Skocz do zawartości
  • 0

Co to moze byc ?


Petro

Pytanie

Witam

Wybralem sie w weekend do tescia na wies. Tesc opowiedzial ciekawa historie. W czasie II wojny na miejscu gdzie teraz stoi jego stodola byl skladzik rosyjskiej amunicji. Ruscy (niewiedziec czemu) wysadzili wszystko w powietrze. Odlamkow wokolo gospodarstwa coniemiara. Znalazlem takie o to ulejki". Dluga (chyba jest w calosci) ma dokladnie 4cm. Druga jakby ulamana. Czy to moga byc czesci jakiegos zapalnika ?

Petro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

......nooo, nie wiem czy się zawieruszyła ta amunicja, sam osobiście, miałem takie przypadki, ze w Studziankach wychodziły rosyjskie naboje sprzed I W. Ś. (wraz z łódką), tam chyba przedtem nic znaczącego się nie dzialo, zeby aż naboje gubili, przypadkiem :) myśle ze pod koniec II W. Ś. wyciągali z magazynów najgłębiej skitrane rezerwy !

pozdr robal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wybralem sie w weekend do tescia na wies. Tesc opowiedzial ciekawa historie. W czasie II wojny na miejscu gdzie teraz stoi jego stodola byl skladzik rosyjskiej amunicji. Ruscy (niewiedziec czemu) wysadzili wszystko w powietrze. Odlamkow wokolo gospodarstwa coniemiara. Znalazlem takie o to ulejki". Dluga (chyba jest w calosci) ma dokladnie 4cm. Druga jakby ulamana. Czy to moga byc czesci jakiegos zapalnika ?

Petro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga czesc historii :)

Otoz ludzie z okolicznych domow wiedzieli (rok 1944) jak jakis Rosjanin zrzucal z siebie mundur,karabin i inne klamoty i sie przebral w ciuchy cywilne. Ostatnio kopali w tym miejscu jakis row i wykopali takie naboje. Zidentyfikowalem je, tylko ciekawi mnie cos innego. Czy tak bylo zle w ruskij armii, ze w czasie II wojny uzywali czterdziestoletniej (!!) amunicji ?? :-) Podobno ktos ten jego karabin tez odkopal musze przycisnac tescia to moze sie uda namierzyc sasiada co z nim kopal i wzial resztki tego karabinu :)

Petro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie