Skocz do zawartości

Jak zapakować maskę WSR?


P11

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję uprzejmie za wyjaśnienia, ale czy mógłbym dowiedzieć się o ułożenie maski w torbie. Czy paskami do zewnatrz, czy rura na dnie? Trochę to uperdliwe, ale chodzi mi o takie właśnie szczegóły. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale jak ją poprawnie zapakować?? Może istnieje rysunek przedstawiający wnętrze torby z ułożeniem maski.
Wydaję mi się, że pewne określone zapakowanie maski ułatwiało szybkie i wygodne jej wydobycie w stanie zagrożenia atakiem gazowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten skanik - podrecznik d-cy plutony 1938, albo podrecznik druzynowego ten sam okres. Pytanie ino czy to nie jest jakis byk ? Cóż niby ma to WSR oznaczac ? Wytwórnie Starych Rupieci ? Nigdzie indziej nie widziałem takiego oznaczenia - na masce też go nie ma (na żadnej mi znanej). Podobnie w instrukcji o tej masce - ani mru mru o WSR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie maski ARS byly kopia francuskich masek ARS (co pieknie przekazal Berlin - aparat oddechowy specjalny), zas francuskie maski RSC byly modyfikacja masek ARS dla cywilów (C=civil), a polskie maski RSC kopią francuskich RSC. A jak rozumiec skrót WSR i tak nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P11, maskę pakujesz do torby:
1. Pochłaniacz do mniejszej kieszeni tam gdzie na dnie jest sprężyna. Oczywiście gwintem do góry.
2. Maskę do drugiej kieszeni paskami do dołu i okularami do wewnątrz (w kierunku pochłaniacza) tak żeby ‘’gwizdek był na górze po zewnętrznej stronie. Rurę zawijasz, ale nie powinna się załamywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie