Skocz do zawartości
  • 0

Bagnet wyjściowy" KS 98


YARD

Pytanie

Witam.
Mój the best 2004"
Podobny można znaleść w książce T. Królikiewicza Bagnety" na str. 277 . Opis pod foto c :krótki bagnet wyjściowy o dł. ok. 370mm wzorowany na bagnecie KS 98 - z wklęsłym zbroczem i rogowymi okładkami produkcji firmy Carl Eickhorn & Cie , Solingen. Przy moim czytelna jest tylko data na żabce 1937 ,okładki z rogu mocowane dwoma nitami.
Moje pytania ; 1 czy zatrzask tego bagnetu był ruchomy, czy to tylko imitacja
2 w którym miejscu powinny być bicia na tym bagnecie
3 czy głowica i jelec były chromowane
4 kto używał tego typu bagnetów ?
Foty może póżniej..
Znaleziony na strychu podczas remontu starego domu tzw. strychowiec", lekkie wżery na głowni.
YARD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Te bagnety mialy i dzialajace zatrzaski i ich atrapy.Bicia sa zazwyczaj tylko na progu glowni -wytwornia.Byly cale niklowane. A nosili je zolnierze przy mundurach paradnych, badz tez na przepustkach z woja.Byly kupowane za wlasne pieniadze przez zolnierzy. Użycie tego rodzaju bagnetu w warunkach wojennych ( w walce) jest problematyczne - sa one raczej kiepsko wykonane raczki ze stopow cyny , a glownie montowane do raczek na nity ( kiepskie mocowanie i nietrwale ) . Pozdrawiam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mój the best 2004"
Podobny można znaleść w książce T. Królikiewicza Bagnety" na str. 277 . Opis pod foto c :krótki bagnet wyjściowy o dł. ok. 370mm wzorowany na bagnecie KS 98 - z wklęsłym zbroczem i rogowymi okładkami produkcji firmy Carl Eickhorn & Cie , Solingen. Przy moim czytelna jest tylko data na żabce 1937 ,okładki z rogu mocowane dwoma nitami.
Moje pytania ; 1 czy zatrzask tego bagnetu był ruchomy, czy to tylko imitacja
2 w którym miejscu powinny być bicia na tym bagnecie
3 czy głowica i jelec były chromowane
4 kto używał tego typu bagnetów ?
Foty może póżniej..
Znaleziony na strychu podczas remontu starego domu tzw. strychowiec", lekkie wżery na głowni.
YARD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie