Skocz do zawartości

Darmowa Frontowaja Ilustracja. Ohyda!


zelig

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Może wstrzymaj się z kolejnymi zdjęciami. Wrzucę jedno solidne zdjęcie - tego B IV w takiej rozdzielczości w jakiej udostępnili je (ohyda!) piraci.. http://rapidshare.de/files/5205139/Frilb4wwa.jpg.zip.html
Wszyscy będą mieli możliwość pospacerować po nim z lupką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Po dalszej analizie i zestawieniu z tamtym zdjęciu wynika, że może chodzić o te dwa wagony. Kontowe ich ustawienia, oraz Borgwarda i okna, jak i odległości by się chyba zgadzały...
Zelig! O co chodzi z tym linkiem?
Pozdr.
wars98

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do linku.. - to się klika i się ma spakowane zdjęcie w większej rozdz. (trzeba kliknąć w button free", potem chwilkę poczekać aż pojawi się link do downl.)

I jeszcze jedna mała prośba. Wars! faktycznie trochę ostudź temperaturę wypowiedzi, bo w tej chwili tylko samu sobie robisz największą krzywdę, okeeej? :)

Jacek62 > Ja też zauważyłem ten łuk i faktycznie brakuje foty od Królewskiej.. Ale jeżeli brak możliwości obejrzenia tych detali Cię nie przekonuje, to może zaufasz wiedzy autora, bodajże już w tej chwili jedenastotomowego, Atlasu dawnej architektury ulic i placów Warszawy"..? Marszałkowska 152 to jego werdykt! :)
Tak czy siak byłoby fajnie dla jasności takie ujęcie zobaczyć! Półksiężyce numeru" widać na powiększeniu.

Dla mnie - jeśli już miałbym coś negować - to te bzykające się ze sobą Borgwardy brzmią dosyć dziwacznie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko co piszesz i zaznaczasz Wars98 to właśnie ja już napisałem.
Ja chcę tylko zobaczyć te uchwyty na całych dachach wagonów
oraz zdjęcie kamienicy ale nie zrujnowanej i od strony ul Królewskiej,
żeby zobaczyć tą nieszczęsną bramę.
Misja polega na wyjaśnianiu historii a nie na jej układaniu.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie obserwuje te watek przez caly dzien i juz niemoge wytrzymac :) wiec
Fotka z ruinami jest zrobiona pozniej niz ta z widokiem z okna na pojazd.
Tak wiec na fotce z zimy 1945" jest ladunke saperski a na fotce z 1944 ladunku nie ma. Chyba wiec oczywistym jest ze to nie ten sam pojazd. Przypominam ze w czasie ataku w ktorym zostal zniszczony ten bogward z pod latarni (strzalem z piata) zniszczono jeszcze jednego bogwarda butelkami zapalajacymi.
Teraz nalezy ustalic gdzie stal ten drugi zniszczony bogward i czy moze to byc ten z fotki zima 1945"
Pozdrawiam.

Ps nie bede nawet wspominal o tym ze brakuje latarni za tym zima 1945" w miejscu ktorej jest tu inny pojazd(obiekt?)
Nie wspomne takze o innym ukladzie przeswit miedzy tramwajami" a B IV na tych dwoch fotkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Michalcz, ale o tym wszystkim była już mowa! Tutaj kluczem jest identyfikacja kamienicy lub - wg. mnie - obalenie twierdzenia, że to budynek Lanciego..
Za to info o dwóch unieruchomionych Borgwardach... bardzo cenne! (o tym też była mowa?! musiałem przeoczyć.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieporozumienie wynika stąd, że ten wątek przeplata się z tym o ptaku - http://www.odkrywca-online.com/pokaz_watek.php?id=214350 - także mogłeś nie wiedzieć.
Tam Mirosław Jastrzębski o 15.05 mówi o ładunku, no a potem masz o ozmnożeniu" Borgwardów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Zelig. I po co tak na widelcu?? ((: Niech trochę poszukają... ((:
Tak, więc mamy dwa zniszczone Borgwardy (jeden wisi" na drugim - usmażonym), oraz tramwaje. Co do ich stanu, to warto pamiętać, że tamtędy szło ich znacznie więcej...
Jacek62. Żadnej bramy nie ujrzysz, bo ta była od ulicy Marszałkowskiej!! (czytaj starannie, bo pisałem już o tym, że zdjęcie na stronce do której linka podał Zelig, przedstawia ten budynek widziany od Marszałkowskiej, a nie Królewskiej!). A uchwyt jeden niewyraźnie, ale jednak, widać, drugi musiał więc być na zniszczonym wagonie...
Wszystko jasne??
Pozdrawiam
wars98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Jacek62. Dyskusyjne? Ale o którym myślisz?
To z Borgwardami, tramwajami i kamienicą, to widok na Królewską. Zdjęcie na stronce od Zeliga przedstawia tę samą kamienicę (zdaje się, że około 1915 r.) tyle tylko, że od ulicy Marszałkowskiej!
I już jasne??
Pozdrawiam
wars98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie dyskusyjne jest dla wszystkich tylko jedno. I na nim jest
widoczna brama (za tramwajem bez dachu) Jest to ul.Królewska.
Piszesz Wars98 w poście 09:39, że nie ujrzę bo była od ulicy Marszałkowskiej...Bez komentarza.
Uchwyty na zdjęciu Krisa" są ale na całych wagonach i zdjęcie było
robione z kamienicy, która na w/w jest już w gruzach, zakładając,
oczywiście, że oba zdjęcia dot. tego samego. A to pomimo Twojego
wszystko jasne" - ciągle n i e j e s t.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Wróć! Źle!
Już się poprawiam... (:
To jedno z trzech zdjęć, z tej stronki od Zeliga, z widokiem na róg Królewskiej i Marszałkowskiej.
Pozwoliłem sobie zaznaczyć elementy wspólne ze zdjęciem na którym są Borgwardy i tramwaje (brama, słupy trakcyjne i balkony), oraz na czerwono podkreślic dalsze kamienice.
Pozdrawiam
wars98

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
A teraz jeszcze raz zdjęcie z Borgwardami i tramwajami oraz kamienicą. Zaznaczyłem słupy trakcyjne, bramę i balkony, a raczej miejsce po jednym które jest widoczne. A na czerwono dalsze (zburzone) kamienice. Ufff...
Teraz gra?
Pozdr.
wars98

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Zelig. Dzięki za ten link z lepszym zdjęciem Borgwarda i trajtków! Faktycznie widać te umocowania na dachach tramwajów! No to po sprawie...
Kamień spadł mi z serca!
Dzięki za współpracę! (:
P.S. Co temperatury moich wypowiedzi. No wiesz, nie codziennie wyciąga się Ju-87, Paki (38 i 40) oraz poszukuje Pantery i innych. Też by Ci ciśnienie skakało! (;
A do tych 2 Panter to ja jeszczę wrócę... ((:
Pozdrawiam
wars98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wars, Zelig. Szkoda, że w ten gorący, upalny łikend nie brałem udziału w tej zażartej dyskusji :) Dodam tylko [nieskromnie], że na zdjęcie Królewska 35 róg Marszałkowska 154" trafiłem tuż przed wyjazdem i nie miałem już czasu na obrókę fotek, - zrobił to Wars - za co należą mu się słowa uznania! Z radością odkryłem, że poszliście dobrym tropem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej rozpracuj te jednostki Sztukasów w PW! Ich namierzenie zabiera ledwie kilka kliknięć, hej :)

Myślę, że na przykład w tytułowym albumie jest CAŁE mnóstwo fotek wartych takiej zabawy! - szczególnie te kolejowe" z Borgwardem proszą się o potwierdzenie ich varshavskości", to z Tygrysem k. Częstochowy, te z Gdańska, z Prus Orientalnych itede..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie