Skocz do zawartości
  • 0

Co to za hełm?


polsmol

Pytanie

Zaznaczam, że o hełmach niemieckich wiem tyle co o chodowli żepaku (czyli, że istnieją :)).
Ten mam od dawna i nie wiem co to za model. Porównując zdjęcia doszedłem do wniosku, że czerep hełmu jest jak w M35, ale fasunek zawsze był inny. Może ktoś wie co to może być?

Hełm wewnątrz ma oznaczenia ET66 i 1297. Na skórze stempel 58.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Wyściółka - wz. M31, wprowadzona w 1931, składała sie z 1 kawałka skóry ponacinanego tak, aby tworzył 8 przylegających do siebie apsków, wysciółkę tę stosowano we wszystkich póżniejszych wzorach hemów M35, M40, M41. Produkowana była w kolorze kremowy, który po krótkim czasie eksplatacji ciemniał. JEDNAK 8 PASKÓW MAIŁO NA SWEJ POWIEZCHNI PO 5 OTWORÓW (JAK W KSOTCE O GRY), TEN WKŁAD NATOMIAST ICH NIE POSIADA, zainteresowanym mogę wysłąć sakn wz. M31.
Nit mocuący aluminiową taśmę faktyczne zakończony był szpilkami", A NIE TAŚMĄ!
Hełm jest to w 100% wz.M40 na co wskazują zaokrąglone wywietrzniki. W M35 wywietrznik zakończony był ostro zakończony i wkręcany (w M40 wciskany).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam, że o hełmach niemieckich wiem tyle co o chodowli żepaku (czyli, że istnieją :)).
Ten mam od dawna i nie wiem co to za model. Porównując zdjęcia doszedłem do wniosku, że czerep hełmu jest jak w M35, ale fasunek zawsze był inny. Może ktoś wie co to może być?

Hełm wewnątrz ma oznaczenia ET66 i 1297. Na skórze stempel 58.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy jest fasunek bo jest b. podobny do polskiego z hełmu z 39 roku lub (a raczej napewno) z hełmu 31/50. idealny do uzupełnienia polskiej wrzesniowej skorupy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie