Skocz do zawartości

SKRADZIONO MI KOLEKCJE


pika

Rekomendowane odpowiedzi

Pika współczuje Tobie i jestem pewny że odbudujesz kolekcję. Dobrze że zamieściłeś zdjecia. Ale może ułatwił by sprawę dokładny opis poszczególnych eksponatów, numerów, wszelkich symboli i innych znaków szczególnych itp. Trzeba sie liczyc także z mozliwościa rozczłonkowania kolekcji.

P.S Myślę że watek byc powinien utrzymywany na samej górze, niech jak nawięcej ludzi sie z nim zapozna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Pika, sam zbieram klamry i żmudnie je gromadzę, wyobrażam sobie szok, jaki musiałeś przeżyć, jak zobaczyłeś, że je skradziono. Chyba nikomu już nie pokazę swojej kolekcji, kurde, człowiek robi sobie wyrzeczenia albo przemierza setki kilometrów żeby coś wykopać, a w jedną noc wszystko traci. I to jeszcze w taką noc...
Pozdrawiam!
Daniel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy współczuje. Wiem co przeżywasz, mojemu ojcu przytrafiło się to samo. Lata poszukiwań, wyrzeczeń. NA PAL !!!!! Mam na uwadze co Ci zginęło. Powiadomię znajomych. Drugi koniec Polski się kłania. pozdrawiam Wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Piku!
Po pierwsze szczerze współczuje.
Po drugie trochę śmieszą mnie te komentarze i to wszystko w taką noc".
Właśnie w takich chwilach ta swołocz (tzn.złodzieje)okrada frajerów". To stwierdzone od niepamietnych czasów.
Po trzecie ktoś musiał wiedzieć, że akurat wtedy Cię nie będzie czyli albo znał Twoje zamiary, styl życia, albo byłeś obserwowany od dłuższego czasu i czekali kiedy wymiękniesz" i opuścisz mieszkanie na czas zapewniający swobodną kradzież.
Albo jedno i drugie.
Po czwarte przypomnij sobie wszystkich, których zapraszałeś do domu albo którym opowiadałeś o swojej kolekcji. Bez żadnych sentymentów. Podaj swoje informacje policji. Życie potrafi płatać figle.
Po piąte trzymaj rękę na pulsie i z uporem maniaka kontroluj, co policja zrobiła w tej sprawie. Czasem kropla drąży kamień. Dla nich to taka sama kradzież jak np. telewizor albo złoty łańcuszek i trzy pierścionki. Dla Ciebie to strata nie do wyceny.
Męcz ich! Dwie godziny spędzone u Ciebie w domu to nie żaden wyznacznik aktywności.
A może gdzie indziej też dokonano kradzieży podobnych zbiorów?
Wg mnie to teraz sposób łatwego pozyskiwania pieniędzy, ponieważ jest popyt. A głosy tego typu, że skradziono na zlecenia jakiegoś kolekcjonera, który będzie Twoje klamry trzymał u siebie to bzdura. Gdyby chodziło o Van Gogha za 50 mln USD to może bym się zgodził.

Głowa do góry ! Pozdrawiam! Też jest mi bardzo przykro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, dla normalnych ludzi jest to jednak po prostu wyjątkowa noc", a nie najlepsza okazja do podpier... komuś czegoś. Ale masz niestety rację, yorik.
Myślę, że najciekawsze klamry zostaną pewnie w czyjejś kolekcji, reszta, te bardziej typowe lub pospolite wypłyną na aukcjach lub giełdach, ale trudno będzie udowodnić, że to akurat Twoje, pika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yorik ma rację. pika łaź za swoją sprawą do policji, jak najczęściej.
I na przyszłość jak coś Wam ukradną (oby nie!) ale zawsze żądajcie kiedy dzwonicie na policje aby na miejscu sprawy ściągneli odciski. Policja się upiera że nie trzeba ale jak się dobrze porozmawia to to zrobią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dołączam do współczujących - znam ten ból. Najgorzej boli, że zrobił to człowiek , któremu się ufa .I nie chodzi tak o stratę materialną , jak o stratę emocjonalną ( bo każdy przedmiot ma swoją historię zdobycia, identyfikacji itp ). Rada starszego kolegi : dokładna archiwizacja z dokładnym zdjęciem (ja używam też tzw tajnopisu - pisak UV , coś jak policja znakuje rowery i nieraz uda im się znaleźć po pół roku - wychodzę z założenia jak podpisane to wiadomo czyje".W katalogach i ciekawszej literaturze używam exlibrysów - to nawet odstrasza od pożyczania" . Ze swej strony deklaruję , że uczulę swoich kolegów klubowych i będę się rozglądał na giełdach staroci i antykwariatach. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wsółczuję.A tak znając życie obcy Ci tego nie pod......lił,zrób listę osób którym to pokazywałeś,zgoda może być długa,jakieś ślady muszą być,odciski,itp.W tym roku była epidemia włamań na działki.Policja zrobiła zasadzkę i ujeła sprawców,okazało się że był to jeden z właścicieli działek razem z kolesiami.Obcy tego nie zrobił.poz Darek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek419 napisał ...zrób listę osób którym to pokazywałeś,zgoda może być długa..."i dolicz wszystkich z Forum Odkrywcy.Niekoniecznie kradzież musiała wyjść od jego najbliższych znajomych ,pół Polski widziało fotki jego kolekcji na Forum...
Sporo na Forum jest watkow pt Pokaz swą kolekcję ,a kradzieje " tez mają internet :\\

pzdr pik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zamieszczeniu samego zdjęcia złodziej dużo nie może zrobić. Co najwyżej dowie się w jakim mieście jest taki zbiór. Tu musiał ktoś osobiście znać kolekcjonera. Nie dziwi mnie teraz że świat poszukiwaczy jest troche zamknięty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Koledzy! Pamiętacie Dekalog X" Kieślowskiego ?. Życie o ne je bajka".
Sorki za uniesienie, ale szlag mnie trafia jak sobie pomyślę, że jakiś cwaniaczek zapitolił Pice wiele lat ciężkiego wysiłku. Niestety empatia może człowieka zdołować.
To dno. Mam nadzieję, że złodziej tymi klamrami rozżarzonymi do białości będzie miał piekło wybrukowane (chociaż szkoda klamer na takiego drania).

Piko! Jeszcze raz pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Serdecznie współczuję koledze pika.Poniósł ogromną stratę w ten szczególny świateczny wieczór. Długie lata poszukiwań. Mnie również tylko że 5 lat temu na Boże Narodzenie dotknęło włamanie do domu.Złodzieje ukradli wtedy wszystkie oszczędności oraz dużą część elektroniki.Dzielnie spisująca się {milicja obywatelska}po 3 miesiącach umorzyła śledztwo z tytułu niewykrycia sprawców przestępstwa.Mocno popieram wniosek Oksanicza aby wątek o kradzieży kolekcji był utrzymywany na samej górze.Niech jak najwięcej ludzi się z nim zapozna.Pozdrawiam serdecznie. Marek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ze względu na ważność sprawy zwracam się z prośbą do moderatora bociana o utrzymaniu wątku o kradzieży kolekcji na samej górze przez dłuższy okres czasu.Sprawcy tej haniebnej kradzieży do tej pory nie zostali ujęci.Mam nadzieję,że sprawiedliwość kiedyś ich dosięgnie.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie