Skocz do zawartości

Wydobycie wraku samolotu Heinkel 111.


Heruss

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 210
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Panie Oksio. Można założyć, że się znajdzie magnetometrem na 6 m beczkę stalową, nawet kanister, ale juz na 3 m. To standart. Jednak nie aluminiowy silnik lotniczy. To inny metal, te parę elementów stalowych osłoniętych nie magnetycznym blokiem silnika praktycznie nie było zauważalne przez sprzęt. Nawet gdy skorodowały osłony magnezowe.
To tak jak w stalowej puszce, nawet otwartej - miał by Pan obrączkę złotą. Wykrywacz metalu wskaże stalową puszke, ale nie złoto które się w niej znajduje. Mimo że detektor metali widzi złoto i inne metale kolorowe. Magnetometr natomiast wcale nie widzi aluminium, tylko metale które można namagnesować (magnetyczne).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia
Nie chcę byc złośliwy ale chyba nie widziałaś nigdy wnętrza lotniczego silnika.
Silnik taki to wielka kupa stali i elementy duralowe stanowią zdecydowaną mniejszość masy całego urządzenia.
Dla przykładu silniki z rodziny Junkers Jumo 211 miały masę suchą w granicach 600-750 kg(w zależnosci od wersji). Ze stopów aluminium wykonane są jedynie korpusy silnika i agregatów oraz tłoki. Cała zdecydowana reszta to stal i nieco elementów mosiężnych i miedzianych (ale ich masa jest w zasadzie pomijalna w naszych rozważaniach)
Raz jeszcze pragne podkreślić że nie istnieje coś takiego jak parę elementów stalowych osłoniętych nie magnetycznym blokiem silnika" bo tych parę elementów stalowych ma masę kilkuset kilogramów. Nie istnieje coś takiego jak aluminiowy silnik lotniczy"
Niedowiarków zapraszam do silnikowni Muzeum Lotnictwa Polskiego a jeśli komuś daleko to do Szkoły Oficerskiej w Dęblinie gdzie też można sobie pooglądać przekroje silników tłokowych (innych także)

pzdrwm
bombel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia wiem jak wygląda silnik lotniczy i ile jest tych drobnych części z metali magnetycznych.
Ale ty masz swój film a my byliśmy w czasie kiedy Szymon to znalazł.
Następnym razem zatrudnię jasnowidza bo przecież z tego co napisałaś magnetometr to liche urządzenie do szukania samolotów.
oksio
Ps. Bombel czekałem na twój głos fachowca .
Dziękuje i Pozdrawiam
Oksio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oksio nie mam żadnej wiedzy na temat poszukiwań i charakterystyk magnetometrów. Nie mogę więc wypowiadać się na ten temat.
Chciałem tylko zwrócić uwagę na oczywiste bzdury o aluminiowych silnikach lotniczych"

pzdrwm
bombel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Silnik i inne przedmioty pochodzące z Heinkla od 1 maja br. można oglądać na wystawie zorganizowanej na zamku w Gniewie.

Co do jednostki z jakiej pochodziła maszyna to coś tam szukali, ale jakie wyniki uzyskali to tego nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Witam
Z zaciekawienien przeczytałem posty i jestem pod wrażeniem.
Od lat chodzę z magnetometrem i z taką ignorancją dotycząca jego działania spotykam sie pierwszy raz. Panowie czy wy wiecie o czym mówicie. MAGNETOMETR NAMIERZA 200L. BECZKę NA
6M !!!!! więc znalezienie silnika lotniczego nawet na 10m to dla niego betka. Granatry F1 wyciągałem z głębokości 1,7m.
Asia ma rację przeprowadziliście poszukiwania po łepkach" chyba że sprzęt którym dysponowaliście to był magnetometr tylko z nazwy ,ale to już inna bajka, tacy wielcy poszukiwacze chyba wiedza czym szukają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolek... Mysle, ze zapominasz o jednej rzeczy. Poszukiwania sa prowadzone w jeziorze - magnetometr plynie na pontonie. Co do samego miejsca - miejsce rozbicia samolotu - czesci, w tym mniejsze metalowe sa rozrzucone na znacznym obszarze - co za tym idzie, raczej ciezko nurkom w oczku wodnym o zerowej przejrzystosci wyciagac rzeczy malej wielkosci.

Praktycznie wszystkie wieksze namiary magnetometru zostaly wyciagniete.

Zanim ocenisz, pomysl ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Chylę czoło przed pierwszym respondentem który wie co mówi.
Ja tez zamontowałem magnetometr na pontonie ( wiesz dlaczego)
Ale małe obiekty przy tej głębokości jeziora nawet się nie odezwą. Jeżeli dał sygnał to MUSIAŁO to być cos większego.
Mówimy o głębokości 5-6m. A to jest kubatura ok. 0.5m3. Jaki znasz element samolotu wykonany z metalu ferromagnetycznego o takiej obiętości, ja tylko jeden silnik.
Pozdrawiam Jerzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie