Skocz do zawartości

Wrzesień 1939 - zdjęcia (część 2)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 401
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Chłopaki ja z taką mała prośbą na szybko ... moża ma ktoś pod ręką słynną fotkę poległego polskiego piechoru z 30pp. Zołnierz leży na brzuchu, jest w płaszczu, na plecach widać maskę pgaz wz.32, obok żołnierza leży karbainek wz.29 z nałożonym bagnetem i rogatywka polowa wz.37. Na naramiennikach płaszcza widoczne 30"-tki. To słynna fotka - jest wielkrotnie pokazywana - jest na pewno w albumie FALL WEISS - wrzeisen w niemieckiej footgrafii". Szukam jej od rana w sieci i nie moge znaleźć.

Może ktoś ma pod ręką i moze mogłby go wrzuic w net i dać linka (w dobrej jakości) albo chociaż tu na forum ?

Z góry dzieki ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Bodzia :

Na fotach, które zamieściłeś pochodzących od niemieckiego żołnierza dość ciekawe są te samochody - widoczne od tyłu.
Mam wrażenie, że są bardzo podobne do Kubelwagenów ?
A jeżeli nie, to jakie to są samochody ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie, zdj 7-9 z 15.08 Samuna1 to jak mi się wydaje droga na Brześć z Czyżewa, już wcześniej gdzieś widziałem te zdjęcia podpisane, zdj. thomkka z 10.09 czy to przypadkiem nie Ciepielów?, zdj. Mietka z 27.09 polskie 31-ki leżą na terenie koszar 71 pp w Zambrowie, tych z Zambrowa mam jeszcze kilka calkiem ładnych jak trzeba to podrzucę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie