Jump to content

Oględów - starcie olbrzymów


wars98

Recommended Posts

Spacerowałem w okolicach Chmielnika i byłem bardzo zaskoczony znikomą ilością sygnałów ; teren był nieprzekopany . Podobnie było w pobliskiej miejscowości gdzie w styczniu 1945 Niemcy stracili kilkanaście tygrysów królewskich z tym , że tutaj akurat było dużo powojennego , drobnego złomu .
Link to comment
Share on other sites

Witam . Ruscy cały niemiecki sprzęt ściągneli do siebie , nie znajdziesz tam zadnego tygrysa , podobno tylko muzeum orła białego ma lufe z królewskiego tygrysa ( z tej okolicy ) . A na samym przyczółku baranowsko - sandomierskim nasze wojsko po wojnie wszystki złom ( czołgowy ) pozbierało - co się nie dało scholować, popalili na miejscu. Troche w tym rejonie kopałem . Pozdr.
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
No to was zaskoczę, kilka lat temu był smutny koniec ostatniego widocznego KT (wieża wystawała ponad taflę bagna)ale i on został rozkradziony, lufa i przednia płyta pancerna zostały wysłane do Niemiec i pełno fantów ma pewien pan (gąski, koła, oprzyżądowanie)i z wypowiedzi świadków wiadomo że gdzieś jest drugi pozostały czołg do naszych czasów w bagnie i on tam gdzieś jest i jest także kilkadziesiąt bagien w okolicy, samolot w jeziorze i dwa teciaki
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 2 years later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information