Skocz do zawartości

Kryminalistyka


pomsee

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie, pytanie z tej dziedziny: Mam stare ( z ok, 1919 r.) zdjęcie, na którego odwrocie jest niewyraźny stempel fotografa, który je wykonał. Nie wiem, czy to odbicie pieczątki jest nieczytelne z powodu upływu czasu czy też było niedbale odcisniete. Czy istnieje technika umożliwiająca jej odcyfrowanie (tzn. tresci tej pieczątki)?
To b. ważna dla mnie sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie byla niedbale odcisnieta - to pewnie tak, ale jak slusznie zauwazyles w temacie, trzeba sie chyba zglosic do Laboratorium Kryminalistyki KG Policji ;-) (bardziej serio: nie sadze, zeby robili takie rzeczy komercyjnie - chociaz nie wiadomo, ale sa tez laboratoria kryminalistyczne pozapolicyjne, dzialajace na zasadach komercyjnych). Natomiast jesli fragmenty pieczatki sie w ogole nie odbily, to nie wiem, ale lepiej sie i tak spytac fachowca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spróbowałbym jeszcze obejrzeć ten stempel w ultrafiolecie (np. pod świetlówką" do sprawdzania autentyczności banknotów). Jeśli się nie uda, to chyba pozostaje skorzystać z pomocy fachowców od kryminalistyki...
Pozdrawiam,
Władek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie