Skocz do zawartości

hełm- da sie to naprawić??


Klaus BOLS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Żywica to dobry pomysł. Na początek to trzeba doczyścić bo jak pod żywicą rdza zostanie to szybko gnije z kolei jak dobrze doczyszczone pod żywicą to prawdopodonie wieczne. Aby się płótno nie zapadało podkładaj szmate w worku foliowym (żywica nie łapie foli). Szlifowanie tego na koniec to niestety bardzo przykra sprawa (syf na maxa to mało powiedziane).
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie stosuje sie tkanego włókna do takich rekonstrukcji a jedynie maty z luźniejszym splotem. Tkane nie ułoży się na takim kształcie i będą zagniotki ( owiń na próbe zwykłą gazetą i sie przekonasz o czym mówie) Zastosuj matę o niskiej gramaturze i wielokrotnie nakładaj przesycając żywicą - BARDZO dokładnie - robota śmierdząca jak diabli, gryzące drobinki szkła ... ale efekt super
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie sie zastanawiam czy to nie robota na wolne powietrze bo strasznie smierdzi.

A a co do płotna, nadaje sie takie prześcieradłowe?? nie zabardzo też mam pojęcie jak to się robi, nasącza się pierwsze płótno i nakleja od środka?? czy przymocowuje płótno a potem zalewa żywicą??

A zywica jaką posiadam, to służy ona na kopalni do klejenia izolacji przewodów elektrycznych. Znajomi górnicy mówią że jest twarda jak kość po wyschnięciu.
mam nadzieje że sie nadaje do takiej roboty

będe to robił pierwszy raz.... mam nadzieję że się uda

pozdrawiam KLAUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej kopalnianej" żywicy nie znam. Na prześcieradle da się ale to nie jest dobre rozwiązanie. W motoryzacyjnych sklepach bywają takie zestawy do napraw karoserji (żywica+mata). Przetestuj tą co masz i nawet prześcieradło na kawałku metalu. Nasącz materjał i przyklej po uformowaniu jak stwardnieje to kolejne warswy i nasączaj pędzlem lub patykiem ( pędzel niestety jest jednorazowy). Rozrabiaj małe ilości bo utwardza się i reszta do śmieci.
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zabrałem się za tego dziurawca. Z tymi płótnami musiałbym pierwsze popróbowac a sucho", z przebiegu naprawy zamieszcze zdjęcia. Jeśli macie zdjęcia ze swojich renowacji przed-i po to zamieszczajcie śmiało :D zawsze czegoś mozna się nauczyć

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Używam akrylowych farb do modeli. Polskich farb model color" lub acrylic enamel".

No a co do koloru to już żmudna praca mieszania, aż do uzyskania odpowiedniego koloru. Metoda prób i błędów. Idealnego koloru sie nie uzyska bo nie było jednego idealnego wzorcowego odcienia feldgrau :)


A co do fasunku, to wykrojiłem w fasunku w odpowiednich miejscach po dwie malutkie szpary na óżki" nitu. no i wkłądasz nakładka z odpowiednimi szparami, zaginasz, na głowe i jazda....

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie