Skocz do zawartości

winny


torba5

Rekomendowane odpowiedzi

rok w zawieszeniu na dwa lata przy dobrowolnym poddaniu się karze posiadanie 15 sztuk amunicji ostrej wykopki pierwszo i drugo wojenne,broń jedna czarnoprochówka kapiszonowa enfield 1861,jeden karabinek geco dekowany spaw komory frez lufy iglica spiłowana to wszystko co posiadałem prokurator powiedział że i tak powinienem się cieszyć panowie i panie takie są realia jestem winny w świetle prawa polskiego a głównie pogrążyła mnie amunicja teraz będe zbierał makulature ludzie kipisz w domu straszna trauma pzdr Rafi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary - trzymaj się ......

Cóż więcej można rzec. Ale musisz uważać z kim i o czym gadasz sierż. Tadeusz Pierdoła z miejscowego komisariatu o Twoich znaleziskach nie dowiedział się z gazety ....

Pozdrawiam - kocur !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty cierpisz a tamci panowie już sobie zapracowali na premie i wykrywalność w tabelce wzrosła żenująca jest ta policja. A mówili że w komunie donosili jest jeszcze gorzej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amunicja ostra to jednak amunicja ostra i nie jest dla kazdego (wiem ze sie narazilem kupie ludzi :). Ciekawi mnie jednak co by bylo gdybys jej nie mial tzn czy za: roń jedna czarnoprochówka kapiszonowa enfield 1861,jeden karabinek geco dekowany spaw komory frez lufy iglica spiłowana" dostalbys a jesli tak to ile?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś za ostro pojechał pan prokurator. Zdaje się że chce Cię nastraszyć. Zapoznałeś się ze wszystkimi papierami? Chodzi głównie o ekspertyzy biegłego. Czy wszystkie elementy amunicji były sprawne? Tzn. czy ładunek miotający nie był utleniony, łuski rozszczelnione?
Znam sprawę, gdy po skierowaniu przez prokuraturę sprawy do sądu (ok. 250 szt. amunicji do Mannlichera, I wojna). Sąd podjął decyzję o umorzeniu postępowania ze względu na znikomą społecznie szkodliwość czynu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrazy współczucia!Ale co do poddania się karze,pamiętaj nieobecni nie mają racji.Przchylam się do tego co mówią koledzy.W myśl polskiego prawa to będziesz winny gdy wyrok się uprawomocni.A wszystko zależy od interpretacji.Sa jeszcze niezależni eksperci sądowi,nie policyjni,którzy potrafią obalić kwestie np.sprawności amunicji.PRAWO JEST DLA WSZYSTKICH-także dla małych.
pozdr
kruszyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrowolnym poddaniu się karze
oznacza przyznanie sie do winy !!!

A tak na marginesie to ogladajac zdj. zamieszczane na forum o swoich znaleziskach / a czestokroć zdjecia sa robione w domu / włos staje deba jak lekkomyślni sa pewni koledzy pokazujacy kilkadziesiat sztuk amunicji , lub inne rozrywki i urwilapki.
Czy pokazując zdj np jednej sztuki ammo bedzie gorsze od 50 szt .
To co pisal fido niebiescy muszą sie wykazać a jak widac pewni koledzy im w tym pomagają.
Wiele razy stwierdzaliśmy ze forum jest inwigilowane ,
a w chwili obecnej po kilku ostrych wpadkach policji nalezy sie spodziewac częstrzych nagonek tego typu / w celu oddalenia zainteresowania aferami we własnych/
szeregach . I nagle przeczytamy jaki to grożny przestepca zostal zatrzymany, a po przeszukaniu przeprowadzonym w jego mieszkaniu znaleziono materiały wybuchowe , bron , amunicę gromadzona w celu zaopatrywania zorganizowanej grupy przestepczej. I to będzie napisane na pierwszej stronie wielkimi literami , ludzie to podlapiua - a my co?
popiszeby na forum jakie to niedouczone pismaki , ze wlaściwie ammo z Iww już nikomu sie nie przyda , ze mauser wykopek jest tak zardzewialy ze wystrzelenie pocisku KBKS spowoduje jego rozerwanie , granat jest tylko skorupa z ktorej zrobiles sobie zapalniczka stolowa , a ammo jest powiercone badz sa to łuski wystrzelone - ale o tym już nikt nie napisze !

Ukrywanie sie pod nickiem nic nie daje bo adres karty MAC ID jest i po jego nr mozna namierzyć z jakiego kompa zostala wyslana wiadomość .
Pzdr Jack61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Torba przyjacielu nie czaruj Osama to skąd amo ciągnie???:)A co do ingwilacji forum przez pieski to napiszmy im wspólnie h.. w.... w d... Niech troszke narkotyków sprzedadzą albo łapóweczke od mafi wezmą a nam niech odpuszczą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porozmawiaj z kimś kto był na Zlocie Pojazdów Militarnych w Darłowie o tym co leży u handlaży na stoiskach.Ossama oszalałby z zachwytu. Możesz kupić wszystko od ammo do karabinu po 152 mm i miny ppanc. Fausty po 180 zł. Aktywacja" z pocisków była po 700 zł za kilo. Nikt się niczym nie krępował.
Nie poddawaj się, bo o to chodzi byś milczał i wyglądał w policyjnej statystyce jak kryminalista. Po tym co posiadałeś ta kara jest absurdalna, tym bardziej że czarnoprochówki wyprodukowane porzed bodajże 1865 podobno są pozwolone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

torba 5 - co do posiadania amunicji to uważam, że nie powinniśmy się tym bawić i tego zbierać, bo to jednak amunicja. Mam dzieci i nie wyobrażam sobie, że spałbym spokojnie, gdybym się dowiedział, że sąsiad z dołu znowu przytaszczył z wykopków do domu amunicję.

Jednak zgodzę się z kolegami, że zapisy przedmiotowej ustawy są ieprecyzyjne" i mogą być błędnie interpretowane (nie wypowiadam się przez kogo błędnie :-]).

W twoim przypadku można się bawić w ekspertyzy i procesy, ale pytanie brzmi, czy Cię na to stać? Dobrowolne poddanie się karze to takie dobrodziejstwo", które daje prezent" temu kto wykaże skruchę i przyzna się do winy i nie będzie żądał procesu. Ten prezent to przeważnie zawiasy" i mała grzywna.

Jeżeli ta amunicja jest małokalibrowa, to moim zdaniem negocjacje z prokuratorem co do wysokości kary chyba się niepowiodły :-/

Pozdrawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzięki wszystkim za dobre słowa,od środy siedziałem na gorlicach i nie sprawdzałem postu ale amunicji już do domu nie przywiozłem a wyszło tego w cholere,wszystko dałem francuzą niech oni się martwią jak to do siebie przeszmuglować dzięki pzdr Rafi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torba5- uważaj teraz bo jeśli nie złożyłeś wniosku o uzasadnienie to lada moment prawomocność - a wtedy każda wpadka nawet najgłupsza (np. trzymasz wykopany swiezo naboj w reku) to już jest ponowne posiadanie i podstawa do zarzadzenia wykonania kary warunkowo zawieszonej i to obligatoryjnie. Więc jeśli nie apelujesz to pilnuj się bardzo! pozdrawiam
Jeager
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam teraz nie ja kopie tylko mój pies to on jest winny ,ale mimo wszystko nie umiem się powstrzymać dalej walcze w terenie jakoś nie umie przestać to jest jak no jak co koledzy ............ może uzależnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Cortez chyba że handlujesz bronią bo za posiadanie zdjęć nikt ci krzywdy nie zrobi choćbyś nie wiem co na tych fotach miał (o militaria mi chodzi) jak kopniesz i zrobisz fote to sobie miej ot pamiątka taka pzdr ps wiem bo wypytałem po kipiszu kompa mi olali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano widzisz torba5,
jak ci w trakcie kipiszu nie zabezpieczyli kompa, to sie ciesz (jeśli coś tam miałeś). Zdjęcia: owszem jak robisz zdjecie obiektu X" w ziemi ok, ale jak to zdjecie jest jak trzymasz to w ręku, albo nie daj Panie w domu na dywanie- dowód, że jesteś posiadaczem. Zrozumcie istota przestępstwa posiadania broni, amunicji etc. polaga na posiadaniu,więc na fizycznym władaniu, tym nawet przez kilka sekund. Więc jak kolega myśliwy na polowaniu da ci sobie strzelić" albo nawet potrzymać - już formalnie wypełniasz znamiona przestępstwa posiadania. Absurdalne? może, ale tak to wygląda. Ą jak zrobisz sobie zdjęcie z tą flintą jest dowód! Więc najlepiej bez pozwolenia powstrzymać się i nie posiadać! Albo zdobyć pozwolenie albo czekać na lepsze czasy i przepisy... niestety.
pozdrawiam
J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę się zgodzić z Jaegerem!!! Zdjęcie jak cos trzymasz w reku nie jest żadnym dowodem na to, że jesteś posiadaczem. Nikt nie powie, że jest posiadaczem kieliszka bo podczas imprezy zrobiono mu zdjęcie z takowym. Posiadanie to nie tylko fizyczne władanie rzeczą(corpus) ale potrzebne do tego jest jeszcze chęć władania zeczą(animus). Więc trzymanie czegoś w ręku nic nie oznacza. Fakt jeśli złapią Cię akurat na tym trzymaniu to może być problem ale samo zdjęcie czy słowa kogoś, że to miałes nic nie oznacza. Prawo jest kulawe i to bardzo, dużo zależy też od interpretacji ale Jaeger zdecydowanie nadinterpretuje przepisy i raczej mało prawdopodobne(a właściwie nieprawdopodobne) aby ktokolwiek podjął tą formę działania.
POZDRAWIAM (mimo wszystko trzeba uważać)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kordelek:) nie wchodzmy w niuanse - bo animus rem sibi habendi musi wystąpić tylko przy posiadaniu samoistnym - a KK nie różnicuje jaki rodzaj posiadania podlega penalizacji, a tytuł IV Ks. II KC traktuje nawet o dzierżeniu, które nie jest żadną z powyższych postaci. Ale nie zaśmiecajmy forum i ludziom głowy :) takimi wywodami. Wiedzę czerpię z konkretnych orzeczeń a nie z nadinterpretacji i przypadek zdjęcia to też konkretny casus, ktoś zrobił sobie z czymś zdjęcie...
pozdrawiam
J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie