Jump to content

Kopanie za granicą ???


endrju241

Recommended Posts

Moim zdaniem (zwykly domysl) skoro Austria jest krajem europejskim o zdrowej polityce to mozna.Oczywiscie nie dotyczy to napewno terenow prywatnych i zwiazanych z miejscami pochowkow itd.Mimo wszystko mam nadzieje ze ktos udzieli Ci prawdziych,wiarygodnych wskazowek..pzdr
Link to comment
Share on other sites

Za samo chodzenie z wykrywką po plaży w Atenach 8 latek za kratkami i nie ważne czego szukasz. Cudzoziemców każą najsurowiej. W Austrii 99% ziemi jest prywatnych nawet lasy. W środku lasu chyba nikt specjalnie nie bedzie Cie szukał? sam jestem ciekaw. A w jakie rejony udeżasz?
Link to comment
Share on other sites

nie dalej niz 2 tygodnie temu rozmawiałem z angolem który chodzi z wykrywka. poweidzial mi ze tylko rzeczy ze zlota i srebra trzeba zglaszac jezeli sie znajdzie. przy czym panstwo ma prawo pierwokupu ich po cenach rynkowych ale de facto nikt nie zglasz przedmiotów ze srebra bo nie to nie ma sensu. przedmioty z innych metali bez problemu mozna zatrzymywac. jezeli znajdie sie rozrywki to nalezy powiadomic policje. a tak na marginesie to on zbiera tylko monety i guziki... nie to co nasze militaria
pzdr
Link to comment
Share on other sites

Witam
Sprawa przedstawia się tak:
W Niemczech posługiwanie się wykrywką dozwolone jest tylko w czterech landach,w Turcji trzeba mieć specjalne pozwolenie jak u nas na broń palną,w Rosji znalazca może liczyć na 75% znaleziska,w USA znalezisko należy do właściciela terenu.Poszukiwacze działający na terenie podległym urzędom stanowym i federalnym mogą starać się o licencje które z reguły dostają.A Wielka Brytania to wiadomo-RAJ DLA POSZUKIWACZY.
Pozdrawiam
Zwierz
Link to comment
Share on other sites

Najbardziej rozbawił mnie ten fragment:

>>>Po krótkiej wymianie uprzejmości z miejscowymi i przedstawieniu celu naszego przyjazdu poinformowano nas, że owszem w pobliżu znajduje się doskonałe miejsce do poszukiwań – niemiecki cmentarz wojskowy, położony w lesie na jednej z gór, który jak stwierdzili „możecie sobie rozkopać, a jak chcecie to was tam zaprowadzimy i pomożemy kopać”(!)
Link to comment
Share on other sites

Jakie mity? Że na Ukrainie prawo zależy często od policjanta?
Co do podanego linku, to zawiera on błędy i nieścisłości. Traktowałbym podane tam informacje z dużą ostrożnością. Najlepiej takie informacje jest uzyskać w konsulacie/ambasadzie danego państwa.

Ironrat
Link to comment
Share on other sites

Nikt chyba wyroków nie ferował. W Grecji o której ktoś wcześniej wspominał faktycznie nie patyczkują się ze względu na walkę ze zorganizowanymi grupami. W najlepszym razie można sobie posiedzieć do rozpatrzenia sprawy.

Ironrat

PS. A tak na marginesie proponuję zapoznać się z tekstem unijnej rezolucji nr 921.
Link to comment
Share on other sites

Szukanie w surfie a członkowstwo w zorganizowanej szajce to dwie różne rzeczy:) Na plaży problemów z reguły nie ma, chyba że łazi się bezczelnie ludziom po kocach.. Większość gości i tak szuka w surfie a nie na piasku. Co do szukania gdzie indziej, to Grecy są podobni do Polaków i zawsze można się dogadać:) A rezolucje pisali, piszą i będą pisać.. Nihil novi..
Link to comment
Share on other sites

aaaa.gggg,
Licencje poszukiwawcze na terenach federalnych w USA?
Hieh...Ubawilem sie...
Sprobuj zdobyc.Poczytaj tez o Antiquities Acts (nie o jednym, a o trzech roznych, wzajemnie sie nie wykluczajacych).
Nikomu nie radze probowania poszukiwan na terenach federalnych, np. w rezerwatach indianskich, polach bitew Wojny Secesyjnej, w Parkach Narodowych.Mozna starac sie o licencje tzw. prospector licence - czyli na poszukiwanie mineralow, ale to nieco inna para kaloszy.
Ziemie stanowe, to tez troche co innego - kazdy stan ma wlasne prawa, choc w wiekszosci z nich na ziemiach stanowych szukac nie mozna.Albo jeszcze inaczej - szukac mozna - nie mozna kopac ;o)
Tereny hrabstw (np. County Forest Preserves) w wiekszosci kopac nie mozna.Miasteczka - 90% - prosze bardzo - kopcie, ale bez niszczenia trawnikow - mowiac krotko - nie wolno wykopac dolu 2x3 metry na srodku skweru przed ratuszem ;o)
ZAWSZE ! trzeba przed zaczeciem poszukiwan skontakowac sie z lokalnym policjantem, park ranger'em i sprawdzic, jak wyglada LOKALNE prawodastwo!To naprawde wazne, bo kazde miasteczko, badz dzielnica w wiekszym miescie, moze miec wlasne prawa tyczace uzywania wykrywaczy.
Na terenach prywatnych trzeba miec ZAWSZE zgode wlasciciela gruntu.Zazwyczaj nie ma z tym problemow o ile nie wchodzisz na ich ziemie bez ich wiedzy.
Pozdrowienia
Grendel
Link to comment
Share on other sites

Skomentowałeś wspomniany przeze mnie dokument machnięciem ręki najwyraźniej nie wiedząc czego on dotyczy. Stąd moje pytanie.
Rezolucja 921, par. f porusza sprawę wykrywaczy metali, zaleca min. przynależność do stowarzyszeń archeologicznych i historycznych lub też częste kontakty z archeologami. Generalnie idzie moim zdaniem w kierunku edukacji i zorganizowania poszukiwań i posiadaczy wykrywaczy metali, ich wykorzystania dla dobra muzealnictwa w danym kraju, nie zawiera jak chcieli niektórzy zalecania wprowadzenia zakazu korzystania z wykrywaczy.

Dokument chyba na tym forum nieznany dlatego o nim wspomniałem.

Ironrat
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information