Skocz do zawartości

Sturmgepack und Koppeltaggestell in 1939


Albert

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko, że Wasz pokrowiec niestety mi sie nie podoba, gdyż źle rozwiązane jest mocowanie do pasa, natomiast patrząc na kontrukcje innych rodzajów pokrowców, śmiem twierdzić, że do zamykania z góry powinien być skórkowy listek, jego przedłużeniem może być troczek własciwie przypinany do knopika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Pytanie do znawców:

Czy w 1939r niemieccy strzelcy górscy nosili powszechnie szelki skórzane?
Toczę spór z kolegą, który upiera się, że GJ to jednostka specyficzna i już w 1939r używali masowo skórzanych szelek...

Jak to z tym jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Odświeżam stary wątek, bo natrafiłem na ciekawe zdjęcie (niestety okresu wojny, w którym zostało ono zrobione nie znam – mogę tylko przypuszczać, że to lata 1939 – 41). Nie do końca pasuje ono do głównego tematu tego wątku, ale myślę, że powinno Was zainteresować.
Żołnierz Wehrmachtu na pierwszym planie, ma „plecak szturmowy” zmajstrowany z uchwytu menażki i dwóch pasków od chlebaka – ciekawe jak to było przytroczone pod spodem (pod menażką i celtą).

Pozdrawiam
Hindus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosto: bierzesz pasek od chlebaka przekladasz przez plecy w poziomie a jego koncowki przez ramiona i podczepiasz do uchwytu menazki. Celta jest owinieta dookola menazki i spieta trokiem ... jednoczesnie trok spina pas od chlebaka na dole, zeby nie dundalo. Ciekawa koncepcja i musze przyznac, ze widze pierwszy raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości aż sam coś takiego sobie zrobiłem. Nie jestem zbyt barczysty, ale na maksymalnym rozciągnięciu pasek ledwo wystarczył, czyli ten koleś ze zdjęcia musiał być naprawdę wątły (albo pasek miał dłuższy). Poza tym wydaje mi się, że samodzielnie ściągnięcie czegoś takiego, może inaczej - szybkie samodzielne ściągnięcie było niemożliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Hindus Tu jest pokazany sposób mocowania do szelek (zob. link) http://forum.axishistory.com/viewtopic.php?f=40&t=132766

Temat poświęcony tzw Sturmgepackom
http://www.rohr.fora.pl/stosstrupp,27/sturmgepack,37.html

Na zdjęciu
Sturmgepack tzw. A rama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie