Skocz do zawartości

Co polecicie na Militaria i Monety???????


jark

Rekomendowane odpowiedzi

Krecix ---> odnosze wrazenie ze masz tzw. syndrom Rutusa" ;)


jark ---> Rutusy, maja bardzo dobry stosunek jakosci do ceny. Nie sa to wykrywacze najlepsze na swiecie, ale patrz cena :) Za tyle otrzymujesz nowy wykrywacz, z gwarancja tutaj i serwisem bardzo dobrym. Oprocz tego... Opinie ludzi ktorzy ich uzywaja mowia same za siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziki - w czasach PRL'u fiat 126p byl szczytem marzen dla wiekszosci spoleczenstwa, jak juz ktos go zdolal kupic byl zachwycony jego mozliwosciami... A ze za granica jezdzily BMW, Merce z klimą, drewnem, automatem, rozwijalo 200km bez zadnych problemow na autobanie... - nasze bylo lepsze bo i serwis na miejscu, i wogole byl nasz...

Stosunek cena/jakosc w przytoczonym przezemnie przykladzie uzywanego white'sa bije na glowe stosunek c/j w przypadku rutusa. Serwis rowniez jest na miejscu i to bardzo dobry.

ps.
Zadnego syndromu" nie mam - w przeciwienstwie do wielu uzytkownikow R ktory nie uznaja innych wykrywaczy na swiecie poza swoim i nie przyjmuja do wiadomosci krytyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tesoro Silver jest fajnym wykrywaczem i planuję kupić takiego,ale raczej z myślą o plaży.Ruchowy wykrywacz ze średnim zasięgiem to na militaria pomysł też średni.
Moim zdaniem warunkiem uniwersalności jest tryb dynamiczny i statyczny.Statyczny prawdziwy,a nie jego proteza.
Można oczywiście szukać militarii Silverem,lub innym podobnym,ale efekty będą raczej słabsze.O ile z militariami takie wykrywacze dają radę to przy szukaniu tzw.pewnego tematu,czyli jakiegoś głębszego depozytu,klapa gwarantowana.Znam taki przypadek kiedy pewien doświadczony i znany w kraju poszukiwacz (może bardziej znany jako handlowiec;)poległ przy szukaniu kuferka z dokumentacją,medalami i andoletem",bo miał C-Scopa 5MXP.A White's 6000 znalazł bez problemu.I to jest moim zdaniem dowód na jego uniwersalność.
Jednym słowem,pierwsze propozycje są bardziej trafione.
Pozdrawiam,
wicja1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż wypowiedzi Krecixa mnie irytują ,to w tym przypadku się z nim zgodzę.
Mam Ultrę i Minelaba Quatro.Ultra jest OK ,ale dla kogoś kto nie chodził z zach. wykrywaczem.
Wg mnie lepiej kupić używany zachodni wykrywacz średniej klasy. Ceny podobne ,a jakość zupełnie inna.Gwarancja trwa tylko rok (w tym okresie mój rutusik miał wymienianą cewkę).
Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ,nie z mojej winy (przewód zabezpieczyłem już w dniu zakupu).Wykrywacz wzbudzał się bez powodu i szukanie nim było praktycznie niemożliwe.A jaka była usterka, tego niestety nie wiem.
Nieznaczy to oczywiście ,że zach sprzęt się nie psuje.Gwarancja trwa rok.Więc warto się zastanowić ,czy nie kupić w tej samej cenie używanego ,ale z wyższej półki.
Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wicja1 to prawda, że Silver uMAX jest bardzo dobry na plażę, ale jest to przede wszystkim świetny wykrywacz do szukania monet i artefaktów na polach i nieużytkach, o czym nie wspomniałeś ani słowa. Na militaria jest jak napisałeś średni, ale chłopaki z Torunia, Sierpca, Gorzowa Wlkp., Trójmiasta, świnoujścia czy Kalisza mogą pokazać, że jest całkiem, całkiem dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Tesoro myślałem jako o drugim wykrywaczu w odzinie".To są naprawdę dobre detektory.
Co do GTP :
Bardzo przyzwoity wykrywacz.Na monety jest to fajny sprzęt.Dobrze wykonany z całkem dobrymi zasięgami.Wady zaś ma takie jak GTI z tym,że nie ma jego zalet.Czyli strojenia do gruntu i statycznego all metalu".Jest za to wrażliwy na mokrą trawę (Nowak made in USA:) i przy wysokiej czułości mocno kapryśny.Ale jest wykrywaczem bardzo przyjaznym i sympatycznym.Bardzo dobra i programowalna dyskryminacja,podświetlany ekran,dużo możliwości.Plus całkiem zbędna funkcja imaging".
Jednym słowem dobry wykrywacz na monety i warunkowo" na militaria.Dużo funkcji i możliwości które ułatwiają życie,ale niekoniecznie przekładają się na ilość fantów.Zasięg dobry,ale nie tak jak np.Tejon.Efektowność tak,efektywność już niekoniecznie.
A ja po sezonie sprzedałem GTP,dołożyłem parę złotych i kupiłem w końcu kompa i Whitesa 5900.Wykrywacz o jakim zawsze marzyłem :)
Pełen analog,ręczny grunt i statyczny all metall.To taki wykrywaczowy Hummer (oczywiście H1,a nie wersje dla skórzanych czapeczek"),samo piękno !!!!!
Pozdrawiam,
wicja1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe,skorzystal bym z okazji i jeszcze dwa pytanka.Czy w zwiazku ze stwierdziles ze imaging jest zbedny,cewka 12,5 nie bylaby lepsza.Podobno ma wiekszy zasieg,tylko nie pracuje w funkcji imaging.Jeszcze jedno,czy probowales takiej opcji.Wycinasz wszystko,zostawiasz tylko srebrna jedno rublowke.Taki przyklad,powiedzmy wiesz ze gdzies lezy takich dziesiec i chcesz je znalezc.Czy to zdaje egzamin.Pytam bo pisales ze dyskryminacja jest dobra.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cewką 12,5 cala nie pracowałem i trudno mi coś na ten temat powiedzieć.Ale wiadomo,że większa cewka nie poprawia specjalnie zasięgu na monety i małe przedmioty.Raczej poprawia sytuację przy szukaniu czegoś większego.A inną sprawą jest problematyczne,może nie tyle posiadanie,co noszenie na wyprawie kilku cewek (kilu wykrywaczy sobie nie wyobrażam,choć można poczytać tu takie deklaracje:)i dostosowywanie ich to naszych chwilowych preferencji w szukaniu.Przed laty miałem pełne spektrum" sond do Smętka a i tak używałem jednej.
Co do rubla to myślę,że spokojnie GTP poradzi sobie z takim zadaniem.Ja,dzięki jego wycinkowej dyskryminacji,znalazłem zaginiony kolczyk mojej córki,na działce.
Inna sprawa,że srebrny rubel to tak piękne i mocne srebro,że chyba trudno wyciąć coś jeszcze w jego otoczeniu.
Pozdrawiam,
wicja1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko dwie uwagi co do imaging":
1.Raczej mało precyzyjna funkcja.
2.Rozwiązanie włącznia jej razem z pinpointem.Jeśli już tak jest to moim zdaniem powinna razem z namierzaniem się wyłączać.A tak,musimy po namierzaniu drugi raz pśtryknąć" imaging jeśli nie mamy na niego ochoty.Troszkę nieprzemyślane.Ale faktycznie,momentami pomocne.Momentami.
Pozdrawiam,
wicja1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ja szukam z GTI - z tego co wicja1 napisałeś, wynika że GTP ma tę funkcję trochę inaczej rozwiązaną, myślałem że w obu wykrywaczach wygląda to tak samo.
U mnie się sprawdza - i to bardzo dobrze. Myślę że jak w każdym wykrywaczu, wszystko zależy od wprawy, ot i cała tajemnica.

Pozdrawiam - jankos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wydaje mi sie że nie ma sprzetu uniwersalnego przeznaczonego do szukania monet i militariów. Oczywiście są detektory które znajdują jedno i drugie ale nie są one w tym doskonałe. Jak sprzęt jest do monet to nie do militariów. Jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego." Najlepiej jest w tej sytuacji kupić dwa różne detektory, ale....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wykrywacze są i jest ich przynajmniej kilka, niestety, aby wykrywacz był uniwersalny musi to być bardziej zaawansowana, silniejsza maszyna, kosztująca dwa, trzy razy więcej. Przy cenie do 1200 zł jest to albo albo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie