Skocz do zawartości

14 Pułk Ułanów Jazłowieckich


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, boleo54 napisał:

Piękny Album, piękne zdjęcia

Nie powtarzaj proszę, tych " słodków", bo mi  się po już palce kleją na klawiaturce  ? A to dopiero jeden z kilku...

 

27 minut temu, boleo54 napisał:

Zdjęcia z patrolu konnego do Marszałka w 1935r. się uzupełniają

B1.jpg

" Ale to już było..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, formoza58 napisał:

I chyba tak będzie, ja jak zawsze  będę wrzucał , Ty będziesz oglądał ? Tyle, że nauczony smutnym doświadczeniem, już nie będę jak dotychczas  tak "wyrywny". Uśmiechnij się , nie ma co się dąsać. Nie warto ... Pozdrawiam

Widzisz, nie ma powodu do dąsania, jeśli by tak było to czułbyś się mocno nobilitowany, a do tego nie widzę powodu. A co do wyrywania, to tak naprawdę czujesz się ,,wyrywany" do czego ?................pomyśl trochę. 

  • Słabe 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, boleo54 napisał:

 A co do wyrywania, to tak naprawdę czujesz się ,,wyrywany" do czego ?................pomyśl trochę. 

Ano właśnie, czytaj uważniej. Nie chodzi akurat o to, że czuję się "wyrywany", tylko, nauczony smutnym doświadczeniem przez ostatnie lata, nie będę " wyrywny" , czyli nie będę pchał się przed szereg, ili nie będę nadgorliwy, lub będę oszczędny w postach... Tak, że, nie warto

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2021 o 14:21, boleo54 napisał:

Szanowni Państwo. Zbliża się rocznica ważnego wydarzenia w historii 14PUJ. Środowiska związane z Pułkiem ułanów Jazłowieckich na pewno zechcą to wydarzenie uczcić w szczególny sposób. Jako kolekcjoner i pasjonat 14PUJ, pragnę do tego wydarzenia dołożyć małą cegiełkę. W Albumie jaki opracowałem i wydałem, na str.6 zawarłem sentencję odnoszącą się do tej rocznicy. Natomiast w rozdziale V pkt.1 załączone są zdjęcia dokumentujące to wydarzenie. Dodam tylko, że oryginały tych zdjęć znajdują się w moich zbiorach.

61.jpg

137.jpg

138.jpg

139.jpg

140.jpg

141.jpg

142.jpg

143.jpg

144.jpg

145.jpg

Pora na rocznicowego " kochelberga" za Pułk . Zgodnie z obietnicą uzupełnienie zdjęć z uroczystości w Tomaszowie , z mojego archiwum pułkowego. Od momentu przyjazdu " Dziadka", poprzez uroczystości na Siwej Polanie...

tom00.JPG

tom0.JPG

tom3.JPG

tom5.JPG

tom12.JPG

tom13.JPG

tom15.JPG

tom16.JPG

tom17.JPG

tom19.JPG

tom20.JPG

tom21.JPG

tom22.JPG

tom23.JPG

tom24.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
W dniu 22.01.2021 o 17:34, boleo54 napisał:

Trzecie zdjęcie to prawdopodobnie, wymarsz patrolu w grudniu, do klasztoru w Jazłowcu. Jeden z tych patroli prowadził por. E. Brant.

W patrolu do Jazłowca Edward Brandt wziął udział jako podporucznik po promocji, a tutaj na zdjęciu jest już jako porucznik i prowadzi ułanów szkoły podoficerskiej Pułku.

Do Jazłowca wyruszył z kolegą "po promocji" , ppor. Aleksandrem Rylke plus luzacy i podkuwacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2021 o 20:59, boleo54 napisał:

Szkoda że zakończył to w 1937r. Został Album zdjęć dokumentujący jego służbę. W 14PUJ ją zakończył.☹️

Smutny koniec służby  por, Edwarda Brandta... Z Jego pogrzebu, w sierpniu 1937 roku, kiedy pluton trębaczy przybyły z Obozu Letniego wystąpił podobnie jak pluton honorowy, w szyku pieszym.

alb pogrz.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie