Skocz do zawartości

elementy z komór gazowych znalezisko


a.korbaczewski

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tylko chciałem poinformowac bez wywoływania wojny.

Kilkanaście elementów pochodzących z komór gazowych znaleźli konserwatorzy podczas prac przy odwadnianiu ruin krematoriów II i III w byłym KL Auschwitz II-Birkenau.
Bezcennym znaleziskiem są kraty zabezpieczające wloty wentylacji w komorach gazowych oraz pochłaniacz z maski gazowej.

To odkrycie ma ogromne znaczenie. Większości z tych rzeczy Muzeum nie posiadało dotychczas w swych zbiorach lub dysponowało pojedynczymi egzemplarzami. Niewiele mieliśmy krat zabezpieczających wentylację. Te, które dotychczas mieliśmy, były dowodem w procesie komendanta Auschwitz Rudolfa Hoessa. Po wojnie w laboratorium badacze ujawnili na nich ślady cyjanowodoru, który Niemcy stosowali przy zagładzie" - powiedział szef działu zbiorów Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau Igor Bartosik. Bezcenny jest także pochłaniacz do maski gazowej. Jeśli znajdujemy pochłaniacz w ruinach komory gazowej i krematorium, to mamy stuprocentową pewność, że używano tu zabójczego gazu" - powiedział Bartosik.

W ruinach II i III krematorium znaleziono także łuski po nabojach, metalową skrzynkę, fragmenty instalacji odpływowej pod windą, którą ciała zagazowanych były transportowane do pieców, a także elementy atrap prysznicy, które miały uśpić czujność ofiar wchodzących do komór gazowych.

Igor Bartosik powiedział, że wszystkie przedmioty zostaną zinwentaryzowane, a następnie przekazane do pracowni konserwatorskiej.
http://wiadomosci.onet.pl/1343269,16,item.html

Logika autora jest taka. Znaleziono maski przeciwgazowe tzn były komory. Znaleziono łuski tzn była strzelnica??? Jesli znajdujemy cokolwiek w ruinach komory gazowej to co by to nie było to zostało znalezione w komorze gazowej i nie jest dowodem na to że to komora gazowa skoro założenie jest takie że to komora. Ale czy to znaczy że do tej pory były watpliwosci że to komora i wogóle?

Tylko bez jątrzenia i szczekania na mnie proszę. Kultura i szacunek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli w poczlaniaczu znajda sie osadzone resztki gazu, to jest to dowod.

Jezeli uszczelnienie jest tak ze zapobiega wydostaniu sie gazu na zewnatrz(ale to zalezy jak kratka byla zamontowana) to tez moze byc dowod.

Mowiac szczerze nie wiem gdzie tu sensacja, ogolnie jest przyjete ze komory byly, negowanie tego grozi sadem, wiec co tu jeszcze potwierdzac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dobrze że nie znależli np. lufy od 88 bo gość zaklinał by że ogzekucje były przeprowadzane przez flak. Nie samowici są ci nasi naukowcy a potem się dziwią że rzad chce wieksze podatki o od nich. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przełożony, opowiadał mi ciekawą rzecz.
Jak był w Technikum Leśnym w Brynku, wysyłali ich często do Oświęcimia do odchwaszczania i wycinania nalotu porastających i rozkrzewiających sie krzaków i drzew na terenie Obozu. Jak wtedy znajdowali mnóstwo monet, drobiazgów, jakiś elementów wysadzonych komór nikt wtedy nawet nie zwracał uwagi jak zanosili do do administracji, a teraz sensacja.
Raz na allegro poszła klamra SS znaleziona podobno w Brzezince i jakoś nikt nie robił sensacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście , szacuneczek. ale nie rozumiem słowa bezcenne---bezcenna to jest Mona Lisa a nie takie g...no.Ja juz nie wiem co myśleć o tym wszystkim.Muzeum pełni funkcję dydaktyczną przede wszystkim ale takie znaleziska ...........czy ja wiem.Może by to wywalić po prostu --- te znaleziska , bo co to za wartość.Ja rozumiem pamięć , szacunek i nauka dla potomnych,chyle w pokorze czoło.Ale myśle o tym co powiedział Linda w happy new york.A może to zaorać i zostawić zdjęcia , jezu , sam nie wiem , brzmi to strassznie co napisałem ale .......Może dosyć tych lekcji ....hmmmm.zastanawiam się nad tym.....pozdrawiam.liha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż.., po wypowiedzi Benedykta XVI negującej czarno-biały obraz Niemiec okresu 2 WŚ, wszytko jest dobre by temat obozów był na pierwszych stronach gazet..., a komory gazowe i ich wpomniane przez przedmówcę ustawowe potwierdzenie istnienia" doprowadziły już nie jedną osobę nie tylko do utraty pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komora w Auschwitz I to zaadaptowany bunkier amiunicyjny używany przed rozrośnięciem się obozu do poźniejszych rozmiarów. I chyba nigdy nie była wysadzona
Za to komory w Auschwitz II-Brzeźinka to zupełnie inna para kaloszy-spacjalnie zaprojektowane i zakamuflowane budynki-chyba KIII wyglądało podobnie do piekarni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne bicie piany, kolejne rozdrapywanie i tak jątrzących się ran...Ustawowe zakazy to swego rodzaju jedyna prawda" jaką ależy " wyznawać...Temat znowu zaczynac pojawiać się na topie,bo za dużo zaczął przygasać pod ciężarem zrewidowanych wersji....
Oj temat rzeka...i ciężko tu bez echa przejść...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie