Skocz do zawartości

Mogła niemców w lesie


trebor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
W lutym 45 ,w lesie kolo Sochaczewa rosjanie zastrzelili 7 żolnieży niemieckich.Mójego dziadka ruscy zagonili do pochowania zabitych.Leża w tym lesie do dzisiaj.Poszukuje kontaktu z organizacjami które by ich zidetyfikowały i pochowały.W końcu to terz byli ludzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Że się spytam co to jest mogła?A w sumie to dlaczego się nimi martwisz?Czyzby to ORBIS zorganizował tą wycieczkę?I to te złe z ukrainy czy z białorusi czy inne z CCCP ich tam zadołowały?
Kurnia następny przejęty losem kilku wyzwolicieli od komuny"
Chcesz zgłaszaj nie chcesz nie zgłaszaj tylko kop sam.Pamietaj kostki ułóż w woreczku i nie stawiaj krzyża bo potem inni zrobi.ą z tego sajgon.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że się spytam" od kiedy Ukraina" pisze się z małej litery? Sorki jaca2003", ale pytanie było konkretne i to nie z języka polskiego. Masz ponad 2 tys postów, więc kto jak kto, ale Ty powinieneś to wiedzieć najlepiej. I nie chodzi mi tu o żadą pyskówkę - po prostu już zaczynają mnie denerwować takie wstawki. Piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że niemcy popełnili wiele złego, ale to też ludzie więc chyba należy im się pochówek na cmentarzu w imiennym lub bez grobie. To tylko mój sposób myślenia. Kto to by nie był czy niemiec, rosjanin, polak, a nawet chinczyk to ma do tego prawo po śmierci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za tą mogłe,miała być mogiła
Pare słów dodatkowo w temacie tych zabitych Niemców.Było dwóch świadków zdarzenia i obaj mówili co innego.Pierwszy, mój dziadek, twierdził ze jest ich tam trzech, a mój wój ktory miał w 45r. 8 lat, twierdzi że ich bylo 7, pamięta też że jeden z nich miał na szyi jakieś odznaczenie.Zastrzeliła ich mongolska zaloga T-34, która zatrzymała sie w obejściu i wyjadała co tylko nawineło sie pod ręke.Wój pamieta ich jak z pepeszy polowali na zajace, i to ze byli b.brudni.Znależli przez przypadek tych Niemcow w lesie,zabili ich, wsiedli do czołgu i odjechali na zachód.
Las jest na niedaleko miejscowosci Dębsk.
Kiedy przeszukiwalem teren wokoło mogiły moim wykrywaczem, piszczało ja cholera.
Chce ich z tamtąd przeniesć, bo mają poszerzać drogę przy ktorej lerzą i może po nich ślad zaginąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pisz do fundacji w polsce i w niemczech, nie pisz nawet do redakcji kameraden w studgarcie bo Cię oleja! znam to z autopsji!! zadzwoń pod 605 325 606 - gwarantuje pomoc i przedewszystkim solidną robotę w terenie! Pan M. zrobił w 6 m-cy (w tym 4 m-ce po sezonie w którym można wykonywać ekshumacje) to czego w 2,5 roku nie zrobiła fundacja!!! po za tym oddaja znalazcy" wszystko oprócz kości! - nieśmiertelniki jak sobie zazyczysz - oddajesz lub nie! ADMIN! proszę nie traktowac tego postu jako reklamy!!! poprostu pomagam a ta firma NAPRAWDE jest SOLIDNA!!! dzięki niej 17 żołnierzy WH znalazło godziwy pochówek w Mławce a rodziny dowiedzą się o losie swych krewnych!
pzdr
Barnaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki niej 17 żołnierzy WH znalazło godziwy pochówek "
godny za to ze 60 lat temu mordowali, gwalcili, niszczyli itd to teraz Polacy jeszcze im za to powinni dziękować i stawiać pomniki.
sorry ale jakby żył twój dziadek to by Ci tak wp... że byś pamiętał do końca życia naukę historii!!
no chyba że dziadek służył razem z dziadkiem Donalda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wara Ci parchu od moich przodków!!! ale jeśli zaspokoji to Twoją ciekawość to mój dziadek pracował w obozie pracy w Deutsch Eylau Wpr budując istniejacą do dziś lokomotywownie i więcej zaznał cierpienia od ruskich w styczniu 45' niż od niemców przez całą wojne! po za tym Deutsch Eylau (dziś Iława) była od 1305 roku do 1945 miastem niemieckim więc tych 17-stu broniło swojej ojczyzny i swojego kraju! byli ludżmi, byli żołnierzami i dlatego należy im się godny pochówek!
p.s.
dalej całuj ruskim d... za katyń, lenino, powstanie warszawskie, jałte i prl! a jesli nie potrafisz spojrzeć na historie bez nienawisci za którą stoi głupota to odpuść sobie takie posty!
pzdr
Barnaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to jeszcze nic. Pomyślcie sobie o tych ludziach ktorych dziadkowie walczyli o wolnosc na naszych polskich ziemiach a teraz ich wnukowie czczą pamiec po Hitlerze i uznaja sie za prawdziwa rase aryjska.... To dopiero jest niepojeta zecz... Wiec nie patrzmy krzywo na to ze szczatki tych zlych" Niemcow zostaja godziwie pochowane. Myslisz ze jakbysmy ich kosci rozrzucili po polach i wogole sie tym nie przejmowali to byli bysmy lepsi od nich? Jezeli jednak chcesz dalej gnebic tych zlych" co to chcieli ta dobra" Polske zniszczyc, okrasc i zgwalcic to wstap na sluzbe do Młodzieży Wszechpolskiej, wez kamienie w rece i gon kazdego kto cos zle powie o Polsce, jest innego wyznania lub narodowosci(Oczywiscie nic niemam do pana Romka co by ktos mnie kiedys z kamieniem nie pogonil:) )
Tak wiec pisze, nie patrz na to co bylo kiedys, patrz jak reprezentujesz swoja Ojczyzne teraz, nic nie pomoze wrogie nastawienie do tych zlych". Sam jestem patriota i za Niemcami nie przepadam bo mi polowe rodziny w sztutowie wybili, lecz nie rzycze nikomu aby jego szczatki lezaly gdzies w lesie zapomniane...
Tak wiec co bylo a niejest nie pisze sie w rejest".
Radze zastanowic sie nadtym co niekturzy pisza, bo to zle swiadczy tylko o nich samych.

Pozdrawiam i bez urazy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barnaba przegiąłeś bo sam w takim wypadku jesteś parchem. a jeśli myślisz że całuję dupe ruskim to grubo się mylisz. za kilka postów o ruskich dostałem parę ostrzeżeń od admina! i na pewno nie traktuję ruska jako wyzwoliciela i przyjaciela(w odniesieniu do tamtych czasów i wcale nie stwierdzam że był lepszy od Niemca-generalnie to raczej w większości przypadków nawet gorszy).rozróżnijmy parę rzeczy. normalny wykopanie zwłok, pochówek itd a nie może jakieś próby godnego pochówku(może jeszcze z pełnymi wojskowymi honorami). k.. bronili swojej ojczyzny!człowieku nie wnerwiaj!bronić to my broniliśmy w 39. a nie oni!jak zaczeli wojnę i prowadzili ją w takiej formie a nie innej to nie powinno być potem dla nich żadnej litości!i nie dziw się że leżą po lasach, rowach, okopach-zastanów się co myśleli o nich ludzie po wojnie i czy komuś wtedy zależało na godnym pochowaniu ich!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie