Skocz do zawartości

dbudowa 7TP - prośba o pomoc techniczną


Rekomendowane odpowiedzi

Panzergrześ napisał, że to Sciana gorna tylna grodziowa". Domniemam, że chodzi o ściankę pomiędzy przedziałem bojowym a przedziałem silnikowym czyli, że to co widać na zdjęciu to ścianka przeniesiona z tyłu na prawy bok.
Czy tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
W związku z 7 TP jedna rzecz mnie zastanawia. Drobny szczegół: otwór/luk eksploatacyjny w bocznej, pionowej płycie pancernej osłaniającej silnik, prawie pod jej górną krawędzią, pozwalający na lepszy dostęp do niego, zamykany pokrywą otwieraną w kierunku ku dołowi, ku ziemi. Na zdjęciach często przesłonięty przez skrzynkę stojącą na błotniku, oraz zapasowe koło jezdne, rzadko w pozycji otwartej. Umieszczony bliźniaczo z obu stron /?/.
Tyle, że chyba nie wszystkie 7 TP go posiadały. Część ma jednolitą płytę pancerną /?/. Jak jest to rozwiązane w rekonstruowanym czołgu?

Wiem, tu sami eksperci. W osłonie pancernej ckm w wieży z armatą 37 mm od dołu też była uchylna pokrywa, patrząc od przodu otwierana w kierunku na prawo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten otwór o którym wspomniałem obramowany był od środka ramką mocowaną do jego krawędzi.

Mam pytanie:
jak była wlewana ropa do zbiornika w 7 TP? tzn. gdzie był umieszczony otwór wlewu paliwa?


Śmiej się akagi, ale dawno temu robiłem modele różnego sprzętu /czołgi, samoloty etc./. To, co wyciągałem z pudełka często bardziej było wytworem wyobraźni producenta, niż wiernym odwzorowaniem rzeczywistości. Więcej czasu spędzałem na zbieraniu dokumentacji fotograficznej, i porównywaniu detali, szczegółów, niż na robieniu modelu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie