Skocz do zawartości

Sturmgepack und Koppeltaggestell in 1939


Albert

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Dziś o 9;15 na Kino Polska był polski film z 1978 ...Gdziekolwiek jesteś, panie prezydencie..." o prezydencie Warszawy Stefanie Starzyńskim - ogólnie film o obronie Warszawy sporo wstawek dokumentalnych, gdzieś pod koniec filmu widać na tle warszawskich tramwaji robiących za barykadę przechodzą niemieccy piechurzy i wypisz wymaluj maja na plecach co???... sturmgepack-i, kto ma ochotę niech śledzi ten kanał TV film na pewno będą powtarzać ale nie w przyszłym tygodniu bo sprawdziłem.
pozdrawiam....

P.S.

być może to tylko sprzęt zapięty do szelek, bo niestety filmu nie nagrałem :( ale jak ktoś bedzię nagrywał szczególnie na DVD gdzie będzie można to na dobrej stop klatce zobaczyć, warto popatrzeć, czekam na następną emisję napewno nagram tym razem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ma celte i menazke nisko, ale wyglada, ze wisza one na czyms przypominajacym szelki. Widac tez sztyl od lopaty - przy okazji omawiania funkcji szelek - wbrew krazacemu tu i owdzie przekonaniu wcale nie byly potrzebne szelki by moc nosic topor czy lopate; w 39 roku noszono je bez troczenia do d-ringa szelek. Wystarczy tylko zlapac trokiem pas glowny i okucie sztyliska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zoom powyzszej fotki...

Ja jestem generalnie przeciwnikiem uzywania szelek standardowych na rekonstrukcjach 39 r. Niekotrzy podchwycili fakt, ze male ilosci zostaly wydane, i gdy tylko maja na rekawach/schulterklappach stopnie podoficerskie zakaldaja szelki (na bzurze nagminne). Ja wiem, ze z szelkami jest wygodnie i przyjemnie, ale to ze wiekszosc podoficerow biega w szelkach jest niezgodne z faktami historycznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd niby sanitater wział zdjęcia tych żołnierzy ale po samych hełmach widać, że nie jest to 39 rok zaokrąglonę ranty", tak samo jak dwóch gości w okopie w panterkach póżny model i po hełmach widać, że też nie 39 rok - lipa a mg nie jest 34 tylko 42, tak samo chłopie co ma łopata nie troczona do szelek ze sturmgepackiem o którego się rozchodzi na tym wątku. A zdjęcie z twierdzy Modlin to już przegięcie wyrażnie widać, że kolo ma szelki a nie jakaś wizja odnośnie noszenia łopaty. Chcę Ciebie zobaczyć bez szelek jak nosisz prze cały czas łopatę bez szelek (przytroczysz sobie to za pasek od maski pgaz życzę powodzenia)ten żołnierz na Twoim zdjęciu wcale nie ma łopaty na plecach przyjżyj się dobrze gdzie niby wystaje poza ramie chwyt łopaty, złudzenie optyczne słabej jakości zdjęcia" popatrz jak pionierzy noszą łopay czy siekiery conajmniej 10 cm wystaje poza ramię a tu co nic. To wszystko to czysta prowokacja hehe :)) pozdrawiam i miłej lektury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Co do zdjecia z MG - w albumie Wh w Kampanii wrzesniowej znajduje sie ono obok innych zdjec pulku SS-Deutschland spod Zakroczymia. Victor w 39 ss uzywalo juz bluz maskujacych jak i pokrowcow na helmy.
O troczeniu lopaty napisalem, bo czesc osob uzasadnia noszenie szelek na reko '39 noszeniem lopat czy toporow...

A co do prowokacji (rozumiem, ze jako takowa podsumowales na koncu swoj post) - faktycznie Twoj post w swietle materialow foto (ponizej) jako taki sie jawi. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj foto z mojej kolekcji... Najwyrazniej ten zolnierz z Afrika Korps za nic ma Twoj tekst o trzonkach lopat wystajacych poza ramie ;)
A lopaty bez szelek i topor bez szelek owszem nosilismy na Bzurze, co wiecej nawet z nimi biegalismy. Tak wiec z praktyki wiem, ze jest to mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia zacne ale część niestety nie na temat, Africa Korps, mg42, hełmy m40 w 1939 roku!!!!!!!!! Koledze Albertowi chodziło czy szelki noszone były w 1939 a nie w okresach późniejszych. A mundurki camo i pokrowce na hełmy nie tylko nosiło SS w 1939, był wątek na tym forum na ten temat, zapraszam do lektury ale to nie temat tego wątku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze jaki kolega spostrzegawczy potrafi na zdjeciu odroznic M40 od M35 a moge spytac w jaki sposob?
Na fotce jest MG34 a nie MG42.
W watku o ktorym mowisz apropo maskowania WH w 39 juz dawno wyjasnilo sie ze na fotkach sa jednak SS-mani.
Jedyny ciuch" maskujacy WH w 39 to zelta a te raczej podczas suchego wrzesnia zadko zakladano.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie