Skocz do zawartości

Zrób sobie kolbe.!!!


Q3N

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest takie proste i oczywiste. W zasadzie kolby do długiego mausera (bo to sprawdzałem i dyskutowałem ze stolarzem) nie da się zrobić bez dorabiania specjalnych frezów - taki jest kształt frezowania w niektórych miejscach.

Pozdrawiam
Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na marginesie to jak on wpadl na pomysl zrobienia tego z drewna sosnowego??????????????
szkoda roboty na taka scieme, przeciez takich nigdy nie robiono...
kupilby bukowine, czeresnie czy orzecha to moznaby jeszcze zrozumiec wlozona prace...
poz Fall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te narzędzia to ściema w porównaniu z końcowym efektem , chyba że koleś ja rzeżbił kilka miesiecy pilniczkami i nozykiem no chyba że to potomek michała anioła szkoda ze nie ma dat na poszczególnych fotach :) pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te narzędzia to nie koniecznie ściema. Parę wieków temu nie było nic lepszego a nie takie rzeczy powstawały z drewna. Wystarczy popatrzeć na dawną broń. W przeciwieństwie do rzeźb robili to rzemieślnicy nie artyści. Widziałem kiedyś w akcji rzemieślnika starej daty który robił ręcznie moletke" na chwycie kolby to był moment i idealnie zrobione. Coś niesamowitego jak szybko i dokładnie to robił, ale to wieloletnia wprawa. Niestety gość nie ma wychowanka-następcy.
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he eh słyszałem ze podobno najlepsze kolby wychodzą wdług wzoru. gość miał drugą kolbę i bło mu o tyle łatwiej ze miał do czego porównać swój efekt pracy... i wyszła mu bardzo podobna do tej oryginalnej...a te narzędzia to wcale nie ściema... sosna akurat miękka siedział chłopina i dłubał.... POZDRO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sosna to jeden z najgorszych materiałów do obróbki :) tak tak, słoje miękkie na przemian z twardymi powodują że łatwo o odszczypanie. Kolejny problem to szlifowanie ( miękkie szybciej znika, twarde wystaje" ) następny problem to malowanie - twarde nie przyjmuje tak barwnika jak miękkie. Jeśli miałbym cos sam dłubać to tylko z jakiegoś owocowego, ewentualnie coś z egzotyki ale bez słoja, a jeśli juz iglaste koniecznie to cisowe. Na szczęście mauserka u mnie brak... i dłubania tez nie bedzie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja nie neguje że on to zrobił , neguje tylko że zrobił to narzędziami pokazanymi na zdjeciu, apropo starych rzemielsników widziałem narzedzia ciesli strugów idłutek co niemiara i uczony do zawodu prawie od kołyski
w zakładzie w którym pracuje jest modelarnia ( robimy modele odlewnicze z drewna) bardzo dobrze wyposazona , pomimo wszelakich maszyn stolarskich (łacznie z frezarkami do drewna) zrobienie kolby bez oprzyrzadowania maszynowo zajeło by dniówke minimum pozdro:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie