Jump to content

Przerwa w działaniu serwisu.

Bocian

Recommended Posts

Niestety od wczoraj serwis Odkrywcy był nieczynny.
Spowodowane to było awarią Polpaku z naszej ukochanej Tepsy. Lokalni technicy nie potrafili sobie poradzić z awarią a wezwani na pomoc technicy z warszawy pracują od 8-16 więc o 9 rano serwis ruszył. Oczywiście nikt nie wie co było przyczyną awarii ale udało im się to naprawić. Polska paranoja.

Czyli nie był to, jak sadziłem, spisek i sabotaż nieznanych jednostek i organizacji, mający na celu zablokowanie dostępu do zdjęć z wydobycia Pantery?;))))))
Ewentualnie takie zainteresowanie zdjeciami, że było zbyt duże obciazenie..., ale grunt że działa.

Powiem jedno to już jest skandal. Nie będę opowiadał całej historii ale przyszło dwóch ludzi naprawić modem kablowy któty okazało się że jest uszkodzony i co chwila się zawiesza. Oczywiście z sobą nie wzieli drugiego!! no bo po co przecież przyszli tylko go aprawić". To są jakieś jaja normalnie. A że pracują od 8-16 więc jest możliwość że modem znowu się zawiesi i serwis nie będzie działał do 9 rano jak zaczynają pracę. W Rosji łącza lepiej działają.

no jest jedno rozwiazanie :). Dobra serwerowania z dobrym laczem. W kraju mamy kilka takich. I od razu odpowiadam ze wiem jakie koszty sie z tym wiaza :).

Pozdrawiam i zycze bezawaryjnych lacz i serwera, a takze powazniejszych serwisantow :).

kruku

Mam w domu Netie 1Mbit Pro i uwierz mi że też się kaszani.
Serwer stoi na Polpaku ze względu na modemowców.
FreeBSD jakoś mi nie podchodzi, wolę Debiana.
Ale tu już wykraczamy poza tematykę forum :)więc będe musiał zaraz sam się skasować :)

tylko nie zacznij ze sobą polemizować :) jak przeczytałem Twój powyższy post to przypomniało mi się, jak qmpel mi dziś opowiedział, że w moim mieście sanepid po zbadaniu własnej placówki stwierdził, ze nie spełnia wymogów... sanepidu :))
ale to też tak nie na temat więc kończę czym prędzej..
pozdrawiam

Witam!

Akurat ci dwaj co byli nie byli winni - jeśli nie byli z Polpaku to nie mają modemów na wymianę. Zostali wysłani dlatego, że Polpak zaczyna działać jak wszystko zostanie sprawdzone (głównie chodzi o linię - najczęstsze uszkodzenia), a tylko Polpak jest w posiadaniu modemów (w przypadku gdyby Polpak był pierwszy z modemem, a łącze dalej by nie działało, to każdy by wtedy mówił, że przyjechali z uszkodzonym modemem.Od czegoś trzeba zacząć sprawdzanie łącza, a najczęście uszkadza się jednak linia). Wszystko zależy od tego jakiego to jest rodzaju łącze - łącza Polpaku też są różne (głównie w zależności od odległości abonenta od węzła - wiem coś na ten temat bo niektórymi łączami jeszcze się zajmuję). Uszkodzenia najlepiej zgłaszać bezpośrednio do Polpak Warszawa.
A co do propozycji straszenia wykopkiem" to wśród pracowników TPSA też są poszukiwacze i może się okazać że mają lepszego wykopka".

pozdrawiam
wilhelm6

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information