Skocz do zawartości

List otwarty do d007 i Ryszarda Ochuckiego


Rekomendowane odpowiedzi

U311:

Jako, że list skierowany do mnie to odpowiadam.

Ksenofobem nie jestem i wypraszam sobie takie określenia.

Widzisz. Ja grzecznie pytałem to nie raczyłeś odpowiedzieć.
Sprawa narodowości byłaby rozwiązana. A pytałem z ciekawości.
Obraziłeś Polską Marynarkę Wojenną a Ciebie nie można ?
Krytykujesz polskie odznaczenia legalnie ustanowione przez Prezydenta RP a Ciebie nie wolno ?

Więc nie dziw się zaistniałej sytuacji.

Teraz rozumiem, że słowo folksdojcz" było nadużyciem z mojej strony i za to przepraszam. Jednak zastanów się czy Ty nie popełniłeś podobnego nadużycia w dniu święta narodowego Polaków bo jako Niemiec i obywatel sojuszniczego" kraju i prawdziwy kosmopolita powinieneś to uszanować.

pozdrawiam
d007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam d007!
Czytam Twoją odpowiedz i stwierdzam że Kol. d007 to prawdziwy polski patriota, nie przejednany wobec nikogo, kto nie jest urodzony na starej piastowskiej ziem.
Zalecam dokładne czytanie moich postów i wiarygodne odpisywanie na nie.
A to co piszesz Kol. d007 bardzo odbiega od faktów zawartych w umieszczonych w tym wątku moich postów.
Więcej uśmiechu i jak pisałem wcześniej wyzbyć się ksenofobii:0)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U-300 - Nie kierowałem mojej wypowiedzi bezpośrednio do Ciebie ale skoro tak to Odebrałeś to widocznie coś w tym jest...Fajnie że jesteś nauczycielem, odnosisz sukcesy w tym co robisz ale...troszkę wyrozumiałości! Gdyby wszyscy mieli gniewać się na tym forum na siebie to forum by nie było :) Czy wszyscy Niemieccy marynarze tak szybko się gniewają:) ? Pozdrawiam serdecznie,jesli nie Możesz spać przez Ryśka to przepraszam, bez urazy do mojej skromnej osoby,wnuka marynarza z ORP SĘP" -WSZYSCY MAMY PRAWO DO WŁASNEGO ZDANIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŻELAZNY KRZYŻ 1939 kl.2, KRZYŻ ZASŁUGI WOJENNEJ 1939"

czytałem kiedyś wspomnienia w necie że w 44-45r żołnierze polscy nie brali do niewoli zołnierzy w takimi odznaczeniami-od razu kulka za ich ofiarność" w kampanii wrzesniowej. Polacy jak zawsze mają każdego i za wszystko przepraszac...

a z tą nagrodą od Romana to.... (im blizej do nazizmu niż do Polski)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontekście wypowiedzi mauser29 - dotrwajcie do finału postu...

Конкурс закончен

Итак, неофициальный крест За убитого в рукопашной схватке офицера СС". Как правило, кавалера Железного креста любого класса. С трупа такого офицера обычно и снимался крест. Так что, учитывая время и интенсивность боёв, особенно у штурмовых групп, постоянно имевших дело с опытными эсэсовцами на улицах и в подвалах разрушенной Варшавы, награда не такая редкая, но крайне тяжёлая.

Награда впервые была введена в отряде Хробры II", который сражался в Средместье (в центре города) до самой капитуляции восстания. Его бойцы в основном и ввели моду на эти кресты. Остатки штурмовых групп и других отрядов перешли в Средместье, которое осталось последним окружённым районом восставшей Варшавы, в сентябре месяце. В это время большое количество Железных крестов имелось уже в запасе", и было снято с убитых солдат, офицеров Вермахта и СС. Да и эсэсовцев с крестами стало меньше. Жизни офицеров, тем более орденоносцев, старались беречь. В рукопашных схватках, которые вспыхивали на относительно узких улицах всё чаще, немцы несли очень большие потери. Поэтому в сентябре кавалер Креста Варшавского восстания мог просто убить в бою своими руками офицера СС (не обязательно кавалера Железного креста)и получить награду.

Монетка в один злотый, кстати, показывла ценность жизни немецкого офицера в Варшаве.
Незамысловатый фронтовой юмор...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mi się wydaje czy chcesz porównać Odznaczenie nadawane Powstańcom za potwierdzone zabicie w walce oficera ss z np Krzyżem żelaznym z 39r?? ze to wojna i to wojna? zabicie w obronie i zabicie w okupacji? zabicie ss-mana czy zabicie cywila, dziecka?

kolego kopijnik2 napisz proszę że się mylę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyskusją możemy ozsadzić" wątek
z jakiej płaszczyzny chcesz poznać odpowiedź?
Moralnej
Filozoficznej
Narodowo-historycznej
Emocjonalnej (a jeżeli tak to kata", ofiary", czy widza")

Nie są one w pełni zgodne ze sobą - ja to wiem...

Ogólnie - żelazny krzyż za 1939 nie powinien być traktowany jako obligatoryjny wyrok śmierci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Wracając do tego powstańczego krzyża...

http://www.allegro.pl/item518175763_krzyz_zelazny_z_polska_moneta.html

Zastanawiające jest to, że na zdjęciu komputerowym moneta z kotwicą jest na rewersie. Natomiast w tej aukcji jest odwrotnie - moneta na awersie, tam gdzie powinna być swastyka.

Podróba ?:D Jak to z tym było...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, Niemcy w 1939r napadli na Polskę nie wypowiedziawszy wojny.
Jak to wyglada w świetle prawa wojennego?
I kim byli wobec powyzszego żołnierze niemieccy?
Bo z tego co pamiętam Rosjanie do końca utrzymywali, (a sytuacja była analogiczna), że u Nich nie ma jeńców wojennych tylko bandyci którzy dokonali napaści z bronią w ręku na terytorium ZSRR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie