Skocz do zawartości

Mam pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Kolega mojego dziadka opowiadał mi, że na jego polu był niemiecki okop i strzelano z niego do samolotów radzieckich (niemcy się już wtedy wycofywali) . Mówił, że orając pole zauważyl bardzo dużo pordzewialych łusek (malej wielkości). Muszę niestety poczekać do końca lata bo na tym polu posadzone jest zboże i nie moge tam wejść z wykrywką. Mam pytanie do wszystkich znawców od czego mogą być to łuski i jakie mogą mieć wymiary?? Czy jest szansa na znalezienie magazynka od tej broni?? Pozdrawiam i z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie MG - łuski zwykłe, mauserowskie, kal. 7,92. Zależy, czy strzelali amunicją ze skrzynek czy z tromli i jak szybko musieli ten okop opuścić. Generalnie - zawsze można sprawdzić, zawsze coś można ciekawego znaleźć.
pozdr i powodzenia.
WonsY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeżeli nie MG, to Flak 20 mm. W takim razie, jeżeli niemiaszki uciekali w pośpiechu, mogą być pojemniki na tę ammo, albo magazynki. A jeżeli działko było rozbite, nawet części onego działka. No i wymienne lufy, choć to po wojnie mogło być wykorzystane w gospodarce. ;)
pozdr. wonsY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie