Skocz do zawartości

Kampania Polska widziana przez agresora


marecki.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy przypadkiem w którymś z nrów ,,Do Broni!'' nie był zamieszczony spory artykuł na ten właśnie temat z linkiem do strony www, która zawierała skany drugowojennych wydawnictw zawierających opisy walk we wrześniu 1939 oczami Niemców? Pamiętam, że zajrzałem pod podany link i było tam sporo bardzo ciekawych relacji. Nie mam przy sobie w tej chwili ,, DB'', jak znajdę chwilę poszperam w chacie wieczorem i wrzucę link na forum. Mam nadzieję, że strona będzie jeszcze aktywna.
pozdr
w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miesięczniku Odra" (numer 9 z września 1975 r.) ukazały się wspomnienia niemieckiego żołnierza 28 DP z okresu walk w Polsce. Było to tłumaczenie pamiętnika znalezionego po wojnie na strychu jednego z domów we Wrocławiu.

Pozdrawiam
Leuthen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
Kampania wrześniowa w oświetleniu niemieckim" - autor płk Alojzy Horak - do niedawna dostępna tu:http://www.polona.pl/dlibra/doccontent2?id=511&from=&from=generalsearch&dirids=1&lang=pl
wycięstwo w Polsce" - polski reprint książki Der Sieg in Polen" - Łomża 2004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to napewno wspaniałą pozycja , niestety nie ma tu gdzie mieszkam Biblioteki Narodowej i tak poprawdzie nawet nie wiem gdzie i w jakim miescie ona jest , czy ktos moze posiada skan tej ksiązki lub jej elektroniczną wersję ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie