Skocz do zawartości

Grupy znane i mniej znane...


Rekomendowane odpowiedzi

GRUPA REKONSTRUKCJI HISTORYCZNEJ BREDA" przy BESKIDZKIM STOWARZYSZENIU MACZKOWCÓW (Bielsko-Biała)

Barwy 8. Batalion Strzelcow Krwawych Koszul

www.breda.fora.pl ZAPRASZAMY!!

W październiku ubiegłego roku zorganizowaliśmy (najprowdopodobniej ostatni, niestety) Ogólnoświatowy Zjazd Żołnierzy gen.Stanisława Maczka. Relacje z tej uroczystoći można znaleźć tutaj:

http://www.army.mil.pl/10_08/241008_11dkp/241008_11dkp.html
http://www.um.bielsko.pl/ - w wyszukiwarce wpisać Pancerniacy w Beskidach".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 341
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Wprawdzie to nie I ani II WŚ, ale tak dla odskoczni. Otóż działa sobie zupełnie spokojnie i nie nerwowo GRH RECON 29. Panie i Panowie rekonstruują C" Co. 3rd Battalion 187th Infantry 101st ABD z czasów konfliktu w Wietnamie. Grupa istnieje od 2004 roku i poza posiadaniem w 100% oryginalnego umundurowania i sprzętu, świetnymi sesjami zdjęciowymi może się również poszczycić zaproszeniem na coroczne spotkanie Weteranów tej jednostki, zakończone wizytą w USA. Aktualnie wojażują po Wietnamie. Próbka możliwości w załączeniu a więcej tutaj
http://www.militarni.pl/?lang=1&cat=133

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Witam.
Mam pytanie-czy istnieją jakieś GRH działające w rejonie powiatów: jarosławskiego, lubaczowskiego i przeworskiego.
Chodzi mi o Wrzesień 1939 (stronę niemiecką i polską).
Jeżeli jakaś istnieje proszę o namiary.
Jeżeli takie nie istnieją, to czy są chętni aby taką GRH założyć.

rafald15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie popatrzcie na to zdjecie pochodzi z tego wątku troche wyżej wstawione było.

Jak mozna tak rekonstruować cokolwiek ? jak na koniu sie nie potrafi nawet jezdzic :/ Grh to nie tylko mundur dla siebie i dla konia ( siodlo eheh ) ale tez umiejętność jazdy na koniu ! to też trzeba jakoś reprezentować a nie udawac hojraka a siedzieć na koniu jak dziwka na płocie w deszczowy dzien ! Nie potrafie jezdzic konno to sie trzeba najpierw nauczyc a nie pchac w szereg. Jak widze takie cielsko co siedzi jak w fotelu na koniu to tylko mi szkoda tego konika co musi to wszystko znosic!

Apeluje do Panow Kawalerzystow ! chcecie robic reko Kawaleri ? to też patrzcie jak ułani jezdzili i to też rekonstruować trzeba !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może precyzyjniej będzie nazwać mundur dla konia" kulbaką a albo jeszcze lepiej rzędem. Akurat hubertosq przyczepiłeś się do grupy która na dzień dzisiejszy chyba najlepiej odtwarza polską kawalerię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubertosq
Forma Twojego postu, w szczególności epitety odnoszące się do konkretnych osób, są nie do przyjęcia!
Umiejętności jeździeckie ważna rzecz. Ale co do zdjęcia to trafiłeś jak kulą w płot. Czy jesteś pewien, że na podstawie jednego zdjęcia jesteś w stanie ocenić umiejętności jeźdźców? Jeśli nie, to sugerowałbym mniej wulgarny język byś sam się nie wystawił na pośmiewisko.

Na koniach się nie znam ale i ja widzę, że jeden chłopak właśnie stopuje konia, a drugi zakręca. Czy to wyjaśnia sprawę dosiadu?

Znam obu Panów osobiście i muszę Ci zdradzić Hubertosq, że trafiłeś na ludzi, poważnie podchodzących do rekonstrukcji, doskonale obeznanych z regulaminami i od lat poświęcających dużo czasu na ich opanowanie w praktyce.
Przykre....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to chodzi ze należę do ludzi ktorzy nie zabieraja głosu w sprawach na ktorych sie nie znają.

A co do epitetów jezdzeli panowie sa urażeni to przepraszam. Panowie delikatne uszy widze mają. Gdyby takowy Pan Ułan dostal by sie w rece przedwojennego wojaka-instrukotora jazdy konnej w wojsku to by ładniejszych kwiatkow sie nasłuchal.

Pozdrawiam i zyczę sukcesów w nauce ! aby to wszystko lepiej wygladało i sie rozwijało dobrze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to zdjęcie Grochowskich to zły wybór, jeśli chodzi o komentowanie dosiadu.
Zwróć uwagę na to że ułan z kbk ma wodze w prawym a nie w lewym ręku- ergo poprawiał coś, np przy pasie, a rumak szanowny nie w tą stronę się udał - ułan złapał szybko wodze i głowę mu przekręcił albo przytrzymał. (Jeśli)Jeździsz konno (to)i wiesz że nic w tym dziwnego i nienormalnego. Zwłaszcza przy jeździe na pelhamie z dwiema wodzami. A że ktoś go w takim momencie zdjęciem złapał to tylko jego pech.
Jak się przypieprzać to mądrze, co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wyglada jak by sobie za przeproszeniem co innego poprawiał.
Dla mnie na zdjeciu ewidentnie widac ze kon jest w ruchu, a nie poprawianie sobie czego kolwiek w miejscu. jesli jest jak myslisz, w co watpie, nie powinno sie wrzucac i chwalic taka fotka i juz. koniec tematu, nie potrzebna dyskusja sie rodzi i robi smietnik 2-3 posty i stop a nie wałowanie non stop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śmietnik, tylko jak kogoś atakujesz to broń swoich twierdzeń.
A kto mówi że trzeba sobie poprawiać wszystko w miejscu?
A na dbałość o realia pod względem munduru i troczenia to już nie zwróciłeś uwagi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdze konno od kąd skonczyłem wiek 6 lat i wiem na ten temat sporo, mam duze doświadczenie i wiem ze nie trzeba robic ogromnych wigibasów piruetów czy innych figur gimnastycznych zeby cokolwiek sobie poprawic. Dla mnie na tym konkretnym zdjeciu w tej zaprezentowanej pozie widac ze człowiek kiepsko jeździ. Koniec kropka.

Nie przyczepił bym sie gdyby to bylo jakies male uchybienie, ale wiem jak jeźdza ludzie co dopiero zaczynaja swoja przygode z jeździectwem, jakie błedy popełniają.
I wiem po tym zdjeciu ze nawet gdyby ten człowiek skorygowal swoja postawe na koniu to i tak nie mial by dobrego doosiadu, bo zle siedzi. Ktoś kto ma dobry dosiad i nawet wycigadnie nogi jak w fotelu, siedzi inaczej. Poprostu trzeba miec troche doświadczenia to sie to zauwazy.
Dodam ze nie przyczepilem sie do konia, do rzędu ,do umundurowania i wyposażenia, tylko i wyłącznie do stylu jazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, masz doświadczenie, potrafisz jeździć - super. Ale nie musisz demonstrować tego w ten sposób bo to razi. I do kawalerii i kawalerzystów nie zachęca.

A cytaty z przedwojennych instruktorów jazdy są może i rubaszne, ale nie zawsze sympatyczne i w dobrym guście.

Nie ma się co pieklić - ale może trochę mniej krytykanctwa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie