Skocz do zawartości
  • 0

orzełek?? moze ktoś wie???


dominic

Pytanie

witam,kolega znalazł tego orzelka w dziwnym towarzystwie:) znaczy:guzik napoleonski,guziki carskie starego typu,oraz mnostwo kul muszkietowych ,pytanie moje jest takie czy ten orzelek moze byc z tamtej epoki pzdr z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

witam,kolega znalazł tego orzelka w dziwnym towarzystwie:) znaczy:guzik napoleonski,guziki carskie starego typu,oraz mnostwo kul muszkietowych ,pytanie moje jest takie czy ten orzelek moze byc z tamtej epoki pzdr z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze,
myslę że może, bo jest dość podobny do orła, który powszechnie zaczał się pojawiać, na guzikach w czasie powst. listopadowego. wcześniej guziki z orłem był raczej zarezerwowane dla wojskowych wyższych rangą. a guziki napoleońskie mogły tam być bo nie wszyscy mieli jednolite mundury i pewnie duzo jeszcze wówczas (w 1831 r.) zostało demobilu z kampanii 1812 r. z drugiej strony skoro taki typ orła wystepował jescze przed 1831 r. to może i orzełki mieli wybrani" - wyzsi stopniem ...nie wiem, ale wtedy to i okres by się jescze bardziej składał. jeśli moje przypuszczenie sa słuszne to nieała rzecz się trafiła koledze.

pozdro robal

ps a miras to cały czas przeżywa tę monetkę coście o świcie jakis czas temu, w niedziele wykopali, tam koło Ciebie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie