Skocz do zawartości

Zdjęcia C2P - część druga


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 402
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Na temat tego c2p wyciągniętego w Bawarii w 2004 roku faktycznie nic na razie nie słychać, ale może ktoś coś wie? Te zdjęcia powyżej są AD 2003 i chyba rzeczywiście - patrząc na zdjęcie ze strony Szadoka" - wygląda teraz gorzej niż w chwili odnalezienia. Skąd pochodzi? Właścicielka, wtedy już 80-90 letnia pani, opowiedziała, że jej brat miał kamienicę w Warszawie i na jej podórku leżała ta wanna". Podobno tuż po wojnie była jakaś akcja, kiedy zobowiązywano właścicieli do uprzątnięcia złomu z prywatnych posesji. Wtedy tez brat tej staruszki wywiózł złom na swoją rodzinna działkę ok. 50 km od warszawy. Tam to znaleźliśmy. Ot i wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to, co obecnie dzieje sie z tym C2P to jestem - ostrożnym pesymistą. Co prawda Właściciel zebrał juz pokażną ilość części to mam wrażenie jakby stracił juz serce do tej odbudowy i skupił się na innych projektach. Sorry, ale taka jest moja ocena. Oczywiście byłoby rewelacyjnie zobaczyc kiedyś ten ciągnik np. nad Bzura ciągnacy jakąs 40-tke Boforsa (nawet tę na szwedzkich kółkach) ale czy to kiedykolwiek nastapi? Ech ! Na razie jeszcze jedno zdjęcie nazajutrz po przeprowadzce tej wanny na suche podwórko. P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz wygląda ten C2P? Chyba ostatnie jego zdjęcie jakie widziałem jest na stronie Szadoka" :

http://the.shadock.free.fr/surviving

Szukajcie w dziale zatytułowanym: Surviving Polish pre-1945 armoured vehicles.
A tak na marginesie poza kilkoma wadami (np. rzadką aktualizacją sprzętów oraz nieścisłościami - np. nie wymienili polskiego Renault FT17 który stoi w koszarach El Goloso koło Madrytu, czy też nie uwzględnili wszystkich sprzetów pancernych na terenie RP) strona ta ma jedną podstawową zaletę: ŻE JEST !

Cieciwa - wrzuce zdjecia ale juz nie dzisiaj, bo mam juz dosć tej piekielnej maszyny! Po weekendzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Również się zgadza, muslim.

Znalazłem dziś to zdjęcie w wątku djęcia TKS - cz. II". Tam jest opisane jako 'Zarki' - czyżby Żarki nieopodal (20 km SE) Częstochowy? Zobaczymy czy to będzie opisane...

Dzięki,

MJU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie