Skocz do zawartości

CZOŁG


vojtaz2

Rekomendowane odpowiedzi

No tak... Was tylko zostawić samych na moment! :]
Dopieszczałem identyfikatory dla naszego zespołu oraz dla gości i mediów, a tu jak na perskim targu.

Już za chwileczkę, już za momencik Oksiu, Grubas, ja i jeszcze kilka osób wydobywamy StuG-a.
Myślę, że potem jest realna szansa sprawdzić dokładnie także i informację kolegi Vojtaz2.

Ehh Ci tani propagandyści!
Vojtaz2, a pisali że dzieci też straszę? ;)

No, to teraz na koniec powiem Wam moi drodzy jedno: DOBRANOC!
P.S. Kończta chłopaki flaszki i do łóżek!
Pozdrawiam
szczerze rozbawiony wars98 :]]]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 266
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
A Wy ja nakręceni... Napisałem przecież, że tam czołgu nie ma. To lipa. Miejsce bardzo dobrze znam. Ludzie po wojnie wrzucali do Zabiego Oczka to, co znaleźli na swoim polu i w lesie. W okolicznym lesie stał front do końca wojny. Las przekopany, ale przy odrobinie szczęścia fany wychodzą z ziemi.
Słyszałem, że kiedyś nurkowała w tym bajorku ekipa z Wrocka, fanty wyłowili więc zostały tam tylko resztki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak piszesz ze marna widocznosc to nurkowie napewno wszystkich ciekawszych fantow nie wyciagli co nie? profos a Ty tam nurkowales?z tego co czytam to nie, wiec az do konca pewny nie mozesz byc swojej wersji:)
PS. Vasili no ja mysle ze jeden dla mnie sie znajdzie;P ja jade jutro na Jure wiec moze tez cosik podwujnego znajde(nie liczac lusek):P

pzdr.
Dawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Vojtaz2 wiem gdzie to jest byłem tam pare razy jak chcesz możemy sie umówić bo ja mieszkam w okolicy, niecałe 10 kilometrów, ale musze Cie zmartwić tam czołgu nie ma:/ ponieważ ludzie jakieś 2 lata temu nurkowali w tym miejscu i czołgu nie znaleźli. Możesz mi wierzyć lub nie ale wiem to z Komendy Głownej policji w Opolu. Aha i serdecznie zapraszam do wspólnego odkrywania:)

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...Niemcy swój ciężki sprzęt zostawili na brzegu Osobłogi przy zniszczonym moście. Dalej walczyli jako piechota.

Suchy, napisałem, że kumpel nurkował. Fanty wyciągał po omacku. Nawet świecąć latarką nic nie widział. Właściwie to nic nie znalazł. Jakieś żelastwo, lotki i inne badziewie. Jest tam około 4,5 metra głębokości. Z tego co wiem to ekipa z Wrocka wszystko wymiotła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profos Ci twoi kumple w złym miejscu nurkowali, ciekawe jak to omineli wielki właz?? To pytanie na 100%... Jakies żelastwo powyciagali? Profos, ja z żabiego wytargałem cuda, na złomie dostałem około 4 tys za sam złom!! woziłem to moim polonezem, jeden złom zawaliłem na całego, że bali się zabrac towar do Huty:-) było tego ze 3 tony, nie licząc ile poszło na handel we Wrocku. Jesli chodzi o czołgi, widziałem stare fotki z 1945 roku jak ruskie czołgi wjeżdzały do Prudnika, i i mam pewne informacje że te czołgi były w okolicach żabiego oczka, nie dlaeko były walki, góreczke nazywamy KRASKA,w latach 90 płonoł las na krasce, było wybuchowo, do dziś można na krasce zdobyć ciekawostki,ale jest zakaz wstępu!!.Na czołgu mi nie zalezy, może muzeum będzie chciało, a ja bede się cieszył z czyściejszej wody, i i Profos woda jest czyściejsza niż 2 lata temu. tez znam ludzi kórzy nurkowali 2 lata temu i wiem że w złym miejscu nurkowali, magnest to prawdziwe cudo:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek_k możemy się umówic na jakiś wypad, bo teraz nie mam z kim chodzić:) jak narazie bujam sobie po wioskach i penetruje studnie:)

Nie wiem kto sieje legende o tym że nie ma czołgu.


Zdradze tajemnice naocznego świadka

Poznałem naocznego świadka który widział Lufe i kawałek wierzyczki, starszy dziadek, opowiadał że jest czołg, pkazał mi w którym miejscu, wyśmiałem go z początku, że dziadzio się strasznie na mnie obraził, mówił że widział, bo kiedyś w latach 60, woda na żabim oczku spadła, ze wyłoniła duzo ciekawostek, międzi innymi to co ten dziadek widział.

A magnes który łapie się w tym miejscu co dziadzio pokazał, to fakt, nie idzie go oderwać, na szerokości 5 metrów(ruraz w zdłuz) a wczoraj zaczepiłem o właz, kumpel może podświadczyć!!


Chyba nawiąże z wars98 wspólprace, bo widze że ma dostęp do pozwoleń, może coś załatwić i może być ciekawie.

Jak wyciagniemy czołg, to bedzie K.O dla odkrywców z okolic i dla tych którzy nurkowali i przepłyneli obok czołgu!


Wars98 pakuj manatki, przyjedz, zabierz sobie czołg, a jak odremontujesz to pokaż fotki, a jak się dowiem że sprzedałeś go na złom, to rozpętam 3 wojne swiatową:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na dzien dobry zostawie wam zagadke, pewne cós, z żabiego oczka wyłowione. Ja na swój gust stwierdzam że to jakies szpilki do namniotu, lub masztu, lub tym podobnego. Ale dokładnie do czego??Z boku widać uchwyty z otworem, na linke, sznurek itp. wysokośc szpilki 50 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyżej już pokazywałem lufe, a teraz pokazuje lufe rozmiarowo do człowieka:) spora mg 151/20


Wszystki złom w hucie, traktuje to jako zwykłą stal... pamiętam ile osób chodziło po złomowisku zeby wyszukac dla siebie jakies lufy, inne gadzety z II wojny św:) nawet gosc z wrocławia przyjechał, dyrektor centrozłomu, myslałem że opiernicz dostane za złom, ale jemu chodziło o kolekcjonerstwo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Obserwowałem wszystkie popsty do tego tematu.
Uczucia mam mieszane ale...
Jeśli żeczywiście czołg spoczywa na dnie tego oczka to będzie kolejna sensacja w gronie poszukiwaczy.
Sprawdzić na pewno nie zaszkodzi.
Życzę powodzenia w wyławianiu potwora".
I dajcie jakieś fotki po całej akcji jeśli nawet okaże się że czołgu tam nie ma.
Pozdrawiam.
Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Miałem się nie wypowiadać, ale już nie mogę tego czytać, panowie znam to miejsce bardzo dobrze sam tam nieraz łowiłem magnesem. Fakt jest tam dużo złomu militarnego, ale bardzo dużo jest zniszczonego przez wysadzenie, jest to powojenne miejsce niszczenia militarnego sprzętu i uzbrojenia. A co do samego miejsca to woda jest tam tak brudna i widoczność w niej jest praktycznie minimalna i dno jest strasznie zamulone. A co do kolegi vojtaz2" to jest niezły cwaniak a do tego ma już wyrok w zawiasach za nielegalne posiadanie materiałów niebezpiecznych, i stad jego niechęć do mundurowych. Tak ze polecam ostrożność w dalszej współpracy z kolega vojtaz2"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy wszystkim za ostrzeżenia - tak w jedną, jak i w drugą stronę. :]
Ale jeśli sprawa będzie prowadzona przez stosowne służby i organizacje uzbrojone we wszelkie możliwe pozwolenia to nie bardzo widzę w czym problem.
A że ktoś może był karany? No cóż, nikogo z góry nie należy przekreślać.
Pożyjemy - zobaczymy. :)
Pozdrawiam
wars98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie