Skocz do zawartości

Ślady II Wojny Światowej w Twoim mieście....


sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 406
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Widok fundamentu jednej z óg" 126.5 metrowych masztów anteny Nadajnika Babice, wysadzonych przez niemieckich saperów. Takich masztów było dziesięć i tworzyły dwa zespoły antenowe o długości kilku kilometrów. Umożliwiały łączność z antypodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ulicy Szaserów w W-wie: ślady z Powstania czy z 1944r.? Według mojej wiedzy, te ślady wojny nie pochodzą z okresu Powstania, lecz z 1939r. lub okresu zdobywania Pragi przez Armię Berlinga. W czasie Powstania na Pradze i na ulicy Szaserów działo się zbyt mało, aby powstały takie ślady. Ja osobiście skłaniam się raczej do roku 1939.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem mojej wypowiedzi było tylko wykazanie, że te ślady na ul. Szaserów w W-wie nie mają związku z walkami Powstania Warszawskiego. Natomiast to: ... z 1939r. lub okresu zdobywania Pragi przez Armię Berlinga" znaczy tyle, że to zdobywanie miało miejsce jesienią 1944r., ale nie było Powstaniem Warszawskim. Natomiast w 1939r. w pobliżu toczyły się ciężkie walki z Niemcami, które to walki pozostawiły te ślady. Chyba oczywiste jest, że nie sugerowałem, że w 1939r. walczyły tutaj wojska Berlinga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Odnośnie śladów wojny na budynkach przy ul. Szaserów w Warszawie.
To jest mapka potwierdzająca, że we wrześniu 1939r. w pobliżu odbyła się bitwa, która pozostawiła te ślady. Ślady pochodzą od niemieckich pocisków. Niemcy atakowali polskie pozycie obronne znajdujące się w rejonie, który dzisiaj zajmuje szpital. (czarna strzałka Kozia Górka").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Jestem trochę zaniepokojony tym, ze przy moich" zdjęciach wspomniałem o Powstaniu Warszawskim. Przesłałem je jako świadka działań wojennych w czasie II Wojny Światowej,
zgodnie z tytułem Tematu. I nie upieram się przy swoim" tytule zdjęcia. Jednak mam satysfakcję, że pokazałem świadka". To jest najważniejsze.
Ireneusz Dobiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie