Skocz do zawartości

Łeeeeeeee Joooooooooo!!!!!!!!!!!!!!


zelig

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Właśnie doszedłęm do wniosku że Kwiecień" był jednak czarno-biały. Deficytowa kolorowa klisza za dewizy szła na dzieła innego typu:) Jak na 1961 to zbyt łądne kolorki ale na bank to widziałem.
Strielaju wtaroj raz: Skąpani w ogniu" i Poczobut.
Pozdrawiam L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK! TAK! TAK! Brawo Luger! To jest kadr z 4tej części Wyzwolenia" z Bitwy o Berlin"!

W nagrodę posiądziesz tajemną wiedzę, że na kinozal.com właśnie pojawiły się wszystkie części TEGO WIEKOPOMNOWO MONUMENTALNOWO EPOSU SIENCE-FICTION - DZIEŁA TOWARZYSZY FILMOWCÓW ZSRR!!!! W Bittorrencie! URAAAAAA!!!!
(jeśli nie chce się komuś tam logować to na osiołku leżą pliki inicjujące torrenty)

Ponieważ ciągle ktoś wspomina na forum to WIEKOPOMNYJE MONUMENTALNYJE...(itd.), to zarówno Ty jak i te tłumy odwiedzające ten wątek powinny być usatysfakcjonowane.

Ja ten film pamiętam z maleńkości i był dla mnie czymś na kształt Gwiezdnych Wojen" Lucasa. Przy takim rozmachu inscenizacyjnym chowają się wszystkie współczesne generowane komputerowo filmy.. TRYLIARDY STATYSTÓW, BILIONY CZOŁGÓW I SAMOLOTÓW, OLŚNIEWAJĄCE EFEKTY PIROTECHNICZNE - jak teraz sobie zacząłem to odświeżać, to oglądając - uprasza się teraz wszystkich czytających te słowa o powstanie - TEN POMNIK W HISTORII ROBOTNICZO-CHŁOPSKIEJ KINEMATOGRAFII muszę się mocno trzymać krzesła...

Nieźle też się wchodzi w adprzestrzeń propagandową" tego WIEKOPOMNOWO (ble ble ble)... Te wszystkie SStaliny, Ruzwelty, Żukowy i inne Hitlery... Tacy z nich sympatyczni ludzie! (poza tym ostatnim, naturalnie).

Niezła bajka. Kiedyś w nią wierzyłem...

pst! plik ma w tytule magiczne słowo Osvobojdenie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden kadr wyjaśniający skąd się wzięła plotka o udziale IS-3 w Operacji berlińskiej... >

pst! Aczkolwiek Stiven Dżej Zalogant w pozycji Soviet Thanks for WWII and Combat Vehicles" PISZE WYRAŹNIE, iż IS-3 BRAŁY UDZIAŁ w walkach w końcówce wojny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyzwolenie" oglądałem ze dwa razy ale też lata temu. Pasjami emocjonowałem się radziecką kinematografią w ramach cyklu film dla drugiej zmiany" mając drugą zmianę w szkole podstawowej:)
Pozostaję pod wrażeniem lotnego umysłu i ciętego języka.
Pozdrawiam L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaś ja jestem pod wrażeniem uporu w dążeniu do celu i błyskotliwej dedukcji :)

Szczerze mówiąc tak perfidnie dobrałem kadr-zagadkę, iż sądziłem, że zarówno Ty jak i reszta tłumu pójdziecie w stronę jakiejś ekskluzywnej i nieznanej wersji Czterech przeciwpancernych". A tu proszę - szast-prast i wyzwolenie!

A ponieważ dopiero co spłynęła do mnie z wypożyczalni 2ga część MONUMENTU, to na gorąco wrzucę parę kadrów...

Np. ten >>>>
(dziś się już filmów w takiej skali nie kręci... a wtedy wystarczyło tylko zorganizować manery wojsk Układu Warszawskiego i już się miało milion statystów...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... albo taki z Tajgerem... W ogóle nieźle tam te czołgi wyglądają, chociaż widać, że mają o jedą łapkę" za dużo.. Jest jeszcze cały przegląd Sdkfzetów i inne sprzęty.
Zdecydowanie najgorzej im poszło z lotnictwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugiej i czwartej części jest dużo - całkiem fajnych - polskich akcentów. Ten z wykradaniem spirytusu z wagonu-cysterny już był na początku, a teraz czas na obrzydliwy - terrorystyczny akt sabotażu Daniela Olbrychskiego, który wysadza kino pełne Niemców!
Pal sześć wysadzonych Niemców, pal sześć kino - obrzydliwe jest to, że Olbrychski zrobił to podczas wyświetlania Wochenszała, którego nie mam! Mógł poczekać do końca kroniki! a dopiero potem wysadzać :)

(w ogóle dosyć schizofreniczne uczucie oglądać DW w filmie, w którym równolegle - w kinie - ogląda go pełna sala Niemców)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto i nasz as sabotażu w pełnej krasie... >>>

(Już wtedy można było się spodziewać, że będzie ciął szablą Niemców z obrazków..)

POLAKU PAMIĘTAJ! TYLKO ŚWINIE SIEDZĄ W KINIE!

KORZYSTAJ Z CAŁODOBOWEJ WYPOŻYCZALNI POD OSIOŁKIEM"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie korzystam z wypożyczalni pod osiołkiem" i nie jestem fanatykiem kinematografii z monitora. Opieram się jedynie na mojej, wymagającej bilobilowego wspomagania, pamięci:))
Choż nie przeczę, że do wielu filmów z tamtej epoki chętnie bym powrócił. Przy najblizszym kontakcie z przybyszami ze wschodu zamówię sobie kilka monumentów" w wersji oryginalnej (ponoć tam tego tony do kupienia).
Pozdrawiam L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie wiem czy dobrze zrozumialem? ale czy to oznacza, ze w sieci jest dostepne WYZOWLENIE od zassania???? Jezeli zadaje trywialne pytania to przepraszam (troszke jestem na bakier z internetem;o) A jezeli mam modem, to gdzie moglbym znalezc to dzielo kinematografi???

Pozdrawiam!
Michal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tam ewidentnie IS był sponsorem tego filmu, zaś Lucas - co tu dużo mówić - zerżnął swoją epopeję z Wyzwolenia!

Za to tutaj obrazek jak z Tolkiena - T34 szturmujące siedlisko zła - Mordor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie