Skocz do zawartości

Jakich rkm używali Węgrzy?


krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, jakich rkm używali Węgrzy? Starałem się coś znaleźć i jak na razie nie bardzo wiem.

Znalazłem tylko informację, że były to Solothurn MG30 (czy aby na pewno? To oznaczenie austryjackie.) oraz jakiś rkm Gebauer. Czy ktoś może ma zdjęcia?

W szczególności chodzi mi o rkm strzelające amunicją Mannlichera tj. 8x56R. Czy używali MG34, MG42? Czy przerabiano je na powyższą amunicję?

Pozdrawiam
Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watek byl, ale tez wiele tam niejasnosci...
Aby rzecz uproscic - w 1931 rou przyjeto na uzbrojenie Solothurn M30przestosowany do amunicji 8mm i nazwany M31M.Przebudowano tez wiekszosc starych Schwarzlose nazwanych M7/31.
Danuvia (firma znana z lotniczego km Garbauer-Weich) zbudowala samolotowy karabin maszynowy nazwany M34AM, ktory w 1936 roku przystosowano do uzytku ladowego przez dodanie dwunogu i kolby i nazwano M34/37.
Co ciekawe - wszystkie te trzy km'u mozna spotkac tez w wersjach na amunicje mauserowska 7.92mm, bowiem w 1943 roku przyjeto ta wlasnie amunicje na podstawowa i przebudowywano serwisowana bron wlasnie do niej.
Procz tego juz w czasie wojny niektore jednostki wyposazano w MG34, MG42, ZB-26, a nawet sadzac ze zdjec w bron francuska.
Pozdrowienia
Grendel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te magazynki rkm-owe z trasy Hajnówka-Białowieza sa na naboje do manlichera 8mm,znalazlem takie naboje dookola celowo porozbieranych magazynkow i idealnie pasują do tych magazynkow !!!
Pozostaje tylko ustalic od jakiego rkm-u one pochodzą,osobiscie nie slyszalem zeby Solothurny M30 byl w wersji 8 x56mm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zdjęcie od tego magazynka.

Jeśli chodzi o Solothurny to wersja austryjacka MG30 też była na ammo 8x56R.

Ten magazynek jest w chwili obecnej na allegro, ale sprzedający nie podaje typu rkm, dlatego się tym zainteresowałem.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68895857

Pozdrawiam
Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie