Skocz do zawartości

Oszacht Team


yarek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 289
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
suchy mówisz przy tej drodze leśnej co idzie od wesołej na murcki został rozbity ten oddział niemiecki?? hmm tylko teraz w którym miejscu to było i po której stronie został rozbity czy po tej stronie co jest wzgórze wandy czy po drugiej stronie!! i czy była użyta do tego broń pancerna lub bynajmniej granaty, czy byli okopani czy też w drodze ich zaskoczyli (bo wtedy było by lepiej rozpoznanie terenu zrobić)??
pozdr.ZnaChoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grupa niemcow wycofywala sie przez las w strone glownej drogi Wesoła-Tycha ta asfaltowa, pewnie chcieli do nej dotrzec zeby nia sie dostacna Tychy i potem dalej na Żory gdzie byla przygotowana odrona, nie doszli do tej drogi bo zostali zaatakowani z zaskoczenia, ich zwloki podobno lezaly w jednym z przydroznych rowow melioracyjnych w lesie. Mi sie wydaje ze jest to jedna z drog lesnych ktora odbija z glownej drogi z Wesłej na Murcki przez las, tam gdzie jest teraz rezerwat przyrody, wiec jest duzo szukania:/. Na Wesolej takze byl rozbity oddzial niemiecki, juz kiedys o tym pisalem ze w latach 50 lub 60 ekshumowano tych zolnierzy do niemiec. Chodzilem w tych okolicach i oprucz czegos co przypominalo przegnita klamre nic nie znalazlem, moze to przez to ze mialem za slaby sprzet, z Wajcha planowalismy wspolnie sprawdzic ten teren ale jak narazie to niedoszlo to do skutQ:( Znachor a Ty masz jakies info na temat okolic Murcek, Wesolej??jak tak to napisz i moze posklejamy kawalki tej ukladanki:)
pzdr.
Dawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linki do mapek:
http://freepages.genealogy.rootsweb.com/~vogel/Kattowitz_Kreiskarte2.jpg

http://freepages.genealogy.rootsweb.com/~vogel/Beuthen_Kreiskarte.jpg

http://freepages.genealogy.rootsweb.com/~vogel/Hindenburg_Kreiskarte.jpg
moga sie komus z Nas przydac:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
WSPÓLNY WYPAD...czy to się udało choć raz ??? Było by miło proponuje sobote na OSZACHCIE ja się tam w karzdym bądz razie bedę kręcił i spróbuje wyciągnąć Znachora , Yarek na wakacjach więc prawdopodobnie go nie będzie , Suchy jako pomysłodawca pomysłu mam nadzieje ze bedziesz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa, byliśmy z Yarkiem i Znachorem jakieś 3 tyg. temu w opuszczonej osadzie która okazała się byc opuszczonym domostwem ( jednym )Dobrze ze chłopaki się zlitowali i nie wróciłem z saperka w plecach :-) nic nie wyszło oprócz PRL-ek paru trafionych przez Yarka. Wczoraj namierzyłem samotna kapliczke św Onufrego w środku lasu ale oprócz paru PRL-ek też nic, choć w srodku znalazłem sygnał ale pod dość sporą płytą beteonową moze warto tam wrócić w pare osób i spróbować to podnieśc choć nic nie gwarantuje w scianie też coś było ale po sygnale sądzę że kawałek starego gwoździa pod tynkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chlopaki chyba tacy brutalni by nie byli zeby od razu saperke w plecy:D rozumiem przez leb:P, a nie wiesz zcasem czy Znachor probowal sie skontaktowac z Wajcha? bo on jak co tez moze na Oszachcie by sie zjawil:)
pzdr.
Dawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego poligonu to jestem pewny że powojenny poligon WP który tam bezsprzecznie był powstał na terenie starego prawdopodobnie niemieckiego poligonu. Co do oddziałów ss tam działających to pewności nie mam ale wiem ze na pewno hitlerjugend stacjonowało w panewnickiej Bazylice. Koleś który mieszka nieopodal tego poligonu mówił mi o grobach niemieckich zołnierzy z 1945 roku mówił tez o paru grobach ruskich które po wojnie przeniesli gdzies nie wiadomo gdzie...więc wnioskuje że jakaś potyczka tam była , miejsce fajne mozna pokopać jak cos wyjdzie to będziemy mieli pewność jak nic to też:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie