Jump to content

18 - Czerwca Piknik Historyczny Warszawa


Recommended Posts

Serdecznie zapraszam reenactorów w dniu 18.06.2005 roku do Warszawy na Piknik Historyczno-Edukacyjny, który organizujemy wraz z Muzeum WP w Muzeum Fortu Czerniakowskiego. Impreza będzie jedno-dniowa. Planujemy oprócz prezentacji grup rekonstrukcyjnych, szereg incenizacji potyczek. Dodatkowo program kulturalny, występy taneczne o zblizonym czasookresie i inne.
Nasze zaproszenie skierowane jest do reenactorów, odtwarzających 2 WŚ, (bez rosyjskich niestety, gdyż na terenie fortu mieści się Muzeum Katyńskie). Proszę o zapytania i zgłoszenia na maila lub telefoniczne.
Zapewniamy oprócz zabawy, całodzienny wikt z kuchni polowej, oraz być może dofinansowanie przejazdu. W planie też możliwość noclegu. W inscenizacjach weźmie udział sporo pojazdów, mam nadzieję, że wszystko wypali i będzie super.

serdecznie zapraszam i pytajcie
mariusz
tel. inf 602704843
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply
Przepraszam mam pytanie - czy ów piknik do kogo jest skierowany? do grup rekonstruujących oddziały Wojska Polskiego różnego czasookresu? czy też wszytskich... prócz rosjan?
prosiłbym o wyjaśnienie - zaproszenie stawia w niezdrowej i krzywdzącej sytuacji idee rekonstrukcji - czyli np. Elektrycy" moga być ale rosjanie już nie tak?
czyli dalej jednak pokutuję że rekonstrukcja to popieranie skompromitowanych ideologii? - cóż za kuriozum!
Panowie a może jednak będziemy solidarni? -jesli ma to byc impreza dla ruchu rekonstrukcyjnego to jak? jedni moga a drudzy nie mogą? - co innego gdy jest to impreza dla oddziałow Wojska Polskiego - wtedy sprawa jest prosta - tylko WP różnych okresów - bez oddziałów obcych" ale organizowanie pikniku dla wszytskich prócz.. rosjan albo niemców bo ktos się obawia - no właśnie czego?
jest niepoważnym traktowaniem ludzi zajmujących się historią na żywo - a nie jest przypadkiem tak że traktuję się grupy rekonstrukcyjne instrumentalnie? - murzyn zrobił swoje murzyn może odejść?
ale oczywiście prosze o wyjaśnienie - do kogo jest ta oferta skierowana- bo nie chciałbym nikogo oskarżać o brak obiketywizmu i złą wolę
POzdrawiam!
Link to comment
Share on other sites

Pozdrowienia dla Ramov. Piknik jest skierowany do Grup Rekonstrukcyjnych odtwarzających, okres 1939-1945. Adresatem tego pikniku są grupy rekonstrukcyjne i publiczność cywilna. Będzie to piknik edukacyjny, szeroko dostępny. W zeszłym roku braliśmy udział w Pikniku na Polach Mokotowskich, to było jedno wielkie nieporozumienie, obok Jeepów parkowały Uazy, mnóstwo dziwnych przebierańców itp. Nie podobała nam się taka formuła,(bylismy super atrakcją, wątpliwej jakościowo imprezy) właśnie dlatego wymysliliśmy wraz z Muzeum oraz Willys Jeep Clubem własne spotkanie. Ale chcielibyśmy aby w imprezie więło udział dużo widzów, bo chcemy ożywić Fort Czerniakowski, bo uważamy, że zawsze warto pokazać się ludziom. Szczerze mówiąc chyba byłoby nietaktem paradować w rosyjskich mundurach w Muzeum Katyńskim? takie jest zastrzeżenie delikatne od władz Muzeum WP, dotyczące tego terenu. (może to się zmieni). I nie ma tu żadnej złej woli, czy wybiórczego traktowania grup Rekontrukcyjnych, to po prostu takie a nie inne miejsce. A wybralismy je ze względu na kolekcję militariów na miejscu, oraz walory fortu i terenu, takiego drugiego terenu do inscenizacji, nie ma w tym mieście. Sam jestem rekostruktorem z kolegami i zamierzam paradować w polskim batledresie.
pozdrowienia
mariusz
Link to comment
Share on other sites

Czołem!
ciesze się za spokojna i rzeczową odpowiedź - przynajmniej waidomo o co chodzi -szkoda tylko że jedni moga a drudzy nie mogą -choć nikt kwiatów w sowieckich mundurach składać nie zamierza ani rekonstruuować walk na grobach również- faktycznie może miejsce determinuje działanie -ale prosze przynać że nie mozna tego nazwać zlotem grup reko tylko ich częśći - wówczas jest sprawa jasna i oczywista!
Jednak osobiście uważam ostatecznie że i tak problemu nie ma -pozostaję mi życzyć by impreza wypaliła i odniosła sukces!
pozdrawiam!
Link to comment
Share on other sites

Z jednej strony to szkoda,że nie wszyscy moga brać udział w imprezie ,z drugiej strony to całkiem normalne w świecie-analogiczna sytuacja jest w przypadku zlotów w świecie motoryzacji-kiedy odbywa sie zlot Harley-Davidson, to nie wieżdżają tam Junaki i Hondy,kiedy odbywa się zlot amerykańskich krążowników szos to choć Warszawa garbus" jest śliczna i trochę amerykańska to również tam nie wjeżdża,no ale kiedy jest zlot motocyki i zlot starych samochodów wtedy wszyskie stoja obok siebie-zgodnie.
Na szczęście są zloty grup reenactingowych gdzie wszyscy możemy się spotkać baz podziału na tematy.
A propos tej imprezy jedno Wam powiem - jak Mariusz-Campus robi imprezę ,to napewno będzie dopracowana pod względem organizacyjnym.
Pozdrawiam
i udanej imprezy.
Link to comment
Share on other sites

Pozdrowienia.
Informacje dokładne o Pikniku, na dniach pojawią się na stronie campusa (www.campus.edu.pl) w linku Towarzystwa Historycznego (przepraszamy za zwłokę, ale nasz informatyk ma mnóstwo roboty). Mam nadzieję, że w przyszłości (a planujemy coroczną imprezę) nastąpią także inne rozwiązania i bedziemy mogli ustalić taką formułę aby wszystkich zadowalała. Na razie, z obecnych ustaleń mamy załatwione: chłopaki z Jeep Clubu kombinują manewry Jeepami, ustliliśmy większość patronatu medialnego,mamy estradę, zabezpieczenie medyczne imprezy, czekamy na patronat prezydenta;-).
Chcemy załatwić : pirotechnika, tutaj potrzebna Wasza pomoc.
mariusz
tel.inf do mnie 602704843
Link to comment
Share on other sites

Rekonstrukcje i zarys scenariuszy na maila. Broń z filmówki, tego tematu jeszcze nie ruszaliśmy. Pirotechnika szukamy. Będziemy zapewne mieli estradowy elektryczny system detonacyjny w pełni bezpieczny.
noclegi załatwiamy, to jeszcze chwilę potrwa, gdyż bardzo bym chciał, aby nocleg był kompatybilny z imprezą;-) jeśli to ma być hotel, to od ręki, ale będzie płatny;-)
pozdrowienia serdeczne
mariusz
Link to comment
Share on other sites

Czołem
Pluton 1908 nawiązał własnie kontakt z organizatorem. W biorąc pod uwagę przedstawione przez Campusa projekty weźmiemy udział w Pikniku oraz w rekonstrukcji.
Jesteśmy skłonni namówić którąś z grup niemieckich na współuczestnictwo jako nasz przeciwnik- rozmowy rozpoczną sie wkrótce.
Prosze przedstawicieli GRH które również chcą wziąść udział w imprezie o kontakt na mail lub posty na w/w forum.
Pozdrawiam Wszystkie GRH.
Skoro Glinnik nie wypalił spotakajmy sie w Warszawie.
Andrzej
Link to comment
Share on other sites

Dzięki Panowie za pomoc i wszelkie namiary!!! Będę do nich dzwonił.
W ramach uatrakcyjnienia Pikniku 18.06 wystąpi damska Formacja Taneczna M6 w programie: To co armia na etradzie widziała" m.in w krótkich rewelacyjnych choreografiach
Can Can", Texas Cowboy", Marlena Dietrich", Chicago".
Jeśli macie jakieś pomysły, aby uatrakcyjnić Imprezę piszcie.
Link to comment
Share on other sites

Po uwzględnieniu wszystkich Waszych pomysłów proponuję następujące inscenizacje potyczek:
- Polska Piechota (1939) vs. Niemcy
- patrol spadochronowy 1 SBS (na Jeepach) vs. Niemcy
- zmotoryzowana kolumna amerykańska vs. Niemcy
- rozbrojenie patrolu niemieckiego przez patrol Armii Krajowej (Powstańców)
- atak patrolu partyzanckiego na posterunek niemiecki
- pokaz działonu 37 mm p-lot
- atak niemieckiej piechoty na Fort (to historycznie udokumentowane)
Każdy pomysł na wagę złota!!! Wielkie dzięki! jeśli coś macie i chcecie to zaprezentować to mailujcie.
Mariusz
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Działamy pilnie przy Pikniku;-) mamy już potwierdzenia z grup rekonstrukcyjnych, zakończyliśmy także w zasadzie remont naszych pojazdów.
pilnie poszukujemy kontaktu do grup rekonstrukcyjnych odtwarzających US Army.
jeśli macie jakieś pytania, telefon i maila znacie.
mariusz
Link to comment
Share on other sites

DO WŁAŚCICIELI POJAZDÓW ZABYTKOWYCH

Serdecznie zapraszamy wszystkich posiadaczy pojazdów wojskowych z okresu 1920-1945 na Imprezę w Forcie. prosimy o podanie nr. rejestracyjnego do przepustek i nazwiska właściciela. Samochody mogą stać na wystawie, a jeśli włąsciciel będzie chciał mogą jeździć w rekonstrukcjach. Prosimy także serdecznie o wzięcie odpowiednich mundurów, gdyż nie mamy aż takiego zapasu, żeby wszystkich ubierać.
mariusz
602704843

obecnie udział dodatkowo potwierdziła GRH 101 Dywizji Spadochronowej.
Link to comment
Share on other sites

DOBRA WIADOMOŚĆ!!!
oficjalnie potwierdzam, że Patronem Horonorowym Pikniku Historycznego w dniu 18.06 został Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Pan Lech Kaczyński.

dodatkowa informacja:
Biuro Pikniku - Stowarzyszenie Campus:
ul. Puławska 49/9, tel. 22 848-3802(12-19.00 pon-piąt),
02-508 Warszawa
(pamiętajcie że dziewczyny w biurze mają takie sobie pojęcie o reenactingu itp., więc zostawiajcie zawsze namiary na siebie, mój telefon jest także na forum)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Najnowsze informacje o Pikniku. Będzie się działo! Dogrywamy patronaty medialne i sponsorów. Namnożyło nam się atrakcji towarzyszących imprezie o których powiem za 2 dni. Dziękuję wszystkim kolegom z grup rekonstrukcyjnych za poświęcony czas i wielkie chęci, jak wszystko się uda, będzie naprawdę super.
mariusz
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information