Skocz do zawartości

ekranizacja �apomnianego żołnierza" :D


Klaus BOLS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 472
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Hej klausBOLS - looknij to ... :) Może uda się wam jakieś środki uzyskać na rozwój ;D Na pewno warto spróbować ;)


http://www.kinopolska.pl/news.php?id=221
----------------------------------------
2006-07-28
STARTUJE PLEBISCYT „CZAS NA DEBIUT”

Z okazji rozpoczynąjacego się 11 września XXXI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni telewizja Kino Polska organizuje plebiscyt dla czytelników czterech dzienników regionalnych: Gazety Poznańskiej, Dziennika Bałtyckiego, Dziennika Zachodniego i Gazety Wrocławskiej, który wyłoni najlepiej zapowiadających się młodych twórców filmowych z każdego regionu.
Czytelnicy każdej z gazet drogą głosowania zdecydują, kogo rekomendują do otrzymania dotacji na debiut fabularny. Zwycięzca zostanie uhonorowany statuetką telewizji Kino Polska, która będzie wręczona na bankiecie podczas Festiwalu, oraz otrzyma list polecający wystawiony przez redakcję dziennika w imieniu czytelników, skierowany do Dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Sposród głosujących wylosowany zostanie jeden szczęśliwiec (dla każdego dziennika oddzielnie), który wraz z osobą towarzyszącą będzie specjalnym gościem Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w dniach od 11 do 16 września br.
Termin nadsyłania kuponów z głosami do poszczególnych redakcji upływa 28 sierpnia, a nazwiska zarówno zwycięskich twórców, jak i wylosowanych czytelników, którzy spędzą niezapomniany tydzień w Gdyni, zostaną opublikowane 1 września na łamach poszczególnych gazet.
Młodzi twórcy zostaną zaprezentowani nie tylko w prasie lokalnej, ale także na antenie Kino Polska i na stronie www.kinopolska.pl. Pełna lista nazwisk wraz z krótkimi fragmentami prac filmowych znajduje się poniżej.
Honorowy patronat nad plebiscytem objęły Stowarzyszenie Filmowców Polskich oraz Pomorska Fundacja Filmowa. Fundatorem nagród jest VECTRA - drugi pod względem liczby abonentów operator kablowy w Polsce. Jest dostawcą uslugi triple play – dostepu do telewizji, Internetu i telefonu.
---------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ciekawa sprawa z konkursami... z tym filmem nie zdąrze napewno do 28 sierpnia. Ale inne filmy o różnej tematyce wystawiam na lokalnych i regionalnych konkursach z leprzym lub gorszym skutkiem.

po maturze mam zamiar startować do szkoły filmowej. I oczywiście zajżeć do magazynów filmówki :P

Na efekt koncowy filmu sam czekam z niecierpliwością, jak bogowie pozwolą przed świętami gotowa będzie pierwsza część.
A więc -służba w wojskach transportowych
-wstąpienie do GD
-walki pod biełgorodem
-odwrót z nad dniepru
-przepustka w berlinie
-powrot na front

wszystkich epizodów nakręcic się nie da. Ale spróbuje mniej wiecej pokazac historie tego francuza. Niektóre wątki będą przestawione w stosunku do właściwej hronologii. Ale to film, i moze powstać w miare możliwosci...

pozdrawiam KLAUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaus BOLS chodz ksiązki nie czytałem ale dużo o niej słyszałem. Co do filmików są zajebiste jak na amatorów!! Tak trtzymać a co do mundurówki to mam na stanie takie bluze armi DDR (ala WH) i manierke czeską pare przeróbek i dodanie kubka i bedzie prawie WH , mam też odlew aluminowy bagnetu (chyba jakiś polak al ez daleka nie bedzie widacx na kadrze co to jest)
Zamieszczam foty bluzy DDRjak chcesz się się dogać w tej sprawie to pisz na zwiechacz@op.pl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaus BOLS, widze że mocno się zaangażowałeś. Mcie już sporo rekwizytów. Mam też kilka pytań, bo sam zamierzam kręcić wojenny film. Te niemieckie hełmy to wykopki czy też kupione(z jakiegoś tworzywa)? Mógłbyś zamieścić wyraźniejsze zdjęcie tego MG-42 (na czym się wzorowałeś, masz jakieś wymiary)? Mundury użyte w filmie są własnej produkcji? I jeszcze jedno pytanie odnośnie pirotechniki. Wystrzały z karabinów to pojedyńcze ładunki(np petardy)? Jeśli możesz odpowiedz na moje pytania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
wybaczcie że późno odpowiadam ale mialem 2 tygodnie przerwy w internecie. A więc...

kolego btyc - raczej nie zamierzam kupić czy zamienić cos na twój mundur ddr. Do RECO szukam czegoś innego, a do filmu potrzebuje strazackie, policyjne lub wojskowe panterki z lat 70-wiec gdybys posiadał cos takiego. Manierek mam narazie dosc w stosunku do potrzeb, Tzn, brakuje mi niemiecko wyglądających pokrowców a brak czasu na uczycie takowych.
Ale jestem bardzo wdzięczny za zainteresowanie i chęć pomocy :)

Niemieckie hełmy w filmie to w wiekszosci wykopki- 9 sztuk i kilka odlewów. dwa odlewy zrobiłem z górniczego kleju do kotwienia elementów metalowych ze skałą (piekielnie twardy klej) Zrobilem tez jeden hełm z polskiego helmu strazackiego-nie wyszedł za dobrze ale to byla moja pierwsza proba z robieniem kopii.

Mundury w filmie to szare bundeswery i jak wyzej pisalem panterki strazackie (i tych najbardziej nam brakuje-wciąz szukam takich po przystepnej cenie, na alegro zadko sie pojawiają niestety) Sam szyłem do filmu chlebaki i mundury maskujące. Z maskującymi rzeczami to też dużo zachodu z farbowaniem i wogle...
Po za tym pasy z klamrami tez pochloneły troche roboty.
Naszywki to też takie sobie rysuneczki na czarnym materiale. Ale czy to nie wystarczy na film??

PIROTECHNIKA - to pojedyncze wystrzaly petard w lufie-efektu dodaje odpowiedni montarz. Ale tez nieźle wyglądają wystrzaly stworzone cyfrowo. Moze za jakis czas wystawię próbkę takiego czegoś. Po za tym mam znajomego pirotechnika amatora (tworzy ladunki z jakichs chemicznych spraw)- więc moze mi cos wysadzi na planie -ale to nic pewnego tak więc zobaczymy.


MG-42- wzorowalem się na fotkach z internetu. Ale to tylko marna drewniana atrapa. Jest o wiele krótszy niz w rzeczywistości. Zbudowałem go w wieku 16 lat- teraz pewnie zrobilbym to o wiele lepiej. Co do wymiarow MG- to wszystko jest w internecie, schematy, wymiary, szczegóły.

pozdrawiam i zamieszczam poniżej fotki mojego filmowego MG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie