Skocz do zawartości

Pancerne ciekawostki 3


bodziu000000

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 369
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
@ndrew
zajrze w makulature to moze wymysle cos sensownego
o tych przyczepach a na tej fotce to nie ma czasem 6 osi??

Grendel a ato nie jest ta dezaktywacyjna 11 bez beczekz jakims stolem" bo mit ni jak do mostu nie pasuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mial
Wydaje mi się że Grenel ma rację. Ta 11" przewozi jakieś elementy, kratownice, mostu.Co do typu to możliwe że jest na bazie dezaktywacyjnego, ale jest przedłużony.
Także wskazówki: roboczy strój kierowcy,(moze i to że siedzi na plandece) mogą wskazywać że pojazd należy do jednostki inżynieryjnej. Ale to temat do dyskusji (w końcu to ciekawostka)
Pozdrawiam
esko
P.S. szukam zdjęć do Maultiera w wersji dla waffen ss, szcególnie jakieś szczegóły wyrzutni(może ktoś ma jakieś rysunki)chętnie podziele się z każdym moim archiwum jeśli ktoś coś potrzebuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ndrew
nie wiem tematu tych przyczep nie drazylem jeszcze specjalnie ale chyba nosnosc byla zwiazana z iloscia osi / kol w wozku

mial jak masz cos to cetnie zobacze

sapewska 11 miala 4 rzedy siedzen a ta niewiem co przewozi jakies kratownice ale mi tez sie wydaje ze to zwykla dezaktywacyjna bez beczek na chemikalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam szuka planów i nic(!) tak jak by go nie było :(
mam tylko takie namiary:

-Culemeyer, Joh., Die Eisenbahn ins Haus, VDI Verlag (nicht mehr erhältlich)
- Waffen Revue Nr. 22 und 23, Journal Verlag Schwendt
- Bahn Extra 5 / 2000, Gera Nova
- Jentz & Doyle, Karl-Geraet, Darlington

może ktoś pomoże?

Pzdr.
@ndrew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Panzer-Tracts Jentz'a o Karl-Geraet jest tylko pare zdjec tych przyczep - raczej ogolnie znanych.Planow nie ma.
Jesli chodzi i ten Sd.Kfz 11 i ramy lekkich kladek to taki podpis pod to zdjecie widzialem, dlatego powtarzam.Ale rzeczywiscie - sam ciagnik wyglada na dezaktywacyjna 11/2" - mea culpa.Pewnie go wykorzystali do pzrewozenia tej kladki.
Pozdrowienia
Grendel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie