Skocz do zawartości

Stopnie wojskowe


Gość J

Rekomendowane odpowiedzi

Wymyśliłem następujące dystynkcje:
0.brak oznaki;
1.belka;
2.dwie belki o połowicznej grubości na tle belki o podwójnej grubości;
3.belka plus belka o podwójnej grubości, na której tle znajdują się dwie belki o połowicznej grubości;
4.dowolna figura geometryczna zwana dalej gwiazdą;
5.gwiazda i belka;
6.gwiazda i belka o podwójnej grubości, na której znajdują się dwie belki o połowicznej grubości;
7.gwiazda, belka i belka podwójnej grubości, na której znajdują się dwie belki połowicznej grubości;
8.dwie gwiazdy;
9.dwie gwiazdy i belka;
10.dwie gwiazdy i belka podwójnej grubości, na której są dwie cienkie belki;
11.dwie gwiazdy, belka i belka podwójnej grubości, na której są dwie cienkie belki;
12.trzy gwiazdy;
13.trzy gwiazdy i belka;
14.trzy gwiazdy i belka podwójnej grubości;
15.trzy gwiazdy, belka i belka podwójnej grubości;
16.gwiazda o czterokrotnie większym polu powierzchni, na której są cztery gwiazdy o czterokrotnie mniejszym polu powierzchni ułożone w kwadrat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Prawie wszystkie stopnie są na rankinsignia.info, ale nie tylko mnie trudno znaleźć, jak wyglądały dystynkcje generalissimusa Związku Radz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Oto nazwy stopni przedstawionych przeze mnie powyżej. Stopnie te można traktować jako uniwersalne.
0. szeregowy
1. nadszeregowy
2. podkawaler II stopnia
3. podkawaler I stopnia
4. kawaler
5. nadkawaler
6. podkomandor II stopnia
7. podkomandor I stopnia
8. komandor
9. nadkomandor
10.podmistrz wielki II stopnia
11.podmistrz wielki I stopnia
12.mistrz wielki
13.nadmistrz wielki
14.podnajwiększy z rodu ludzkiego II stopnia
15.podnajwiększy z rodu ludzkiego I stopnia
16.największy z rodu ludzkiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Panie Hrabio (von Adamski). Srać na kaliejne idiotyzma obecnej ekipaży MON. Wiadomo , że jak nie wiadomo (o co chodi) to chodi o mamonę. Jak wydłużą droga awansa, to leśne dziadki dłużej posiedzą na swoich wypierdzianych stołkach. Mam ci ja nadieju, że może wreszcie Dziadek Piłsudski sia obudi. No jak On sia obudi, OJEJU, tak on skopi tyle dup, że noga jego zaboli. I może wreszcie młodi ludi zaczną rządzić w Polskiej Armii.
Wierny Jan (Peter).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu marszałek i admirał.
Marszałek jest przyznawany tylko pojedyńczo i jest stopniem dożywotnim a co z tym idzie funkcję tę pełni się aż do śmierci. Dopiero wtedy można nadać nową nominację, jest to zapis przyznawania stopnia marszałka jeszcze z przed wojenki. Co do admirała to my mieć nie będziemy jak w każdej flocie Admirał jest jednocześnie dowódcą pancernika a takiego to my nie posiadamy. Wiedzę tą nabyłem odsługując wojo w MW Świnoujście SD-12 JW 4357. Starzy strasznie z tego maglowali.
pzdr. SAPN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi stopniami to tak jak z gospodarką; jak tylko zacznie lepiej oddychać, to zaraz znajdzie się jakiś spec co musi w niej pogrzebać. Dlaczego ministrem zdrowia nie może być górnik tylko lekarz? A na wojsku to się każdy zna?
Ministrem musi być cywil, nie wojskowy. Jego wiedza to filmy i książki. Wspomnę tu pana w swetrze, który będąc bibliotekarzem został ministrem. Za czsów solidarności był takim konspiratorem, że wsypał całą siatkę.
Za ministra wyszedł kiedyś z imprezy, bo dym mu przeszkadzał. Zrobił się z tego niezły huczek dyplomatyczny. Każdy chce się wykazać: za takie śmieszne ruchy w stopniach jest kasa. Przecież reformują armię.
Tyle, że na zachodzie stopień jest przypisany do etatu.
Byłem kiedyś na misji i musiałem na ten czas dać się zdegradować. Taki chorąży to młodszy oficer wg terminologii NATO. Jak teraz będzie podoficerem ... .
To w messie oficerskiej jest więcej miejsca, a do koryta mniej pysków. U Francuzów oficer ma jakieś belki, grubsze, cieńsze - nasz starszy plutonowy zrobi wrażenie!
Najważniejsza powinna być kasa, a nie ilość belek. Przed wojną podobno był jeden stopień chorążego. O takich mówiono żelazny oficer, bo nie awansował. Kapitan miał trzy gwiazdki itd..
Jeżeli ktoś dotrwał do końca mego wywodu to dzięki za wytrwałość . Pozdrawiam stary trep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Stopień etatowy biskupa polowego to generał dywizji, dziekana generalnego - gen. bryg., dziekana i niektórych proboszczów - pułkownik, proboszcza - podpułkownik, starszego kapelana - major, mł. kapelana - kpt. To pozostało sprzed wojny. Niektórych jak Urbana to dziwi. Z drugiej stony w państwach, których precedencja uwzględnia duchowieństwo, pozycja społeczna duchowieństwa jest jeszcze wyższa. Społeczeństwa są żywe - coraz więcej wykształconych - a hierarchie wykazują pewną bezwładność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie