Skocz do zawartości

RSO. Mamy gąsienice, wiemy gdzie reszta. Co dalej?!


Rekomendowane odpowiedzi

Moze troche na temat...
Pojwechalismy dzisiaj z wykrywka na wioske, bo chcielismy zeby gosciu pokazal dokładnie miejsce do sprawdzenia, niestety go nie było. Poszlismy do sasiada zapytac czy przypadkiem czegos nie wie. Oczywiscie nie wiedział niczego na temat tego RSO, ale powiedział kto moze cos wiedziec... Był to jego 80 letni wujek, ktory po wojnie jako dzieciak szabrował czołgi w ramach zajec szkolnych" by wywiezc je na złom, szkoła miala z tego korzysc materialna. Wiadomo, wtedy liczył sie kazdy grosz. Niestety nie wiedział gdzie moze byc ciezarowka na gasienicach", ale wiedział gdzie po wojnie spoczywały inne wraki, jednak twierdzi ze zostały pociete i wywiezione n złom. Najzabawniejsze jest to, ze ledwo rozejrzałem sie po podworku moja uwage przykula winda na korbe lezaca przy szopie. Okazało sie ze to z jakiegos pancernego niemca". Umowilismy sie , ze przywieziemy mu w zamian podobny sprzet, tyle ze nowy, co oznacza ze winda jest juz nasza. W RSO były takie windy?

Dodatkowo mamy nowe namiary na mise olejowa z jakiegos samolotu z ktorej wode pija kczki. :) Moze tak jak w przypadku RSO dojdziemy po nitce do kłębka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Hehe! Pojechalismy dziziaj znowu na wioske i tym razem zastalismy goscia...
Gadka szmatka, poł godziny grzebania w sianie i oto co znalezlismy:

-> http://www.megaupload.com/?d=MO8M7N5Z

Postepujemy tak jak opisałem w pierwszym poscie.

Znalezlismy koło od jagiegos pancerniaka, tylko nie wiem
od czego, moze to RSO? Napis na gumie SEMPERIT". Gosciu mowił, ze jedno jest jescze na pewno tylko musi poszukac. Dwa kolejne byłu zamontowane w jakims wozku ,niestety ten sie gdzies zapodział.

Dodatkowo kompletny statyw, tylko nie wiem do czego. Moze jakis dalmierz?

i 2 skrzynki, moze ktos wie do czego słuzyły?


Jest jeszce chyba 8 drewnianych koł w idealnym stanie ,bo leza w stodole. Niektore naprawde potezne!

Na podworku leza dwie beczki pełne ropy z wybita data 1939.
Dodatkowo do sterta złomu i maszyn pod ktora leza skrzynki, do ktorych nie moglismy sie dostac... Ale wszystko w swoim czasie.
Umowilismy sie ze za 2 tygodnie przyjedziemy zrobic mały remament i posprzatamy" mu podworko...

A teraz najwazniejsze:
Pojechalismy na strefe zero", włączylismy piszczałke i co?
Ano ciąły sygnał mniej-wiecej na kwadracie 3x2 metra! Strzał w 10!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loopy1! Kółko może być np. od Sd. Kfz. 250 lub jak podałeś od 10. Jedynie chyba 251 miały inny model kółek.
Trójnóg może być chyba od lornety nożycowej, albo mi się zdaje... :]
Dziś nie ręczę głową, bo zmęczony jestem.
Pozdr. wars98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co znalezlismy wydaje mi sie potwierdzac opowiesci ludzi z wioski o regularnej bitwie ziemia-powietrze w tym rejonie...
Zapomniałem dodac, ze u chłopa lezy jeszcze około dwucentymetrowej grubosci podwojna szyba. Twierdzi, ze: mama mowiła, ze z samolotu"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loopy1

Jesli szukasz rady, chcesz dalej sie w to bawić itd. to:

1. Dla własnej wiadomości przeszukaj sobie forum, choćby Odkrywcy, i zobacz kto zna się w temacie i może ci pomoc bo zajmuje się zabytkami militarnymi. Przeszukaj po nickach i bedziesz wiedzial kto jest kto.

2. Nie pokazuj na forum publicznym co wyciągnąłeś zanim nie wyciągniesz wszystkiego. A jak wyciagniesz to załatw sobie dowód, ża masz do tego prawne prawo - pomysł ze supem zlomu Yoonego jest jednym z wielu. Inaczej zaraz znajdzie się jakiś sprawiedliwy" pokroju wars98 który spróbuje ci to zabrać do muzeum, bo w muzeum będzie temu lepiej. Czyli zgnije.

3. Skontaktuj sie z ludzimi , którzy sie w to bawią na poważnie - w tym temacie odezwali sie do ciebie Okejos, R.Lewy Lewszyk i Panzergrześ , a to jest pierwsza liga w te klocki w tym kraju. Ale zrób to na priv, nie publicznie.
I daruj sobie wariatów pokroju wars98, bo nagada sie dużo, ale zrobi niewiele lub nic. Jak zwykle zresztą.

To tyle co mam do piowiedzenia.

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akagi. Nie znasz mnie, ani ja Ciebie. Ale coś Ci napiszę kolego. Nie jestem ostatnim sprawiedliwym, ani nawet nie pierwszym. Nikomu nic też nie zabrałem. Więc zwyczajnie mijasz się z prawdą i obrażasz mnie.
W muzeum gnije? Którym? Wiem, wiem, że w momencie w którym będziesz to czytał, będziesz chciał mi pisać zapewne o MWP, ale od razu napiszę, że to nie moja wina, podobnie jak to że dwóch takich buchnęło księżyc. Nie jestem Panem Bogiem i nie mam wpływu na wszystko. Wiem jednak, że są takie muzea w Polsce gdzie nic nie ginie, ani nie gnije. Więc bądź sprawiedliwy i nie pisz że w muzeach gnije".
Jeśli piszesz, że nic nie zrobiłem to wybacz, ale nie wiesz co piszesz.
Pozdrawiam
wars98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie