Jump to content

Czy ktos jeszcze szuka czegos oprocz wojennego żelastwa?


kudi

Recommended Posts

Czytajac forum mozna odniesc wrazenie ze eksploratorzy zajmuja sie tylko wydlubywaniem z ziemi wojennego zelastwa. I ten kierunek poszukiwan zaczyna przewazac w dyskusjach. Moze sa jednak ludzie ktorzy penetruja zamki i palace, podziemne obiekty zbrojeniowe, probujac rozwiazac zagadki historii?
Jakos brakuje mi (i na forum, i w Odkrywcy) sledztw" majacych na celu dotarcie do faktow, weryfikujacych obecny stan wiedzy, czy wrecz wywracajacych do gory nogami ogolnie przyjete prawdy".
A moze sa jeszcze eksploratorzy-fundamentalisci ktorzy po prostu szukaja skarbow (kosztownosci, dziel sztuki)? Z przyjemnoscia bym z kims takim pogadal".

pozdr
robert_kudelski

Link to comment
Share on other sites

tematy o które pytasz są dość drażliwe , dawno temu na tym forum poruszył ktoś temat mozliwości penetracji ruin zamku ale zakończyło się to ogólną pyskówą , z drugiej strony penetrowanie takich obiektów jest niezgodne z prawem , ale są tu tacy co Ci to bardziej fachowo wyjaśnią , ja osobiście biegałem kiedyś z kijem po okopach Konfederatów Barskich w Beskidzie Niskim , ale są to miejsca dawno już zapomniane i nie figurujące w żadnych rejestrach zabytków
Link to comment
Share on other sites

A powiedzcie mi czy to przestępstwo?
Przeglądając rok temu akta parafialne
w pewnym miasteczku natrafiłem na opis
zamku , który sie tam znajdował,
poszedłem do biblioteki wyciagnąłem
spis budowli obronnych powiatu ,znalazłem w nim owe
miasteczko,archeolodzy i owszem
prowdzili w nim wykopki,poszukiwali zamku ,lecz
się dziabneli w wyliczeniach i szukali nie tam gdzie
trzeba.
Mnie sie udało obiekt po którym zreszta już nie
było śladu naziemnego zlokalizowałem ,gdy podzieliłem
sie tym z jednym uczonym"poprostu mnie wyśmiał
Nie chca to nie w październiku ruszam tam z wykrywką
i mam nadzieję że będzie to owocna wyprawa ,tak na złość
uczonym"
Link to comment
Share on other sites

Panie Kudi zdaje się, że POSZUKIWACZE od skarbów zeszli do podziemni. Inaczej mówiąc odcieli się od niewypalów, konserwatorów, pisarzy i dzienikarzy.
Tak poważnie, to zmiany te zaszły po spodkaniu organizowanym przez MAP w Toruniu na wiosnę br (zebranie odbyło się na zaproszenia immienne z inicjatywy W.A.). Wtedy to niezależnie od organizatora, doszło do rozmów w grupach. Generalnie MAP planował utwożyć federacje grup eksploracyjnych, niestety idea ta nie doszła do skutku. Ale wiem że niektóre zespoły poszukiwawcze połaczyły się w większą strukturę z własnej inicjatywy bez udziału MAP-u.
Link to comment
Share on other sites

:)
wiem ze szukaja i wiem ze znajduja
ale jakos zabraklo pasjonatow ktorzy szukaja dla frajdy, dla przygody, po to by poznac prawde.
kazdy teraz patrzy na kase. nawet ci ktorzy zbieraja zlom. duzo ludzi szuka zeby szybko sprzedac.
sa jacys idealisci?? :)

pzdr
robert_kudelski
Link to comment
Share on other sites

Kolego Romo
Panem to ja nie jestem od 1945 roku :)
Bardzo sie ciesze ze sa jeszcze w branzy poszukiwawczej filantropi.
trudna sprawa bedziez tym Towim zamkiem, bo wczesniej czy pozniej i tak sie dowiedza ludzie z urzedu. Wtedy sa dwie opcje - albo cie odsuna od sprawy dziekujac, albo powiedza ze wiedzieli o tym stanowisku i im je niszczysz..
takie zycie..

pozdr
robert_kudelski
Link to comment
Share on other sites

Witam!!! Kudi. Ja szukam tu i tam, pałace, zamki...itp.itd. ,a owszem mnie bardzo interesują, dzieła sztuki też jak i militarne zabytki. Myślę że nawet jak któryś z naszych kolegów coś trafi oprócz ( bez obrazy żelastwa ) coś bardzo cennego to w większości chce to zachować w tajemnicy bo takie jest nasze ustawodawstwo 0%!!!! inicjatywy 0%!!!!! zachęty by dzielić się dobrami kultury które się znajduje w ziemi i nie tylko, czy to przypadkowo czy to w sposób zamierzony. Większość z nas chce być docenionymi poszukiwaczami i przez te przepisy sprzedaje skarby na czarnym rynku w świetle prawa łamie przepisy które są pełne luk i niedociągnięć... Myślę że w tym tkwi cały problem, ale i nutka tajemnicy w naszym hobby to jest to. POZDROWIENIA dla całej Braci poszukiwawczej. K. Szela.
Link to comment
Share on other sites

Z żoną w ogóle nie zbieramy złomu". Interesujemy się historią techniki (budownictwo i instalacje technologiczne) i dla nas chodzenie np. po sztolniach Gór Sowich to przyjemność obcowania z ludzką pomysłowością. Skupiliśmy się na gromadzeniu informacji o sposobach budowania w minionych wiekach. Zresztą to trochę pokrywa się z obecną pracą, więc łączymy przyjemne z pożytecznym.
Jeżeli chodzi o archiwistykę to kiedyś sporo przerzucałem CAW-u. Chwilowo na to brak czasu, ale z zadowoleniem muszę przyznac, że wlasna bibliotek zapelnia się książkami technicznymi z dwóch stuleci wstecz.

Do Kudiego. Twoja ostatnia książka o RIESE sprawiła mi sporo przyjemności. Własnie ze względu na poparcie w archiwistyce.

G. Maliszewski

Link to comment
Share on other sites

zbieram militaria, ale poboczna czescia moich zbiorow sa pfenigi gdanskie. mam do nich duzy sentyment i naprawde ciesze sie gdy pare przyniose do domu, nie mowiac gdy znajde guldeny, wtedy jest swieto.

bruno
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information