Skocz do zawartości

czy są jeszcze takie cmentarze??????


okejos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Vaz, te Twoje zdjęcia...

... - nie powinny się teraz tym tematem jakieś służby zająć? Niby sprawa typowa - ot, zwykłe rozkopanie mogiły - tradycyjna polska czarna groteska - no, ale w tym przypadku to świństwo okrutne! (piszę świństwo", lecz najbardziej by pasowało jakieś słowo leżące poza skalą norm ogólnie przyjętych) - ktoś uporządkował te mogiły tylko po to, żeby tym świniom pracowało się" w schludnym i czystym otoczeniu...

Może należałoby napsuć im trochę krwi? Np. na spacery z wykrywką zabierać po kilka krzyży z napisem: Tu leży 10 niemieckich spadochroniarzy" i zostawiać je w dowolnych miejscach w lesie...
Zobaczycie co się będzie działo :)

pst! przy okazji grób gen. Skalskiego (dwa tyg. temu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w odniesieniu do cmentarzy żołnierzy radzieckich to faktycznie robią wrażenie ale tylko te które są w większych miastach. ja w wakacje byłem na cmentarzu żołnierzy radzieckich na trasie pomiedzy Jasłem a Krosnem(nie pamietam nazwy miejsowosci)nie ma jak zaparkować jedynie na poboczu ruchliwej drogi ale to pikus na tym cmentarzu gdzie leży 5000 Rosjan jest jakieś 50 kamiennych płyt z czerwonymi gwiazdami które sa w wiekszośc powyrywane, zarośniete trawa do kolan i jest tylko jedno cialo oznakowane(troche przerdzewiała tabliczka z nazwiskiem i stopniem)swiadczy to o Polskich wladzach niestety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re:Zelig .
Bywam w okolicy tego cmentarza dość rzadko,1-2 razy w roku . Sam cmentarz jest zlokalizowany dość głęboko w lesie , z dala od zabudowań czy drogi . Bywając tam nigdy nie widziałem nikogo w pobliżu .Jedyną wg mnie radą chroniącą go przed dalszą dewastacją jest zdjęcie tabliczki z krzyża lub przestawienie go w inne miejsce z nowym opisem tak jak sugerowałeś :-). Wtedy z kolei może zacząć się nowy problem pt. ,,niezasypane dołki,, , który teraz nie jest tak bardzo odczuwalny w okolicy . Nie liczyłbym na zainteresowanie ani skuteczne działanie ze strony służb mundurowych .
Temat szacunku dla miejsc pochówku zostawię w spokoju , każdy wie jak to wygląda w naszym ,,chrześćjańskim,,społeczeństwie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Stary cmentarz we wsi Zdonov w Czechach. Co ciekawe, wśród niemieckich grobów z ubiegłego stulecia postawiono pomnik z czerwoną gwiazdą Neznami russarmenci", a nieco dalej pomnik niemieckiego kaprala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok cmentarza kapliczka, a w niej krzyże wszystkich niemieckich żołnierzy z tej wsi, którzy zginęli w czasie II wojny św.
Podziwiam tylko, że nie jest to ani trochę zdewastowane, z czym niewątpliwie trzeba byłoby się liczyć u nas.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie mam fotek ale do zaniedbanych cmentarzy naszych żiłnierzy jakie widziałem zaliczył bym napewno cmentarz wojskowy na Bellonnie w Dęblinie,lub pomnik Okurzałego w Gierczakowie k/Dęblina a my płaczemy iż nasze cmentarze na kresach są zaniedbane.Popatrzmy na cmentarze niemieckie i austryjackie na Dolnymśląsku co my z nimi zrobiliśmy, popatrzmy na pomniki wystawione żołnierzą którzy polegli( nie dyskutuje czy w służnej sprawie)np.resztki pomnika leżą za sklepem w Starej Kmienicy,w Rybnicy kólo cmentarza napisy na pomniku pomalowane farbą olejną,w Jeleniej Gorze kolo dawnej strzelnicy garnizonowej leżą resztki pomnika poświęconego wojską Garnizonu Jelenia Góra itp, takich przykładów możecie koledzy napewno podawać wiele.Nic to nie zmieni skoro w sprawie cmentarzy i pomników na terenach RP nic niemożemy zrobić.Czyba że tak jak ostatnio we Wrocławiu w związku z wizytą Pana Prezydenta, picowano"główne alejki i wejścia na cmentarzach naszych żołnierz i czerwonoarmistów.Dbamy od święta do święta.Przykre i smutne!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 years later...
Jest jeszcze taki jeden.... http://wiadomosci.wp.pl/kat,143608,title,Polska-nie-dba-o-Cmentarz-Wygnancow-w-Afryce-Bo-rzadu-nie-stac,wid,18712888,wiadomosc.html?ticaid=118b55&_ticrsn=3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie