Skocz do zawartości

Kombinezon zwiadowcy ZSRR w kamuflażu ameba"


mike110

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam prośbę do użytkowników forum: szukam zdjęć i wszelkich informacji na temat tego kombinezonu! Mam replike z Hero Colletion i chcę ją lekko przerobić, bo trochę odbiega od orginalnego wzoru. Kto może mi pomóc? A może ktoś ma jakieś fotki in action" (i nie tylko)? Bieda w tym temacie zarówno w literaturze jak i w necie. Mam trochę materialów (po angielsku i rosyjsku) ale malo :(
Z góry dziękuję za wszelką pomoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!a czy nie macie może fotek oryginału z jakiejś stronki?? To dla mnie ważne bo ten rysunek przypomina mi porzucone w piwnicy ubranie z kapturem.Z jakiego materiału był wykonany oryginał??
Yasioo
yasiooxx@wp.pl
GG:6924434
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinezon siatkowy-ochronny KZS (dwu i jedno częściowy) zaprojektowany został z myślą o wojskach ochrony pogranicza. Najszybciej jednak rozprzestrzenił się w WDW, pododdziałach rozpoznawczych i jednostkach specjalnych. Szyto go z materiału o identycznym wzorze ale różnych barwach, odpowiadającym warunkom terenowym i porze roku. Zgodnie z regulaminem powinno się je nosić jako odzież wierzchnią na mundurze ale zwykle (najczęściej w upalne dni) nosi żołnierze nosili go zamiast munduru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Spadochroniarze :) z SS Fallschirmjäger Battalion 500 zainfekowani amebą podczas desantu na Drvar.
A najpradopodobniej ten puszysty spadochroniarz z lewej to sam hauptszturmfirer Rybka!

Wstrząsające zdjęcie, prawda? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

pierwsze ubiory maskujące zastosowano w trakcie manewrów w okręgu białoruskim w 1936 roku. W 1943 wprowadzono nowy wzór, który był stosowany równolegle ze starszymi. Wszystkich wzorów używano do końca lat 60-tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie