Skocz do zawartości

W obronie Muzeum Orła Białego.


aaaa.gggg

Rekomendowane odpowiedzi

A tak apropos co sie stało z hamulcem wylotowym Koenigstigera.4lata temu był (bylem tam na urlopie,zdjecia robiłem niecyfrówka,rok pozniej go nie było)4 lata temu saukopfblende leżalo k.stuga(zdjęcia robiłem niecyfrówką).dalej lezy?.Tak z ciekawości pytam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nie żebym się czepiał, ale może mi ktoś wyjaśni jaki sens ma przykręcanie wyczyszczonych i pomalowanych kół elementów układu jezdnego do kompletnie nieoczyszczonego kadłuba?
Ta renowacja wygląda jak mydlenie oczu albo kompletny bezplan, lub działanie grupy zapaleńców bez planu i środków na hura.

Zaczyna się od rozmontowania wozu, wyczyszczenia kadłuba i ponownym przkręcaniu kolejnych czyszczonych elemntów. Przykro mi ale najpierw piaskujemy i malujemy kadłub, a pozostałe elementy wozu (gąsienice, jarzmo działa, koła itp) jeszcze nieoczyszczone mogą leżeć na wystawie obok wozu i tak jest wtedy na co popatrzeć.
A i czy muzeum nie mogło wystąpić do Agencji Mienia Wojskowego o przydział jednego choćby sprawnego wozu WZT na podwoziu T-54, w końcu trochę ich było i gdzie poszły? Mógłby funkcjnować zarówno jako eksponat, i jako wóz techniczny do wydobycia i do remontów innych pojazdów w końcu do tego był stworzony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Kochani co Wy wypisujecie! Skontaktujcie się na początek z Muzeum, a później piszcie. WZT jest w pobliżu muzeum. Jest do załatwienia. Materiały do renowacji też są. Problem jak zwykle rozbija się o pieniądze, jak np. na budowę hali/hangaru dla najbardziej cennych eksponatów, czy też o wolontariat. Dużo piszecie, a jak się sami przyznajecie jakoś nie możecie się tam wybrać.
Jeśli idzie o działania muzeum w celu renowacji obiektów i pozyskiwanie części, czy też nowych eksponatów, to również zalecam kontakt z muzeum. Koniec języka za przewodnika Panowie! Powodzenia i do roboty!
Pozdrawiam
wars98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pobliżu to zawsze jest wszystko, WZT, dźwigi, itd. Tylko jak przychodzi co do czego to załatwienie i spzrętu i zgranie w czasie trudno uzyskać.

Byłem w muzeum w niemczech, mają WZT, mają starszy model ciężarówki, maja naczepę niskopodwoziową do przewozu czołgów. Mają.

Tu chodzi o to by muzeum miało własnego WZT w charakterze eksponatu i wozu technicznego zarazem, w końcu za ile go agencja sprzedaje 50-70 tys?. Czy to tak wielka kasa by nie było na nią stać ani wojska ani państwa?
Czemu nie mogły dostać od AMW jednego cieżkiego Kraza tego z napędem na 3 osie i przyczepy do kompletu. Praktycznie muzeum byłoby niezależne i nikogo o nic nie musiałoby prosić, a i zorganizowanie wyjazdu byłoby szybkie, a co za tym idzie nie jeden sprzęt byłby uratowany przed złomiarzami. Bo to nie my, poszukiwacze, jesteśmy wrogiem muzem, ani kolekcjonerzy wymieniający czy sprzdający jedne eksponaty by uzyskać inne czy też kasę na poszukiwania kolejnych, a złomiarze którzy sprzęt niszczą bezpowrotnie i po nich już nikt i w żadnym kraju oka nim cieszył nie będzie.
Nie zlikwiduje się małego złomiarstwa nie likwidując biedy ludzkiej, ale jedna ustawa, że złomiarz za odnalezione pozostałości militarne ciężkiego sprzętu, ale nie pocięte, dostanie jego wartość w cenie złomu potrojoną i sprawa załatwiona. A skupy trzeba niestety kontrolować i taki sprzęt zakazać skupować i ciąć. Problemem nie są wcale mali złomiarze ale zorganizowane grupy, bo tylko tacy są w stanie pociąć i wywieźć kopułe pancerną o masie 6 ton.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE

TAK NAPRAWDE, ABY SPRECYZOWAĆ NASZE OPISYWANE" PLANY POTRZEBNE BY BYŁO NADANIU IM JAKIES FORMY ORGANIZACYJNEJ I PRAWNEJ ...

CZYLI MOŻE JAKIEŚ STOWARZYSZENIE ??

- DOTACJE Z MINISTERSTWA KULTURY MOŻNA BY BYŁO NA TEN CEL WYRWAĆ PRZY DOBRZE SKONSTRUŁOWANYM WNIOSKU

- I DOTACJE Z UE TEŻ, W SZCZEGOLNOŚCI JAK SIĘ PATRZEĆ NA PROGRAMY UNIJNE TO ONI KOCHAJA WSPIERAĆ WŁASNIE KULTURĘ, ZABYTKI W PRZECIWIENSTWIE DO SZUMNYCH ZAPOWIEDZI WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORSTW WALKI Z BEZROBOCIEM

- W PRZYSZŁYM ROKU MOŻNA BY SIĘ BYŁO POSTARAĆ O 1% Z PODATKU DOCHODOWEGO DLA STOWARZYSZENIA

- PLUS WPŁATY OSÓB FIZYCZNYCH I PRAWNYCH

TYLKO TAK JESTESMY W STANIE URATOWAĆ DZIEDZICTWO WYRWANE Z POLSKIEJ ZIEMI ... WIEĆ JAK ŚNIEGI STOPNIEJA MOŻEMY ZACZĄĆ MYŚLEĆ O SPRECYZOWANYM FORMALNYM DZIAŁANIU

BO TAK BEDĄ NAS STRASZYĆ ZARDZEWIAŁE POTWORY

JA JAKO 1 OFERUJE POMOC PRAWNĄ :)
LICZE NA SPECJALISTÓW OD RESZTY POMYSŁÓW I PLANU PRAC

POMYSŁOW JES TYSIACE LECZ TRZEBA OD CZEGOS ZACZĄC:
POMALOWANIE STUGA, BUDOWA ZADASZENIA DLA CENNYCH ZABYTKÓW W MOB CZY MWP NA CZERNIAKOWIE, MOZE JAKOS KAZAMTĘ FORTU ODGRÓZOWAĆ I WSTAWIĆ NP DO NIEJ GRIZLLIEGO CZY T-34/76(PREDZEJ MY WYRWIEMY KASĘ OD MINISTERSTA KULTURY NIŻ ONI OD MON) I WIELLE INNYCH .....

PISZCIE NA MAILA ... DO ZAŁOŻENIA STOWARZYSZENIA POTRZEBNE JEST JESZCZE KILKA OSÓB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Tadek80. Kolega prawnik? Jak miło! :]
Słuchaj. Jeśli idzie o MWP i jego oddział w Forcie Czerniakowskim to plany budowy zadaszenia są i to już od jakiegoś czasu. Problemem jest status placówki (jest to muzeum resortowe, a nie np. instytucja kultury narodowej), który uniemożliwa pozyskanie środków z innego źródła niż budżet MON. Zmiany w tym temacie jednak się szykują. Ostatnio, tj. po kradzieży w centrali (w Al. Jerozolimskich), nabrały tempa. Szykują się etaty cywilne i współzarządzanie przez MON i MKiDN.
To jeśli idzie o off topic.
Wracając do MOB-u. Grzechotnik. Rzeczywiście przydałoby się załatwić i WZT-a. Porozmawiam z dyr. Buńko. Może AMW da się przekonać do odpalenia" muzeum pojazdu? Gdyby udało się zaoszczędzić pieniądze, to można by je włożyć w halę lub renowację, czy wydobycie.
Pozdrawiam
wars98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o zadaszeniu rozmawiałem rok temu z pracowikiem MWP na Czerniakowie widocznie się ruszyło ... może pchną tęż sprawę oglądanych przezemnie na tyłach fortu sdkfz.9 podwozia od kw-1 czy t-34 używanego przez wermacht oraz dziala 7,5 cm z kluska w środku i kilku innych żeczy ale znając życie i ekonomike w armii to z zwiazku z wdrażaniem programów f-16 i transportera mwp dostanie 15%wnioskowanej sumy ... z zadaszeniem byłby problem ale z odmalowaniem lub ekonstrukcją" lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
właczając sie w temat, można wiedzieć Wars co ukradli z Jerozolimskich ?

Grzechotnik pełne poparcie jeżeli chodzi o wyposażenie takich placówek w ciężki sprzęt inzynieryjny i transportowy. WZT i Krazy to w końcu nie Caterpillar ani MAN, a AMW pewnie mają niejedne na stanie.

pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie budżetu 60-70 tysięcy dla małego polskiego muzuem to chorendlny budżet 3/4 środków zjadają etaty, utrzymanie obiektu a 1/4 jak zostanie idzie na naprawy bieżące i tkzw. iwestycje ... co do wzt to myśle, że nie powinien więcej kosztować niż 35-50 tysięcy złotych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Acer. Niejedno. Ostatnio z wystawy - Napoleon i Polacy" (nieubezpieczonej i niestrzeżonej) zwinięto - czarę z Kremla zabraną z Moskwy przez wojska napoleońskie w 1812 r., gwiazdę orderu Virtuti Militari ks. J. Poniatowskiego oraz order Legii Honorowej.
Pozdr. wars98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestrzeżonej. Odnośnie eksponowanego tam munduru niemieckiego też mam podejrzenia że oryginał zasilił" prywatny zbiór a w gablocie - budzie strażnika wisi przerabiany szwajcar....Przecież tam siedzi tyle babiszonów, jakieś telefony porozstawiane, zwłaszcza w sali z ekspozycją zdobyczy moskiewskiej - wysadzane chyba rubinami szable z czasów Batorego, a tam zginęło......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acer. Batorówki? To Ty nic nie wiesz biedaku? To są kopie! Oryginały są gdzie indziej. Człowiek który wyszykował oryginały jest zrozpaczony. Ja i kilka osób też. Prokuratura i Policja badają to co się tam działo. I bardzo dobrze. Ktoś (nawet wiem kto) powinien pójść siedzieć.
Pozdr. wars98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja cały czas czekam na jakieś zdjęcia i nie chodzi mi o demobil po PRL-u ,a właśnie o te zardzewiałe resztki. Czy ktoś prowadzi jakąś dokumentację typu ...tak było tak jest teraz? wszystko u nas zawsze przykryte jest jakąś tajemnicą dostępną tylko dla wybranych,a potem robi się nagle głośno i przy okazji zawsze jest kupa smrodu.Coś wykopią, gdzieś napiszą,niby robią ,a potem się okazuje ,że nikt nie wie co się z tym stało i gdzie to jest ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jednym z muzuem w polsce 2 lata temu podpieprzyli" fani złomu kilka elementów z czołgu. Ochroniarze, aby nie wyleceiec zekompletowali inny pojazd stojący w magazynie" aby dyrektorowi sie wszystko zgadzało...

inna anegdotka znowu nie wymieniam placówki... by znaleść środki na farbe za zgodą dyrektora raz do roku robi się akcję złom" kilka płyt pancernych i w kasie muzuem pojawiają się pieniążki na malowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale ja osobiście nie wierzę w chęć współpracy tego muzeum! Jestem posiadaczem pojazdu wojskowego i chciałem żeby muzeum udzieliło mi pomoc w skompletowaniu dokumętacji zdięć (mają taki sam pojazd) i mnie olali. Natomiast muzeum w Drzonowie POMOGŁO! Pozatym mogli by chociaż zakąserwować swoje cenne eksponaty tak ładnie stojące pod chmurką, równie dobrze mogły dalej rdzewieć w ziemi... Pozdrawiam muzealników!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa.gggg
to co piszesz dowodzi ze nie wiesz BARDZO WIELU RZECZY o MOB
ale z 2 strony cos sie tam zaczyna dziac ciekawe czy to chec dzialania czy raczej strach o wlasna skóre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie