Jump to content

Inscenizacja Powstania Warszawskiego Reduta PWPW"


Recommended Posts

W dniu 29 lipca br. odbędzie się inscenizacja walk o Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych w czasie Powstania Warszawskiego, pt. Reduta PWPW". Miejsce inscenizacji - skrzyżowanie ul. Sanguszki i Zakroczymskiej.
Przewidywany czas inscenizacji godz. 17 - 18. Liczba uczestników - ok. 30 osób po stronie polskiej i ok. 50 osób po stronie niemieckiej. W inscenizacji zostaną użyte pojazdy - transporter SdKfz 251 Rossi", ciężarówka Opel Blitz, VW Kubelwagen, motocykl Sahara, ewentualnie transporter SdKfz 222.
Organizatorzy :
Urząd Miasta St. Warszawy
fundacja Polonia Militaris
GH grupowanie Radosław"

Grupy zainteresowane uczestnictwem, zwłaszcza iemieckie" prosimy o kontakt :
Michał Kępiński mickep@wp.pl
Tomasz Karasiński tkarasinski@naftobazy.pl
http://www.radoslaw1944.pl
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
W TV wygladało fajnie. Szczególnie podobał mi się komentarz B. Wołoszańskiego w czasie inscenizacji i wypowiedź jednego historyka z UW na TVN24, że kazdy rekonstruktor to historyk.

Pozdrawiam
d007
Link to comment
Share on other sites

W telewizji może i wygladało to fajnie, lecz na żywo zdecydowanie kiepsko. Oprócz wspomianych wielu wystrzałów, huku i dymu nie było nic więcej, żadnego pomysłu aby to przedstawić, scenariusza, ani jednego dialogu, nie wspominając już o w zachowaniu niektórych osób biorących udział w tej inscenizacji czy umundurowaniu niektórych powstańców...
Jeżeli ktoś się spodziewał samej strzelaniny to zawiedziony nie powinien być, pirotechnicy wykonali bardzo dobrą robotę, ale czy to tylko chodzi o postrzelanie sobie?
Komentarz był jaki był z całym szacunkiem dla B. Wołoszańskiego.
Tekstu iż każdy rekonstruktor to historyk nie mam zamiaru nawet komentować...
Link to comment
Share on other sites

Tadzio:

Z tym tekstem nie chodziło o to, że każdy rekonstruktor z zawodu jest historykiem ale z pasji !!! Tak jak na uniwersytecie pracują zawodowi historycy tak rekonstrukcje historyczne odtwarzają też historycy ale pasjonaci. Było to jak najbardziej pozytywne stwierdzenie. Wogóle jeden profesor z Instytutu Historii UW bardzo pozytywnie wypowiadał się o rekonstrukcji historycznej jako zjawisku propagowania historii.

Pozdrawiam
d007
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information