Skocz do zawartości

Hel 1939


Iron Duke

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Srednica fundamentu wynosi ok 6000cm,w fundament jest zamocowany pierscień stalowy o srednicy ok 236cm zewnetrzna srednica,wewnętrzna wynosi w przybliżeniu 200cm w którym są otwory do zamocowania armaty.Ilosc otworów nie znana ale mozna obliczyc w przyblizeniu, rozstaw miedzy srubami wynosi ok 14cm.Zdjecia i pozycja na której znajduje sie podstawa w nastepnym poscie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A tak to wygląda na rysynku. Znajduje się na NW od podstawy której foto ktoś wstawił na początku wątku. Bodajże Beaviso.

chciałbym w tym miejscu wyrazić podziękowanie dla Waldka z Helu bez którego pomocy nigdy bym tam nie dotarł.

Przy okazji natrafiłem na podstawę od chyba flaka ok. 300m na SE od Górki Szwedów. Zdjęcie poniżej.
Czy ktoś już tam był?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duke,

Podstawa k/ Góry Szwedów to Flak. Dość nietypowe stanowiska, ale sam śrubunek już jak najbardziej podręcznikowy". Aha, a znalazłeś może tam także krople potu moje, Alkalego i Arkadego, wyciśnięte przy odkopywaniu tegoż właśnie betonku przed 2 laty? ;-) Nota bene tego samego dnia, w którym znależliśmy i odkopaliśmy tę dziwną podstawę na 3.BAS, którą pokazałem na początku wątku.

pozdr, M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh - ja też się nadziałem na podstawy do flaka na GS, idąc za potrzebą :) U podstawy wydmy w krzakach obok utwardzonej drogi znajduje się zbiornik chyba p.poż (ale co ciekawe w dół od stanowisk biegła do niego rura kamionkowa :) - czyżby szambo??:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie