Skocz do zawartości
  • 0

Pierwsze wykopki, pocisk?


Puhacz

Pytanie

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Kol.jacenty2004, oszczędź skrajnych komentarzy, bo to jak z totalitaryzmem, nie martw się, nie mam zamiaru się z Tobą kłócić. Chodzi mi tylko o to że kol.Puchacz nie zrobił nic złego ŚWIADOMIE, nieświadomie to i ręke w dzieciństwie do ognia się wkłada choć rodzice mówią że parzy.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieświadomość polega na tym ,że ma się roczek i siusia w pieluszki.Jak się ma już kilkanaście lat i biega z wykrywaczem po lesie to nie szuka się tam raczej poziomek.W wypadku takiego hobby wiedza i doświadczenie może przyjśc dla niektórych za póżno. I pytanie dla Ciebie za 5 zł. Próbowałeś kiedyś zatamować komuś krew z urwanych palców i dłoni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy!

Jestem wdzięczny za uwagi, ale swój rozum mam!
W sumie to się wstyd przyznać, ale nie mam kilkunastu lat, parę więcej...
Kto pyta nie błądzi!
A jesli widzę kawałek metalu wielkości kieliszka, bez wystających drucików, niezbitych spłonek, przycisków, do tego lekko naderwany wybuchem to chba mam podstawy twierdzić ze jest bezpieczne!?
Są różne sporty, a szukanie po lesie jest z założenia sportem ekstremalnym. Zginąć możemy nawet w domu na kanapie przed telewizorem.
Dodam jescze, ze tak jak inni koledzy to robią (coponiktórzy), napewno sie wziąłbym do ręki (zeby chocby sobie zrobic zdjęcie) a tym bardziej do domu bomby która na dodatek wygląda tak jak w książce na obrazku, więc o nieświadomość trudno tu posądzać.
Na zakończenie dodam, że te zapalniki to widziałem na forum oczyszczpne zdjęcia i nikt nikogo nie posądzał i debilizm, a foum jest po to zeby się dowiedzieć CO TO JEST?
Rozumiem, jak bym przyniósl po raz drugi coś takiego!
Jesli ktos raz powie chlopie to zakop" to wystarczy, nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu!

Pozdrawiam
PS: w sobote ide szukac dalej, pewnie znowu cos przyniose wiec prosze nie krzyczec!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje posty w tym temacie nie są skierowane do konkretnej osoby. Chodzi raczej o to ,że przeczyta to kiedyś ktoś naprawdę młody i cokolwiek zrozumie. O kilkudziesięcioletnich cwaniaków się nie martwię ,bo każdy w tym wieku ma już wyrobiony jakiś instynkt samozachowawczy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dołączę się do krytyki.

Prosta zasada: nie wiesz co to - nie ruszasz - zwłaszcza gdy jest obłe i skorodowane (i na pewno nie jest hełmem). Do tego naprawdę nie trzeba wiedzy i doświadczenia, tylko trochę wyobraźni. Lepiej wziąć jedną rzecz mniej, niż jedną za dużo. A im mniej się znasz, tym mniej wolno Ci ruszać, a nie odwrotnie.

A tak poza tym - co jest takiego ciekawego w tych śmieciach, że zdecydowałeś się je ze sobą zabrać do domu? Czy sam fakt, że były w ziemi powoduje, że stanowią nie wiadomo jaką zdobycz? Ani to ładne, ani wartościowe, ani ciekawe. Nawet gdyby nie były niebezpieczne, to są to po prostu śmieci, tyle że stare.

Życzę ładniejszych fantów i pozdrawiam,
M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beaviso: masz rację, z wielkim żalem parę rzeczy zostawilem, te wygladaly niegroznie... A po miesiacu poszukiwan wszystko wyglada ciekawie!
Jacenty: bylbym ci wdzieczny jak bys juz sie nie wypowiadal na ten temat wiecej, i w tym temacie zakonczyl tę dyskusję!

Puh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytając Wasze posty uśmiałem się serdecznie. Przebijacie nawet Bolka i Lolka. Dodajecie posty, krytykujecie choć każdy z Was i to nie ma wyjątków, zrobił coś głupiego w poczatkach poszukiwań. Ja tam nie wiem co i jak i kto, ale miałem wizytę smutnych panów ze sztywnymi daszkami przez góniażerię i wiem że są rzeczy, których się w domu nie ma i są rzeczy, których się do domu nie przynosi. Nauczcie się tego, bo może to kiedyś ocali życie gdyż hobby na jakie się zdecydowaliście do bezpiecznych, miłych i spokojnych nie należy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Wraith. Prowokacje to się robi ,żeby komuś... zrobić krzywdę, a tłumaczenie ,że wojenne żelastwo na temat którego początkujący zbieracz nie bardzo ma pojęcie może Go kosztować trochę zdrowia uważam raczej za dobrą radę niż to co masz na myśli.Starych wyjadaczy nie mam zamiaru uświadamiać bo oni w razie czego będą chociaż wiedzieli co im tą łapę urwało i dlaczego.A młody i niedoświadczony będzie się tylko potem dziwił do końca życia i żałował ,że przedtem nie przeczytał jakiejś książki na temat co kiedy i dlaczego robi BUM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garłacz i zapalniki do lasu. Chodzi o zasade jak nie wie co to jest to nie rusza. Najpierw poczytaj, popytaj,pooglądaj.
Jakbys wiedzial że zapalniki są zdezaktywowane to mozesz je wziac, ale nie wiedziales to po co brałes. A tak apropos to kazdy z nas zaczynal i robil, bledy. Ja przerzucilem sie na monety i łuski i tez nadal mam frajde, a stal i tak jest zeżarta wiec ciulata.
Puchacz jeszcze znajdziesz tyle fajnych rzeczy, że to gówno co znalazles nie jest tego warte. A adrenalina jest zawsze. Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiyam cię Puchacz powiem jedno koledzy dobze pisza i niedziw sie ze tak to wszyscy odbieraja . moja propozycia jest taka na temat literatury , na początek proponuje zapoznać się z materialami niebezpiecznymi jak to działa i z czego się składa , co to moze zrobiż( urwać) itp. jak to wygląda. Na początek najlepsz moim zdaniem będzie ENCYKLOPEDIE TECHNIKI WOJSKOWEJ ta pozycia ma ponad 900 stron i napewno dowiesz sie z tego podstawowych zecz a jak cos ciebvie dalej zainteresuje to sobie sam znajdziesz bo bendziesz sam wiedzial gdzie szukać. Pozdrawiam , i uwazaj na siebie bo możesz sie rozerwać .. POZDRAWIAM CIEBIE I WSZYSTKICH>>:))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacenty2004 piszę odnośnie nie tylko tego wątku, ale również innych gdzie do forumowiczów wypisujesz texty typu pieprzycie" i inne bzdety... to tylko świadczy o Twojej kulturze, pozdrawiam aha i spojrzyj równiez na jeden ze swoich poprzednich postów w tym wątku gdzie obiecywałeś, że nie będziesz gadał na tem temat bo i po co" , no comments
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsesja samobójcza czy co?!!Nie znam,wygląda wrednie nie zabieram!!!Dwa wyjścia:
-uczę się,czytam,zbieram informacje-puźniej fanty
-psychiatra,psycholog,terapia i zmiana zainteresowa
Mimo wszystko pozdrawiam i bez urazy.
kruszyna
PS.Stare zapalniki altyleryjskie to naprawdę świństwo niebezpieczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heniek: no dobrze ze kotś się przyznał że łuski zbiera, bo z tego wszystkiego je też miałem wziąść i wyżucić!
A może jednak? Mam 2 łuseczki (i to napewno nie mauser więć może są coś warte, wartość dla mnie a nie na sprzedaż oczywiście), bez pocisku ale spłonka wygląda na nienaruszoną, tak jak by kule sobie wypadły, a zawartość sama nie chce się wysypać bo jest zbita ziemią, to co też mam to wywalić do lasu??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za nauki.
No cóż, wychodzi na to, że wszystko co wczoraj wykopałem jutro pojadę zakopać.
Zawsze na otarcie łez zostanie mi stara podkowa, którą wykopałem tydzień temu (w każdym razie nie wygląda, żeby miała wybuchnąć)
pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie