Skocz do zawartości

Mapy Wielkopolski - POMOC


Jacek1991

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie a może prośbę czy dysponuje ktoś 2 wojennymi mapami wielkopolski. Jeśli tak to czy mógł bym mi ich urzyczyć ?? Z góry dziękuję i pozdrawiam moje gg: 7823171
a to mail: jacki12345@wp.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz jaśniej? co masz na myśli pisząc 2 wojenne?
Chodzi Ci mapy z okresu 2 wojny, czy o mapę pokreśloną z planami natarć i obrony?

Myślisz, że jak WIG wydał mapy w 1936 to w kolejnych latach np w 37 robił nowe? Pracę nad tym zaczęto już w 1919, oparto się na mapach rosyjskich, austryjackich i niemieckich zrobionych w różnej skali, a wydano wszystkie w wersji czterokolorowej w 1939. Kolejne zrobiono dopiero w latach 60 i ponownie nanoszono poprawki w 1980.
Niemcy we wrześniu używali czarnobiałych map Grossblätter 1:100 000, wydanych w latach 36-44, oparte były na Messtischblätter 1:25 000 wydanych w czasach pierwszej wojny z poprawkami naniesionymi w latach trzydziestych.

Tak, że może teraz napisz o co Ci chodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że masz 15 lat :-)
Zapomnij o takich mapach, nie ma na nie szans, inna sprawa, że i tak przebieg umocnień zazwyczaj jest przybliżony. Bierzesz mapę wojskową z tamtego okresu i czytasz literaturę, wystrczy znać trochę taktyke, rozejrzeć się i sam się domyślisz gdzie owe okopy czy umocnienia były. A jak poznasz metody Niemieckie budowania umocnień, rozstawiania lini, np że druga linia okopów była zazwyczaj 600-1000 metrów za pierwszą to sam jesteś wstanie resztę sobie nanieść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, wyporzyczyłem dwie książki o moim rejonie
''Kraj Warty'' 1939-1945 - Czesława Łuczaka
''W Konspiracji Wielkopolskiej'' 1939 - 1945

ale nic tam nie moge znaleść może ktoś wie jakiej książki powinienem poszukać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romo

Na austryjackich sztabówkach w skali 1:200 000 z 1890/1900 mam całą Polskę skany w kolorze. Na wojskowych powojennych 1:50 000 mam prawie cały kraj minus kilka kwadratów (stany auktalności gro z lat 60 niektóre 80) skany zrobione w skali szarości zapisane jako png, rozdzielczość ok 4700/5700 pikseli, łacznie jest tego 15 CD, Przedwojenne WIG w skali 1:100000, mam skany w kolorze zapisane jako png i jpg, około 80 kwadratów, do tego 13 map Messtischblätter w skali 1:25 000.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie