tymczasem tyle - M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

właśnie liczę na to, że i Ty pamiętasz. Byłem wczoraj. Rzeczywiście zasypali wejście. Jest dostęp do piwnic obok podziemi. Ktos już tam zaczął kuć, żeby dostać się do środka - pewnie miejscowa żulia. Nie dalej jak w piątek usłyszałem historyjkę od tzw. biznesmenów, jakoby podziemia łączyły się z bydynkiem byłego banku NBP hi hi...
Dzisiaj wieczorem zamieszczę fotki zasypanego wejścia i piwnic.

Czyżby tylko zapracowany L. był przez chwilę w terenie?

Bywajcie - M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam kiedy w teren wyruszyć ale przygotowujemy się z Raczkiem merytorycznie. A fanciki samewychodzą z ukrycia. Między innymi plik fotek wprost spod podłogi starego domu. Takie oto doborowe towarzystwo wprost z Romanowego poligonu". Zdjęcia nigdzie nie publikowane! Jest ich pewnie koło setki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie