Jump to content

Jak zapakować maskę WSR?


P11

Recommended Posts

Dziękuję uprzejmie za wyjaśnienia, ale czy mógłbym dowiedzieć się o ułożenie maski w torbie. Czy paskami do zewnatrz, czy rura na dnie? Trochę to uperdliwe, ale chodzi mi o takie właśnie szczegóły. Pozdrawiam!
Link to comment
Share on other sites

Panowie, ale jak ją poprawnie zapakować?? Może istnieje rysunek przedstawiający wnętrze torby z ułożeniem maski.
Wydaję mi się, że pewne określone zapakowanie maski ułatwiało szybkie i wygodne jej wydobycie w stanie zagrożenia atakiem gazowym.
Link to comment
Share on other sites

Znam ten skanik - podrecznik d-cy plutony 1938, albo podrecznik druzynowego ten sam okres. Pytanie ino czy to nie jest jakis byk ? Cóż niby ma to WSR oznaczac ? Wytwórnie Starych Rupieci ? Nigdzie indziej nie widziałem takiego oznaczenia - na masce też go nie ma (na żadnej mi znanej). Podobnie w instrukcji o tej masce - ani mru mru o WSR.
Link to comment
Share on other sites

Polskie maski ARS byly kopia francuskich masek ARS (co pieknie przekazal Berlin - aparat oddechowy specjalny), zas francuskie maski RSC byly modyfikacja masek ARS dla cywilów (C=civil), a polskie maski RSC kopią francuskich RSC. A jak rozumiec skrót WSR i tak nie wiem...
Link to comment
Share on other sites

P11, maskę pakujesz do torby:
1. Pochłaniacz do mniejszej kieszeni tam gdzie na dnie jest sprężyna. Oczywiście gwintem do góry.
2. Maskę do drugiej kieszeni paskami do dołu i okularami do wewnątrz (w kierunku pochłaniacza) tak żeby ‘’gwizdek był na górze po zewnętrznej stronie. Rurę zawijasz, ale nie powinna się załamywać.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information