Skocz do zawartości
  • 0

Mundury do rozpoznani


Gość Wiedz

Pytanie

Wcześniej ładniej miałem napisane, ale forum mi nie przyjeło :-((

Chodzi o trzy fotki mojego pradziadka, nie wiem co to za muntudury w jakich jest, fajnie jak by ktoś mi pomógł :-)
A jeśli ktos ma fotografie z przedwojennej Ławicy lub Dęblina to niech da znać, powymieniamy się. Acha i jeszcze jak ktos słyszał kiedys o pil.obs. Tadeuszu Szymańskim to niech da znać, ostatni jego stopień to Major (choć z angli wrócił jako podpółkownik)

Oto fotki
http://cervinus.wz.cz/178.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Amstom, daj znać na olszowski@wp.pl bo forum nie chce mi pokazać twojego emila ponieważ nie jestem zarejestrowany (zapomniałęm haslo i login :-()
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej ładniej miałem napisane, ale forum mi nie przyjeło :-((

Chodzi o trzy fotki mojego pradziadka, nie wiem co to za muntudury w jakich jest, fajnie jak by ktoś mi pomógł :-)
A jeśli ktos ma fotografie z przedwojennej Ławicy lub Dęblina to niech da znać, powymieniamy się. Acha i jeszcze jak ktos słyszał kiedys o pil.obs. Tadeuszu Szymańskim to niech da znać, ostatni jego stopień to Major (choć z angli wrócił jako podpółkownik)

Oto fotki
http://cervinus.wz.cz/178.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salve,

Nie wiem co sie dzieje, ale zamiast zdjec mundurow (rozumiem, ze z I w.s.) pojawia sie jakas czeska lub slowacka strona internetowa. Moze popros P.T. Bociana aby po przeslaniu na jego adres dolaczyl zdjecia do twego postu.

Pozdrawiam

Gandalf de Grey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu identyfikowac? Wszystkie fotografie przedstawiaja zolnierzy WP we wczesnych latach dwudziestych. Charakterystyczne jednoczesne uzywanie czapek rogatywek i maciejowek i rozne typy orzelkow a takze znane z lat dwudziestych wezyki" na pagonach zamienione po tym na pagony z oznaczeniem stopni gwiazdkami i belkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie