Skocz do zawartości

W obronie Muzeum Orła Białego.


aaaa.gggg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Panów.
Jestem trochę zdziwiony tym, że jak nigdy większość piszących pozytywnie wyraża się o tym co od 2,5 roku mojego dyrektorowania" zaczyna się dziać w Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku - Kamiennej.
Czuję się w obowiązku napisac kilka słów do niektórych z Panów, a także na tematy ogólne".

1. jacenty2004 - MOB ma swoją stronę internetową. Nie będę zamieszczał adresu bo mnie potem admin opierniczy (a tego nie lubię). Wyszukiwarki pokazują. Niesty sam wprowadzam tam i fotki i dane więc nie jesteśmy na bieżąco chociaż się staram.

2. Forum nie jest prężne bo nikt specjalnie nie chce na nim pisać a sam do siebie nie mam zamiaru.

3. jaca2003 - nie ma tam dostawców bo za farbę płacę więc nie będę komuś za darmo robił reklamę. Służę w rozmowie telefonicznej adresem i telefonem do producenta.

4. tadek80 - pomalować StuG-a to nie jest problem. Jednak ja osobiście stoję na stanowisku, że należy to zrobic profesjonalnie czyli porozręcać wszystko, wypiaskować, zapodkładować i dopiero pomalować. Przypominam też zainteresowanym, iż na dzień dzisiejszy nie mamy jeszcze kompletu blach bryły pojazdu. To samo dotyczy Pz Kpfw IV. Natomiast Sd Kfz 250 jest w chwili obecnej rekonstruowany i chcemy by za jakiś czas pojechał o własnych siłach. Kiedy ?? Nie mam bladego pojęcia. :). Co do przekazywania do WMP to wystarczy poczytać warsa98 by się mocno i kilka razy zastanowić nad samym pomysłem. Poza tym MWP powinno wg. mnie zbierać polonica a nie niemczyznę.

5. Do lokfana - tak podtrzymuję chęć przyjęcia tego typu pomocy. W tym roku, między innymi będzie malowany kuter ORP Odważny", farba już zamówiona (w sporych jak na MOB ilościach), jest też farba do malowania pojazdów. Samymi pracownikami MOB nie zrobię wszystkiego w rok. Przypominam, że jestesmy placówką gminną, a gmina jak to gmina ma inne ważne wydatki.

6. Grzechotnik (jadowity jak prawdziwy)- mały placyk na uboczu" ???. Na ten placyk trzeba jeszcze wanne Pantery przewieźć. W Skarżysku nie ma żadnej podczołgówki", nie ma też 30 tonowego dźwigu. Dojazd obu maszyn to konkretny koszt. Co do człowieka, który w jeden dzień opiaskuje to wiedz, że mnie obowiązuje (niestety) cały zestaw BHP i inne tego typu.

7. jaca2003 (po raz drugi) - do konserwacji jest pełny zestaw armat, GAZ-ów, samoloty, wspomniany wyżej kuter oraz tony drobnicy. Hotel (dla wygodnych) 120 zł (7 miejsc) wejściówka darmo, za prace wolontariuszy się nie płaci, materiały i środki do uzgodnienia w zależności ilu ludzi i co zechcą wyczyścic i zakonserwować.

8. kilgore - hamulec zniknął" w 2002 roku i już raz o tym pisałem na tym forum.

9. Grzechotnik (też po raz drugi) - wg mnie lepiej przykręcić koło, wyczyszczone i pomalowane do surowego" kadłuba niż schować go w magazynie (bo Grzechotnik napisze yło koło przy kadłubie i zniknęło" bez urazy G.)Co do Agencji Mienia Wojskowego - liczy sie tylko kasa nic więcej. Ustawa daje ministrowi obrony możliwość przekazania do muzeów wycofywanych pojazdów, jak do tej pory 2 ministrów nie miało ochoty skorzystać ze swych uprawnień. Teraz przetestujemy" kolejnego. MOB nie stać na zakup WZT.

10. tadek80 - Stowarzyszenie Ochrony Zabytków Militarnych działa przy MOB od kwietnia 2005 roku. O dotacje nie jest tak łatwo jak sie mówi w TV, a i UE też jakoś nie jest taka szczodra jak mawiają. (chyba żeby zrobić jakieś szkolenie na dziwny temat to jakoś idzie wtedy łatwiej). Wpłaty przyjmujemy od dawna tylko jakoś chętnych brak :((. Dotacja organizatora (gminy) wystarcza na płace + pochodne, resztę musimy sobie zarobić sami. Na inwestycje ................:(

11. jacenty2004 - MOB nie ma żadnej polityki zamkniętych drzwi, a wręcz przeciwnie. Znajdź mi kogoś kto chcial zobaczyć tzw. komórki" i nie zobaczył. Trzeba tylko się umówić (tel. na www.

12. tomek152 - nikt Cię nie olał" tylko musisz wiedzieć, że nie mam w kompie żadnych fotek wnętrza interesującego Cię BTR-152. Niby nie sztuka zrobić. Wiedz jednak, że BTR został (niestety prowizorycznie) zabezpieczony na zimę i wybacz ale nie będę kazał tego rozbierać dla 3 fotek. Wiosną dostaniesz pełny serwis fotograficzny wnętrza obu naszych BTR-ów. Przepraszam, że zapomniałem (jestem tylko człowiekiem) napisać Ci o tym w mailu. Swoją droga mogłeś się przypomnieć [(tel. do MOB kosztowałby 2 zł (sory za złośliwość ale to Tobie zależy na tych fotkach, a ja w odpowiednim momencie chętnie pomogę)]. Muzealnicy pozdrawiają również Ciebie Tomku.

13. mial - hmmm sam nie wiem co Ci napisać. Mnie się wydaje, że to drugie, bo wszak ten dyrektor, który nic nie robi może być spokojny o swoją posadkę bo się nie wychyla.

ufff to byłoby na tyle na dzień dzisiejszy. Niestety prawdopodobnie nie będę mógł odpowiedzieć na to co napiszecie po moim dzisiejszym wystąpieniu. Nie będzie mnie przez najbliższe 3-4 tygodnie ale nie martwcie sie MOB nie zlikwidują (za bardzo podoba mi się mój stołeczek). Pozdrawiam
Artur Buńko (jak na dzień dzisiejszy jeszcze dyrektor0 .... ;)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam Panie Arturze!
popieram i szanuję pracę którą wykonał MOB,byłem kilka razy z specjalnie Warszawy ostatnio we wrześniu 2005 i zmienia się.
Pozdrawiam i popieram dwiema rękami
braun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Panie Arturze! MWP chce iść tylko w eksponaty związane z Wojskiem Polskim (i chyba poczęści słusznie), więc wciskanie im innych zabawek" będzie nieporozumieniem.
Pozostaje więc liczyć na Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu, Muzeum Broni w Bydgoszczy, Lubuskie Muzeum Wojskowe z Drzonowa, no i oczywiście Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej... :]
Pozdrawiam
wars98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksponatów starczy na kilka muzeów .Ale ludzi którzy chcą coś zrobić na jeszcze mniej.
Pozostaje mi życzyć pięknej hali w MOB .
Pozdr.
Oksio
Ps. Gdzieś mam spray na kleszcze :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam posty co niektórych osób na tym forum to nie mogę wyjść z podziwu ilu fachowców i znawców materi jest u nas w Polsce.Szczególnie rozbawił mnie ten z piaskowaniem, a ściślej rzecz ujmując kosztów jakie trzeba ponieść przy piaskowaniu takiej zabaweczki jak czołg. Facet (choć uważa że się świetnie na tym zna)nie ma bladego pojęcia o tym co pisze. Za 4tys to co najwyżej piaskareczkę do szybek sobie można kupić. Chcąc mieć sprzęt który ci zagwarantuje szybkie wypiaskowanie dużych obiektów trzeba zainwestować od 20tys w górę. I nie chodzi tu o koszt piaskarki tylko o odpowiedni kompresor, inaczej takim za 4tys.to myślę że i tygodnia zbraknie. To w kwesti piaskowania. Samo MOB (choć jak patrzę na większość eksponatów-jestem tam ze dwa razy do roku-z żalu bolą mnie zęby) coś tam zaczyna robić. I jest to napewno na in plus.Muzeum ogólnie nie lubiane, a to za sprawą kilku osób którym ta placówka zaszła za skórę. Po prostu wyciągnięcie przez MOB kilku zabaweczek pokrzyżowało niektórym plany doinwestowania swojego kapitału i tyle.I proszę nie wciskać mi tu farmazonów że na zachodzie to dopiero robią, albo tekstów typu prywatna osoba pokaże jak się robi sprzęt. Każdy siedzący w temacie wie o co chodzi. Najlepiej więc opluć, zeszkalować, puścić parę ploteczek i sprawa załatwiona.A rynek się sam nakręci.I szczerze mówiąc mam w głębokim poważaniu co tu niektórzy piszą, a ciągłe powielania przez te same osoby(choć czasami pod różnymi nickami)tych samych tekstów jest doprawdy już nudne (ot tacy satyrycy kraju).Niech mi ktoś powie czym się różnią prywatne składy złomu polskich kolekcjonerów od składu złomu w Skarżysku. Ja osobiście nie widzę dużej różnicy, choć w MOB można je pooglądać.Lub podajcie mi przykład uruchomienia choć pół pojazdu pancernego przez osobę prywatną w Polsce, w Polsce znalezionego i w Polsce wyremontowanego.Osobiście nie mam zamiaru ani nic wyciągać, ani tym bardziej remontować, Muzeom też nie mogę pomagać bo mam do nich i za daleko i dużą ilością czasu też nie dysponuje. Ale przynajmniej nie krytykuję ich. Nie robili źle, coś zaczeli robić też źle, w sumie to dla niektórych zawsze będzie źle.W poście o Górowie Iławieckim jest zdaje się apel o pomoc w wydobyciu i wspomożeniu swoją wiedzą. Tym wszystkim niezadowolonym dedykuję ten post. Jest szansa się wykazać. Tylko pamiętajcie że jak ów pojazd trafi do jakiegoś muzeum, albo nie wyremontujcie go w rok czasu bądźcie pewni że zmieszają was z błotem. Zostaje życzyć wytrwałości MOB w podjętych pracach i następnych znalezisk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość z nas mało wie, takie są z tego tajemnice. Więcej wiadomo co wyjechało i co się z tym teraz dzieje i jak wygląda w czasie remontu i po nim , niż o tym co zostało u nas no chyba ,że musi być cisza żeby spokojnie mogło kiedyś wyjechać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian 1964

Skoro piejesz do mnie to Ci odpiszę, bo akurat mnie zaś bawi czyjeś niezorientowanie, zanim coś napiszesz to na przyszły raz sięzorientuj, bo tak strzeliłeś sobie sam w głowę.
Bardzo, ale to bardzo nie jesteś zorientowany w cenach sprzętu do pisaskowania. Piskarka do szyb 11 litrowa to obecnie 450zł, 55 litrowa 600 zł, 200-250 litrowa 2,5 do 6 tys zł. Sprzęt rodzimej produkcji i nowy, zapewniam, że dobry, użytkowany w stoczniach z powodzeniem do czyszczenia kadłubów. Producentów jest wielu, tu masz linka do takiej 200 litrowej produkcji Domikoru, do sprzetu pancernego 100-200 litrowa wystarczy aż nadto, tej samej firmy ale 500 litrowe użytkowuje jedna ze stoczni w Gdańsku.
http://www.allegro.pl/item86780240_piaskarka_dk_200_litrow_micro_ce_udt_s_reczne.html

Ja zaś wspominałem o możliwości odkupienia sprzętu używanego od stoczni właśnie. Stoczniowy sprzęt jest mocno użytkowany i zazwyczaj po 3-5 latach jest wymieniany. O ile dla stoczni taki sprzet jest już zużyty o tyle dla muzeum kompletnie wystarczający. Podobnie mało używany kompresor o odpowiedniej mocy można nabyć z AMW.
I proponowałbym coś zrozumieć, w wypadku muzeum i ich eksponatów w zupełności wystarczy piaskarski sprzęt praktycznie średniej półki właśnie 100-200 litrów i ze sterowaniem ręcznym a nie stricte przemysłowy jak w stoczniach o zaspypie 500 i więcej, choćby z tej przyczyny, że piaskarki 100 czy 200 litrowe są mobilne a 500 już zazwyczaj stanowiskowe. I informacyjnie, jesienią kadłub barki mieszkalnej długośći 24 metrów, szeroki na 6, wyczyszczony został w niecałe dwa dni, przy użyciu jednej piaskarki 500 Domikoru, a to chyba trochę więcej niż czołg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechotnik
Podtrzymuje swoje zdanie, po pierwsze zależy jakiej jakości piaskarkę chcesz sobie zafundować (moja akurat do szkła kosztowała 1tys. ale euro. wybacz ale w tym co robie sprzęt musi być naprawdę profesjonalny i nie ma akurat aż takiej pojemności),po drugie jak wyobrażasz sobie zakup przez MOB kompresora o odpowiedniej mocy bez przetargu zważywszy jakie dziś obowiązują procedury. o używanym sprzęcie nie może więc byc mowy.Pozostaje wirówka, a sam przyznasz że jej koszt to nie 4tys. Można oczywiście kupic odpowiedni zbiornik wyrównawczy, ale koszty z tym związane wcale nie będą dużo mniejsze - śmiem nawet twierdzić że dużo wyższe.jeszcze atesty i takie tam sprawy. Poza tym piaskowanie w MOB -żarty na bok. Szanowna dyrekcja popracowałaby jeszcze parę dni po zgłoszeniu takiego faktu(ochrona środowiska). szkoda chłopa - bo coś zaczął robić.
yoony
czekam na przykłady. choć wątpię ,że jeżeli coś ktoś zrobił(chwała mu za to)zobaczy to światło dzienne. obym się mylił. zawsze to ryzyko że zabrać mogą.
Pytanie moje o różnicę składu złomu w MOB bez odpowiedzi. a szkoda.
Pozdrawiam Marian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje panu Arturowi B za odpowiedz troche zgryżliwą ale zawsze. Nikt nie wymaga żeby zaraz odkrywać BTRa skoro jest przygotowany do zimy ale wystarczy mały meil telefon? owszem próbowałem ale albo jest niewłaściwy albo niemiałem szczęścia... A co do odpowiedzi że to muj interes no cóz to wspaniała postawa muzealnika z takim podejściem to morze lepiej się nie męczyć tylko SPRZEDAĆ tego BTRa na zachód szybciej będzie jak nowy! A nie ja głupi zbieram złotówke do złotówki ze skromnej wypłaty robola??? Dobra koniec złośliwości ja zawieszam broń i życzę sukcesów całemu MUZEUM ORŁA BIAŁEGO w renowacji pojazdów miejmy nadzieję że będzie coraz lepiej a wiem że to niełatwa robota zwłaszcza przy ograniczonym budrzecie... Pozdrowienia panie Arturze B!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie